آزمون سراسری قرآن و عترت در نکا برگزار شد

شناسهٔ خبر: MTEwMzM4 -
شهرستان نکا یکی از مناطقی بود که بیشترین ثبت نام مسابقات آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در سطح مازندران را به خوداختصاص داد.

به گزارش پیک نکا،مهدی روحی از برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت این شهرستان همزمان با سراسر کشور خبر داد و گفت: این آزمون، صبح امروز پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه با عنوان «آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم» برگزار شد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه این آزمون  با مشارکت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و سایر نهادهای قرآنی در شهرستان برگزار شده است، گفت: در این آزمون تلاش کردیم ترویج و تبلیغ موضوعات قرآنی موضوع اصلی و محوری آن باشد و قرآن دوستان و قرآن آموزان  بیشتری برای قرائت و تدبر در این کتاب آسمانی در این دوره از مسابقات شرکت کنند.

 

این مسئول فرهنگی با بیان اینکه شهرستان نکا یکی از مناطقی بوده که بیشترین ثبت نام این دوره از مسابقات را در سطح مازندران دارد، یادآور شد: ٨٨٨ نفر در رشته های مختلف این دوره از مسابقات در این شهرستان ثبت نام کردند.

 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا گفت: ثبت‌نام این آزمون آذرماه به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز شد و تا بهمن ماه ادامه داشت.

 

روحی بیان کرد: این آزمون در دو نوبت برگزار شد که در نوبت اول حفظ قرآن کریم و در نوبت دوم، افراد در آزمون مفاهیم قرآنی، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه شرکت کردند.

 

این مسئول اضافه کرد: آزمون شفاهی زیر ١٢سال و حفظ کل قرآن کریم این دوره از مسابقات ١٤اسفندماه برگزار خواهد شد.

 

روحی گفت: ٤١ نفر از زندانیان شهرستان نکا نیز در دو نوبت اعلام شده در این دوره از مسابقات شرکت کردند.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه