فرماندار نکا:

مدیریت بیخیالی و ترس جامعه در مواجهه با کرونا ضروری است/ تأمین بدون مشکل اقلام مورد نیاز مردم

شناسهٔ خبر: MTE3MjEw -
فرماندار نکا با تأکید بر تأمین اقلام مورد نیاز مردم، خواستار مدیریت فضای روانی جامعه شد و گفت: باید به مردم اعلام کرد که موضوعات را رعایت کنند اما از سوی دیگر نیز نباید جامعه دچار مشکل شود که این دو مطلب ضد و نقیض هستند اما باید با ظرافت مدیریت شوند تا هم رعایت کنیم و هم ایمنی جامعه را از لحاظ فردی، بهداشی و روانی داشته باشیم.

عبدالجواد توحیدی مقدم در گفت‌وگو با پیک نکا، با اشاره به تشکیل ستاد مقابله با ویروس کرونا در شهرستان نکا پس از ابلاغ استان، اظهار کرد: با همراهی همکاران در شبکه بهداشت و درمان، صنعت‌ومعدن و سایر ادارات در این حوزه برنامه‌های خوبی مدیریت شده است.

وی افزود: شبکه بهداشت بیشتر در جنبه آموزشی و رعایت بهداشت فردی و محیطی اقدامات خوبی انجام داده و فضای عمومی جامعه این آگاهی را پیدا کرده که باید موضوع رعایت شود.

فرماندار نکا با بیان مدیریت اجتماعات در سطح این شهرستان، خاطرنشان کرد: تعطیلی تجمعات مختلف مانند بازار روز و مراکز فروش گروهی، مدارس، مساجد و برنامه‌های دارای تجمع افراد ابلاغ شد که رعایت می‌شوند.

این مسئول تلاش برای کاهش التهاب در سطح جامعه را بسیار با اهمیت دانست و اضافه کرد: نکته‌ای که بسیار مهم است اینکه شاید مقداری فضای روانی جامعه دچار رعب و وحشت شده و ترس از ویروس خیلی بیشتر از خود بیماری دارد مردم را اذیت می‌کند.

وی گفت: درواقع باید به مردم اعلام کرد که موضوعات را رعایت کنند اما از سوی دیگر نیز نباید جامعه دچار مشکل شود که این دو مطلب ضد و نقیض هستند اما باید با ظرافت مدیریت شوند تا هم رعایت کنیم و هم ایمنی جامعه را از لحاظ فردی، بهداشی و روانی داشته باشیم.

توحیدی مقدم با اشاره به امیدواری‌ها از زودگذر بودن این مشکل، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم در مدت زمان کوتاهی از این بحران نیز بگذریم و با آمدن فصل بهار و آغاز سال جدید فضای خوبی را در سطح شهرستان بتوانیم برای کسب و کار مردم داشته باشیم.

در پایان وی به ضروریات تهیه اقلام مورد نیاز مردم پرداخت و و اذعان کرد: اقلام مورد نیاز در سطح استان و شهرستان پیگیری می‌شود تا در حد مقدور در اختیار شبکه توزیع قرار داده شود و بازرسین نیز در سطح شهر بازدید می‌کنند که در این زمینه از همراهی خیرین، عموم و اقشار مختلف نیز سپاسگذاری می‌شود. 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه