دادستان نکا مطرح کرد:

موردی با عنوان احتکار در نکا وجود نداشته است/ نظارت دقیق بر ورودی و خروجی‌های شهرستان

شناسهٔ خبر: MTE3MjE4 -
دادستان نکا با تأکید بر نظارت دقیق و کامل بر ورودی و خروجی‌های شهر توسط ضابطین قضایی و انتظامی برای مقابله با هرگونه مورد مشکوک به قاچاق، گفت: تاکنون موردی با عنوان احتکار در سطح شهرستان نکا وجود نداشته است.

رحمت عشقی در گفت‌وگو با پیک نکا، با تقدیر از اقدامات شجاعانه کادر درمان و خدمات پزشکی در برابر بیماری کرونا در سطح شهرستان نکا، اظهار کرد: افکار عمومی جامعه باید با سوق به سمت کارآمدی و امید از هرگونه ترس و استرس دور نگه داشته شود چراکه استرس و ترس از کرونا خیلی وحشتناک‌تر از خود کرونا است.

وی با تأکید بر رعایت بهداشت فردی از سوی مردم، افزود: تدابیر لازم برای مقابله با هرگونه کمبود و یا احتکار در نکا اندیشیده شده و تاکنون به جز موارد محدودی از تخلف، هیچگونه مورد احتکار در سطح این شهرستان وجود نداشته است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نکا با تأکید بر تدابیر نیروی انتظامی و دستگاه قضایی برای مدیریت و جلوگیری از هرگونه تخلف احتمالی در این زمینه، خاطرنشان کرد: تمام ورودی و خروجی‌های شهر و همچنین مسیر عبوری بین‌المللی از شهر نکا به صورت دائم و روزانه توسط مأموران رصد می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: برای مدیریت بر بازار نیز لازم است تا برخی از مشاغل ازجمله رستوران‌ها، آشپزخانه‌های مرکزی، فست‌فودی‌ها و ساندویچی‌ها همچنین قهوه‌خانه‌ها به صورت دائم بسته بوده و برای سایر مشاغل نیز محدودیت‌هایی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: از مردم درخواست می‌شود در شرایط عادی از منازل خود خارج نشوند بلکه با تهیه اقلام ضروری به خصوص نیاز غذایی خود هر چهار یا پنج روز یک مرتبه از منزل تنها برای تهیه اقلام ضروری خارج شوند.

عشقی شرط خروج این بیماری از کشور را عزم مردمی دانست و تصریح کرد: باوجود تمام تلاش‌ها و خدماتی که از سوی مسئولان و حتی نیروهای داوطلب در زمینه‌های خدمات درمانی و بهداشتی و همچنین ضدعفونی معابر در جریان است اما غلبه بر این بیماری به یک عزم همگانی مردمی نیاز دارد.

در پایان وی گفت: در صورتی که مردم تنها چند روز را تحمل کرده از منازل خود خارج نشوند می‌توان با قطع زنجیره ارتباطی انسانی به محدودیت و حتی غلبه بر بیماری کرونا در کوتاهترین زمان ممکن دست یافت.

دادستان نکا اذعان کرد: اما اگر مردم همراهی نکرده و بدون در نظر گرفتن توصیه‌ها با عدم توجه به سلماتی خود در معابر حاضر شوند این حضور هرچه بیتشر باشد امکان غلبه بر بیماری و گذر از این دوره طولانی‌تر و سخت‌تر خواهد بود. 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه