مدیر و رزش و جوانان نکا:

تمام مجموعه‌های ورزشی نکا تعطیل است/ افزیاش ایمنی بدن با ورزش انفرادی در منازل

شناسهٔ خبر: MTE3MjA3 -
مدیر ورزش و جوانان نکا با اعلام تعطیلی تمام مراکز عمومی و خصوصی ورزشی این شهرستان، گفت: تعطیلی مراکز ورزشی به معنای تعطیل شدن ورزش نیست چراکه استمرار ورزش سبب افزایش توان ایمنی بدن در برابر بیماری‌ها می‌شود بنابراین شهروندان نکایی بصورت انفرادی و در منازل به ورزش‌های سبک و عمومی بپردازند.

مجتبی رضایی در گفت‌وگو با پیک نکا، با اشاره به عملکرد به موقع مجموعه ورزش و جوانان  جهت  اجرای مصوبه شورای سلامت  درخصوص پیشگیری از ویروس کرونا، بیان کرد:  این مجموعه به سرعت وارد عمل شد و تمام  باشگاه‌های خصوصی و دولتی در حال ضد عفونی کردن  این مکان‌ها هستند که حدود 80 درصد از کارها انجام شده است تا شرایط به صورت نرمال و عادی برگردد.

 وی همچنین از تمدید تعطیلی باشگاه‌ها  طبق مصوبه قبلی شورای سلامت در راستای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا خبرداد و گفت : همانطور که هفته قبل اقدام به تعطیلی این اماکن کرده بودیم این هفته نیز باشگاه‌ها تعطیل و فعلا هرگونه فعالیت از جانب آنها در سطح شهرستان  غیرقانونی محسوب می‌شود.

مدیر ورزش و جوانان نکا علت تعطیلی باشگاه‌ها را  سرعت بالای انتشار ویروس کرونا دانست و افزود: ضد عفونی کردن این اماکن جهت جلوگیری از انتشار این بیماری کافی نیست بلکه  باید  از تجمع افراد در یک محل جلوگیری شود و  اعضای باشگاه‌ها  نباید در کنار هم ورزش کنند تا سرعت انتقال بیماری کاهش یابد.

این مسئول با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود بنابر توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی این تعطیلی تا عید و یا حتی مدت زمان بیشتر طول بکشد، خاطر نشان کرد: طبق توصیه‌های بهداشتی از مردم خواهش می‌کنیم تا جایی که ممکن است جهت  ورزش کردن به اماکن یاد شده مراجعه نکنند و یا در فضاهای باز مثل جنگل که تعداد افراد کمتری هستند بروند.

رضایی  در ادامه پارک‌ها و هر مکان دیگر که امکان حضور افراد بیشتر وجود دارد را مکان مناسب برای ورزش ندانست و گفت : باز هم  به مردم توصیه می‌کنیم سعی کنند تنها در منزل ورزش کنند و به غیر از موارد ضروری از خانه‌های خود خارج نشوند.

در پایان وی همچنین با ابراز نگرانی از بی‌توجهی برخی از مردم به توصیه‌های بهداشتی بیان کرد: از مردم خواهش می‌کنیم در چنین شرایطی از مسافرت غیر ضرور بپرهیزند و در عوض سعی کنند روزانه 30 دقیقه و آن هم در منزل ورزش‌هایی را انجام دهند که موجب تقویت سیستم ایمنی بدن آن‌ها شود. 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه