مدیر آموزش‌وپرورش نکا:

مدارس نکا تعطیل اما آموزش در جریان است/ اتمام گندزدایی از تمام مدارس شهر نکا

شناسهٔ خبر: MTE3MjA0 -
مدیر آموزش‌وپرورش نکا گفت: تعطیلی مدارس سبب تعطیلی روند آموزش در سطح شهرستان نکا نشده و بسیاری از معلمان از طریق فضای مجازی و حتی حضوری در درب منازل روستاها درحال رساندن بسته‌های آموزشی به دانش‌آموزان هستند.

حسین پالار در گفت‌وگو با پیک نکا، با اشاره به آخرین وضیت آموزشی در شهرستان نکا در شرایط فعلی، خاطر نشان کرد:  معلمان و مدیران با شعار «مدرسه تعطیل می‌شود اما آموزش و پرورش تعطیل نمی‌شود» در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی مدارس با ارائه تمرین‌ها و خلاصه دروس همچنان مشغول هستند.

وی با توجه به رضایت و تشکر والدین نسبت به ارائه این خدمات بیان کرد: همکاران ما با نهایت دقت و تلاش در حال ارائه این خدمات شایسته هستند و دانش آموزان نیز نهایت استفاده را از این نوع آموزش می‌کنند.

مدیر آموزش‌وپرورش نکا با بیان اتخاذ تدابیر برای دانش‌آموزان مناطق روستای فاقد اینترنت، اظهار کرد: بعضی از همکاران ما در روستاها مانند آقای سورکی خانه به خانه به دانش‌آموزان بسته‌های آموزشی و تمرینی می‌دهند که این نوع از آموزش برای مناطقی که دانش آموزان دسترسی به اینترنت ندارند هم در حال انجام است.

این مسئول در رابطه با این که آموزش از طریق بسته‌های آموزشی انجام می گیرد، اضافه کرد: در این رابطه با مدیران مدارس تماس گرفته شد تا بسته‌های آموزشی طراحی کرده و به دست دانش آموزان برسانند و امروز در آخرین تماسی که با مسئولان مقاطع برقرار شد گفتند که اطلاع رسانی به طور کامل انجام شده و همه معلمان در حال انجام این کار هستند.

وی گفت: قطعاً در روز های آینده بحث آموزشی را رصد خواهیم کرد تا پیگیر روند این آموزش باشیم، البته با توجه به راه‌اندازی کلاس‌هایی در شبکه آموزش قطعا کمک شایانی به روند آموزش دانش آموزان خواهد شد.

 

* اجرای عملیات ضدعفونی در تمام مدارس نکا

پالار در ادامه با اشاره به بحث ضد عفونی مدارس از همان روزهای ابتدایی و اعلام امکان بازگشایی مدارس در هرلحظه، تصریح کرد: همه همکاران ما دست به دست هم دادند و عملیات ضد عفونی و گندزدایی مدارس صورت گرفت.

وی افزود: ضد عفونی مدارس با دو دستورالعمل انجام می‌شود که اداره سلامت اداره‌کل آموزش‌وپرورش برای ما فرستادند که همان ترکیب آب ژاول و آب و دیگری هم ترکیب 60 درصد الکل و 40 درصد آب است که این محلول‌ها تهیه شد و با نظارت شبکه بهداشت، مدارس در حال گندزدایی هستند.

مدیر آموزش‌وپرورش نکا اذعان کرد: در مدارسی که شعب اخذ رأی بودند سه مرتبه گندزدایی انجام شد، بدین صورت که یک بار میز و صندلی‌ها، یک مرتبه محیط مدرسه و یک بار هم کل فضا و در مدارسی که شعب اخذ رأی نبودند فقط یک مرتبه کل فضا ضدعفونی و گندزدایی شد.

در پایان این مسئول اضافه کرد: اثر این ضد عفونی کردن تا حدود هفت روز می‌ماند که اگر بعد از هفت روز قرار شد مدارس بازگشایی شوند نیاز است تا عملیات ضدعفونی مدارس مجددا در دستور کار قرار بگیرد. 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه