آماده برای رانش‌های بعد از بارش‌ها

تمام جاده‌های هزارجریب نکا باز است/ عبور بدون مشکل خودروها از مسیر بالادست نکا

شناسهٔ خبر: MTE3MTk3 -
پس از پایان بارش‌های نسبتا سنگین برف و باران در بخش هزارجریب نکا که عبور و مرور را با مشکل روبرو ساخته بود حضور همزمان وسایل بازگشایی مسیر و اقدام به رفع انسداد ناشی از رانش‌ها سبب بازگشایی مسیر و امکان تردد در تمام جاده‌های بالادست هزارجریب نکا شده است.

حسین حمزه‌ای در گفت‌وگو با پیک نکا، با اشاره به بارش نسبتا سنگین برف در روزهای گذشته در بخش هزارجریب نکا، اظهار کرد: باوجود بارش‌های سنگین در روزهای گذشته عملیات بازگشایی مسیرها همزمان در حال انجام بوده و از روز گذشته همه جای جاده‌ها به طور کامل بازشده است.

وی با تأکید بر اینکه دو محور رانشی وجود دارد بیان کرد: این دو محور حدود چهار دفعه تا به الان رانش کرده است مخصوصا روبروی پجت از جاده سوچلما که رانش آن بسیار زیاد است که البته در هر دو محور خودروهای سنگین بازگشایی مسر ازقبیل لودر مستقر است.

بخشدار هزارجریب نکا خاطرنشان کرد: خوشبختانه خسارتی از بارندگی و سیل در بالا دست نداشتیم و فقط مشکل هزار جریب بحث جاده بوده که راهسازی این جاده فقط نیازمند هزینه و اعتبار است، البته در حال حاضر دو محور دیگر وجود دارد و به طور جدی پیگیر هستیم .

این مسئول اضافه کرد: الان برای محور سوچلما به ارم دو میلیارد بودجه و 500 میلیون هم از بنیاد برکت موجود است اما پیمانکار نیست چراکه شرایط قیمت‌ها به قدری بالا رفته که نمی‌تواند بیاید، برای مثال تنها لودر روزانه یک میلیون و 500 هزار تومان دستمزد می‌گیرد.

وی هزینه‌های بالا را دلیل نیامدن پیمانکار به جاده‌های بالا دست دانست و تصریح کرد: پیمانکارها کارهای پایین دست را انجام می‌دهند اما در جاده‌های خشن و بالا دست کار نمی‌کنند چراکه پیمانکار برای این جاده‌ها بسیار باید توانا باشند که یا نیستند یا اگر هم باشند در پایین دست کار دارند و بالا نمی‌آیند.

حمزه‌ای در ادامه اذعان کرد: از زنگت به تجرخیل هم به دلیل ملی بودن پروژه  پنج میلیارد بودجه داریم، در حال برنامه ریزی هستیم که بتوانیم کاری کنیم که برای پیمانکار صرفه داشته باشد و پروژه را آغاز کند.

 در پایان وی اضافه کرد: در تلاش هستیم تا مسائلی مانند گرفتن مجوزهای لازم را خودمان انجام دهیم که در این اوضاع نابسامان اقتصادی و گرانی، پیمانکار در این مورد دیگر مشکل مشغله‌ای نداشته باشد و بتواند هرچه سریعتر کار را انجام دهد. 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه