رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در نکا مطرح کرد:

احیای بیش از 20 هزار طرح تولیدی کشور با ایجاد 210 هزار شغل در یک سال گذشته/ یک هزار و 191 طرح تولیدی در مازندران احیا شد

شناسهٔ خبر: MTE3MDEz -
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در نکا گفت: در یک سال گذشته نزدیک به 20 هزار و 500 طرح در سطح کشور که یا تعطیل کامل بوده و یا با ظرفیت مناسبی کار نمی‌کردند با نزدیک به 6 هزار و 700 میلیارد سرمایه معطل شده کشور به چرخه برگردانده و موجب شد تا نزدیک به 210 هزار شغل تنها از طریق احیای مراکز تولیدی مجددا بکارگیری شوند.

به گزارش پیک نکا، محمد مخبر در حاشیه بهره‌برداری از چهار طرح توانمندسازی اقتصادی بنگاه‌محور برکت در مازندران به صورت متمرکز در شهرستان نکا با اشاره به طرح‌های در دست اقدام استان مازندران، اظهار کرد: عمده طرح‌های مربوط به استان مازندران تکمیل شده و مقدار زیادی از آن‌ها باقی نمانده است.

وی افزود: در مجموع پنج هزار و 800 طرح در استان مازندران توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اجرا شده و تنها چند طرح باقی مانده که در مدت دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد که در مجموع چیزی درحدود یک هزار و 120 میلیارد سرمایه گذاری شده است.

 

* ایجاد 22 هزار شغل در قالب پنج هزار و 800 طرح در مازندران

رئیس ستاد اجرایی فرماند امام(ره) خاطرنشان کرد: این میزان از طرح‌های تولیدی نزدیک به 22 هزار شغل را تقدیم امت شهیدپرور مازندران می‌کند که از این پنج هزار و 800 طرح یک هزار و 191 طرح به صورت احیا بوده که مربوط به طرح‌های تعطیل و یا نیمه تعطیل بوده و با ظرفیت کامل کار نمی‌کردند.

این مسئول اضافه کرد: جهت‌گیری که از اواخر سال 97 در ستاد اجرایی فرمان امام (ره) آغاز شده و در اوایل سال 98 باتوجه به قرار داشتن در سال رونق تولید گسترش و سرعت داده شد نزدیک به 20 هزار و 500 طرح در سطح کشور که یا تعطیل کامل بوده و یا با ظرفیت مناسبی کار نمی‌کردند به چرخه برگردانده شد.

وی گفت: با یک هزار و 600 میلیارد که از طرف ستاد اجرایی فرمان امام(ره) سرمایه‌گذاری شده چیزی نزدیک به 6 هزار 700 میلیارد سرمایه معطل شده کشور را به چرخه برگردانده و موجب شد تا نزدیک به 210 هزار شغل تنها از طریق احیای مراکز تولیدی مجددا بکارگیری شوند.

در پایان مخبر تصریح کرد: روزانه حداقل 100 طرح با ایجاد حداقل 300 اشتغال در سطح کشور از سوی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اجرای می‌شود البته امیدواریم این عدد باتوجه به سرعتی که گرفته و همکاری و اعتماد مردم بیشتر از این شود. 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه