نماینده مردم گلوگاه، نکا و بهشهر در مجلس شورای اسلامی :

اجازه نمی‌دهیم مشکلات مشابه دیگر استان‌ها در مازندران تکرار شود

شناسهٔ خبر: MTE2OTc4 -
شاعری با انتقاد از انتقال آب دریای خزر، گفت: اجازه نمی‌دهیم مشکلات مشابه دیگر استان‌ها در استان مازندران تکرار شود.

به گزارش پیک نکا، «علی‌محمد شاعری» در دیدار مجمع نمایندگان استان مازندران با حجت‌الاسلام «محمدباقر محمدی لائینی» نماینده ولی‌فقیه در دیار علویان با ورود به بخش کشاورزی، گردشگری، تجارت و صنعت این حوزه‎ها را مهم دانست و گفت: متأسفانه این استان نتوانست ظرفیت‎های موجود را بالفعل تبدیل کند.

نماینده مردم گلوگاه، نکا و بهشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: با همکاری دستگاه‌های اجرایی می‌توانیم به اهداف موردنظر دست پیداکرده و آن را محقق کنیم.

 شاعری تعیین و تکلیف منطقه آزاد را نخستین گام اعلام کرد و طرح این موضوع در سفر ریاست جمهوری را خواستار شد.

وی با انتقاد از انتقال آب دریای خزر، تأکید کرد: اجازه نمی‌دهیم مشکلات مشابه دیگر استان‌ها در استان مازندران تکرار شود.

شاعری، صادرات را کلید اصلی توسعه استان دانست و تصریح کرد:50 درصد محصولات کشور در استان مازندران تولید می‌شود که می‌توان از طریق صادرات به کشورهای اوراسیا در ارتقای اقتصاد استان نقش مهمی را ایفا کرد.

*ظرفیت‌های نمایندگان استان برای رضایتمندی مردم بکار بسته شود

«علی‌اصغر یوسف نژاد» به وحدت و اتحاد نمایندگان استان اشاره کرد و بر ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت‌های نمایندگان در راستای رشد و ترقی استان و همچنین رضایتمندی مردم تأکید کرد.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی گفت: مازندران کلان‌شهر بوده و با مسائل مختلفی روبرو است؛ بررسی این موضوعات باید در اولویت برنامه‌های نمایندگان قرار گیرد با این نگاه که هر شهرستان باید با توجه به بضاعت و پتانسیل‌هایی که دارد رشد کند اما نگاه کلی به استان؛ نکاه کلان باشد.

عضوهئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین نکاتی در خصوص مهندسی رودخانه‌ها، صادرات محصولات کشاورزی، مهار آب‌های سطحی، بررسی مشکل زباله و انتقال آب دریای خزر بیان کرد.

*آیت‌الله طبرسی فردی صادق، درستکار و بی حاشیه بود

«عزت‌الله یوسفیان ملا» نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی نیز بر وحدت و همدلی تأکید کرد و از آیت‌الله طبرسی به‌عنوان فردی صادق، درستکار و بی حاشیه یادکرد.

*بودجه مازندران ملی دیده شود

«علی اسماعیلی» با طرح این موضوع که استان مازندران سه میلیون جمعیت دارد اما به بیش از 50 میلیون نفر خدمات‌رسانی می‌کند، گفت: بودجه استان باید ملی دیده شود.

نماینده مردم شهرستان نور و چمستان در مجلس شورای اسلامی گفت: مازندران به دلیل گردشگر پذیری پتانسیل پذیرش سرمایه‌گذار به استان را دارد ازاین‌رو تأمین امنیت سرمایه‌گذار باید موردتوجه قرار گیرد./خبرگزاری شبستان

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه