فرمانده سپاه کربلا: اشتیاق مردم ایران و عراق در اربعین از رویش‌های انقلاب اسلامی است

شناسهٔ خبر: MTE2OTM3 -
فرمانده سپاه کربلا با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی رویش‌های جدیدی دارد گفت: اشتیاق مردم ایران و عراق برای حضور در اربعین از این رویش‌ها است.

به گزارش پیک نکا، سردار محمدحسین بابایی در مراسم تجلیل از موکب‌داران مازندران در مراسم اربعین ضمن تبریک هفته وحدت و سالروز ولادت میلاد با سعادت پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع) با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب، سربازی در مسیر امام حسین (ع) را افتخاری بزرگ برای ملت شیعه دانست و گفت:با توجه به اتفاقات ۴۰ سال اخیر باید گفت دفاع مقدس و آرمان‌های انقلاب اسلامی شکوه و عظمتی به برپایی مراسمات آیینی داد.

وی با بیان اینکه پیاده روی اربعین حسینی اوج شکوه و عظمت جهان اسلام است و هرساله شاهد حضور گسترده ملت در این مراسم هستیم، افزود:فرهنگ خدمات رسانی به مراسم اربعین در حال گسترش و این در بین مردم و خانواده‌ها درحال نهادینه شدن است.

فرمانده سپاه کربلا مازندران مردمی بودن پیاده روی اربعین و خدمات آن را از نکات برجسته این مراسم برشمردو اضافه کرد:مقام و جایگاه خادمی اباعبدالله الحسین (ع) و موکب داری از عنایات خدای متعال است و باید در حفظ این مقام معنوی تلاش کرد.

بابایی در ادامه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی رویش‌های جدیدی دارد یادآور شد: اشتیاق مردم ایران و عراق برای حضور در اربعین از این رویش‌ها است. چرا طبق گفته‌های یکی از علمای عراق، پیش بینی جمعیت ۱۰۰ میلیونی در اربعین دور از ذهن نیست.

به گفته وی، یکی از لشکر‌های امام زمان (عج) لشکر خراسانی ایران بوده که این نشان دهنده آن است باید برای ظهور حضرت حجت (عج) به دنبال فرهنگ‌سازی باشیم.

فرمانده سپاه کربلا در پایان با قدردانی از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی اربعین حسینی به ارتقاء کیفیت خدمات دهی موکب‌ها اشاره کرد و گفت: باید برای کار‌های فرهنگی هم در موکب‌ها برنامه‌ریزی شده و آن را تقویت کرد.

مازندران، جزء 5 استان برتر کشور در خدمت‌رسانی به زائران اربعین

جواد بخشی نیز در مراسم تجلیل از موکب‌داران اربعین حسینی استان مازندران در مراسم اربعین با تبریک هفته وحدت و سالروز ولات پیامبراعظم (ص) و امام جعفر صادق (ع)، اظهار کرد: از سال 94 به صورت رسمی و مدون خادمی زائران عبدالله الحسین نصیب ما شده است و با چهار موکب کارمان را با همکاری آغاز کردیم.

وی تصریح کرد: در آستانه چهلمین سالگرد تاسیس سازمان بسیج مستضعفین این افتخار شامل حالا ما شده است در جمع مردمی موکب‌دارانی باشیم که بدون اتکا به نهاد یا سازمانی با ظرفیت مردمی روی پای خود ایستاده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه کربلا با اشاره به اینکه در ایام اربعین به همراه رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و معاون سیاسی امنیتی استانداری از موکب‌داران بازدید داشته ایم و دغدغه های آنها را شنیدیم، ادامه داد: با تلاش‌های خالصانه ، استان مازندران جز پنج استان برتر کشور در عرصه خدمات رسانی به زائران اباعبدالله حسین(ع) شده است.

این مسئول با بیان اینکه باید با برنامه‌ریزی و جلسات متعدد دغدغه‌ها و مشکلات موکب‌داران را در سال‌های آینده به حداقل برسانیم، افزود: موضوع اربعین مربوط به زمان خاصی نیست و در طول سال جلسات هماهنگی برای هرچه بهتر خدمات به زائران برگزار می‌شود.

پذیرایی روزانه از 50 هزار زائر حسینی

مسئول ستاد بازسازی عتبات و عالیات مازندران نیز در این جلسه به تشریح خدمات رسانی زائران اباعبدالله الحسین (ع) پرداخت و گفت: سال گذشته روزانه  ۸ هزار نفر مراجعه کننده درمانی داشتیم و امسال این آمار دو برابر شد و به  13 هزار نفر مراجعه کننده در روز رسید.

محمدحسن اصغری از خدمات‌رسانی روزانه ۵۰ هزار زائر اربعینی خبر داد و اظهار کرد: روزانه حدود ۱۸ هزار نفر از خدمات درمانی موکب‌داران استفاده کردند.

وی با اشاره به استقبال بسیار مناسب از مراسم اربعین تصریح کرد: با توجه به نیاز سنجی انجام‌شده باید برنامه‌ریزی برای حضور تیم درمانی همراه موکب‌داران در برنامه کاری قرار گیرد.

اصغری با اشاره به اینکه کیفیت خدمات موکب‌داران امسال بسیار خوب بوده است، ادامه داد: با سرکشی از موکب‌ها نقاط ضعف و قوت ها بررسی شد.


 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه