امام جمعه نکا مطرح کرد:

لزوم ادامه گام‌های کاهش تعهدات برجامی/ نیاز به نهضت ورود نسل جوان جهادی به عرصه مدیریت و سیاست کشور

شناسهٔ خبر: MTE2Nzk1 -
امام جمعه نکا گفت: ما در حمایت از فرمایش رهبر انقلاب خواستار ادامه گام‌های بعدی در کاهش تعهدات برجامی خودمان هستیم این هم به خاطر راه آمدن با دولت است وگرنه نظر رهبر انقلاب این بود که اگر برجام را پاره کنند ما برجام را آتش می‌زنیم.

به گزارش پیک نکا، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه شهرستان نکا با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی نظام قانونگذاری کشور از سوی رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: ما در نظام قانونگذاری نارسایی‌ها و کاستی‌های متعددی داریم و اگر مسئولان مربوطه سیاست‌ها را جدی بگیرند می‌تواند در رفع آن کاستی‌ها بسیار موثر باشد.

وی افزود: بسیاری از سیاست‌ها را در گذشته رهبر معظم انقلاب ابلاغ فرمودند که بعضی‌ها بهتر و بعضی ضعیف‌تر مورد توجه قرار گرفتند درحالی که مسئولان به سیاست‌ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب هرچه بیشتر توجه کنند قطعاً نفعش را خواهیم برد.

 

* رد پای مرتجعین منطقه در آشوب‌های عراق

امام جمعه نکا به آشوب‌های عراق در منطقه نیز اشاره و خاطرنشان کرد: متأسفانه در بعضی از شهرهای شیعه‌نشین کشور عراق با عوامل و ایادی دولت‌های مرتجع منطقه و در رأس آمریکا آشوب‌هایی اتفاق افتاده تا در آستانه اربعین هم اربعین را تحت اشعاع قرار دهد و هم از رفتن زوار به مراسم اربعین جلوگیری کند.

این مسئول اضافه کرد: همچنین با این آشوب‌ها می‌خواهند یک بدبینی را بین دو ملت ایران و عراق تشدید کند که حدود 80 درصد توییت‌ها در این ز مینه از عربستان سعودی بوده و نقش عربستان در آشوب‌های یکی دو سال گذشته ایران و فتنه‌های 88 مشخص و امروز نیز در عراق نقش عربستان مشخص شده که مردم عراق باید حواس خود را جمع باشد.

 

* دکترین فعال مقاومت الگوی یمن برابر تجاوز سعودی

وی همچنین به عملیات نصر من‌الله نیروهای مردمی یمن علیه متجاوزان سعودی نیز پرداخت و گفت: این عملیات با تحمیل هزاران کشته، زخمی و اسیر به متجاوزان از سوی نیروهای یمنی از بزرگترین عملیات‌ها بعد از حمله به قلب انرژی و نفت سعودی بوده است.

محمدی لائینی تصریح کرد: اما هر بار از این ضربه‌های که نظام وهابیت سعودی متحمل می‌شود چون چاره‌ای ندارد جز این که به ایران نسبت می‌دهد درحالی که یمن از هر طرف محاصره است و دسترسی نه به ایران و نه جای دیگر ندراد بلکه خود یمنی‌ها دکترین حضرت امام راحل در مقاومت فعال را الگوی خود قرار داده‌اند.

وی افزود: این دکترین فعال را ملت‌های دیگر نیز الگو  قرار داده‌اند مانند درس امام حسین(ع) در آزادی و ذلت‌ناپذیری که هر ملتی بگیرد و عمل کند آزاد خواهد شد بنابران نه ایران و نه کس دیگری این ملت یمن است که خود بر اساس مصالح خود در برابر ظلم‌ها ایستاده و دارد مقاومت می‌کند.

 

* ارجحیت قانع کردن ولایت بر رضایت ولایت

خطیب جمعه نکا با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با فرماندهان سپاه مبنی بر رضایت اما قانع نبودن رهبری از این نیرو، اذعان کرد: خود فرماندهان سپاه باید متمرکز شوند که چه باید بکنند تا رهبر انقلاب قانع شوند.

این مسئول اضافه کرد: قانع کردن ولایت مهمتر از راضی کرد ولایت است البته بخشی از انتظارات را نیز رهبری فرمودند که نگذارید سپاه از نظر انگیزه، روحیه و از دست دادن نشاط پیر و محافظه کار شود بلکه قرص و محکم و انقلابی پای ارزش‌های انقلاب باید بایستد.

 

وی گفت: مدیریت جهادی امروز براساس بیانیه گام دوم انقلاب بسیار مهم و لازم است و بار اصلی روی دوش جوان‌ها گذاشته شده که باید نهضت و قیامی برای ورود نسل جوان جهادی به حوزه‌های مدیریت و عرصه‌های سیاست مملکت انجام شود.

 

* لطف رهبر انقلاب به دولت

محمدی لائینی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر محکم برداشته شدن گام‌های بعدی ایران در کاهش تعهدات برجام، تأکید کرد: این هم به خاطر راه آمدن با دولت است وگرنه نظر رهبر انقلاب این بود که اگر برجام را پاره کنند ما برجام را آتش می‌زنیم یعنی در روز نقض آمریکا ما نیز باید بیرون می‌آمدیم اما ماندیم تا ببینیم اروپا چه می‌کند.

وی افزود: چندین ماه اروپا ما را سرکار گذاشت آخرش نیز تصمیم گرفتیم گام به گام کاهش دهیم درحالی که او یک جا نقض می‌کند اما ما گام به گام کاهش می‌دهیم این چه جور رفتار با یک میثاق بین‌المللی است و از نظر حقوقی هیچ وجهه‌ای ندارد اما حالا که مجموعه دولت و نهادهای امنیتی تصمیم گرفتند که گام به گام کاهش دهند این نیز باید ادامه داشته باشد و متوفق نشود.

امام جمعه نکا بیان کرد: ما در حمایت از فرمایش رهبر انقلاب خواستار ادامه گام‌های بعدی در کاهش تعهدات برجامی خودمان هستیم.

 

* بزرگترین جانیان جهانی علیه کودکان

محمدی لائینی در ادامه به مناسبت‌های هفته پیش رو پرداخت و با اشاره در پیش بودن روز جهانی پست اظهار کرد: پست مسئله مهمی است اما متأسفانه مسئولان پست در این زمینه خیلی فعالیت و تبلیغات ندارند که مردم با صنعت پست کاملاً آشنا شوند همچنین صنعت پست باید مدرن باشد که متأسفانه مدرن نیز نیست.

وی به اهمیت دامپزشکی در جامعه نیز پرداخت و افزود: دامپزشکی نیز مانند پزشک انسان است بالاخره ما یک حیات مشترک با دام داریم و بسیاری از بیماری‌ها از آنجا به اینجا منتقل می‌شود که سلامت در حوزه دام به سلامت در حوزه انسان نیز کمک می‌کند که خیلی مهم است.

امام جمعه نکا به روز جهانی کودک نیز اشاره و خاطرنشان کرد: متأسفانه آن‌هایی که روز جهانی برای کودک و حمایت از حقوق کودک گذاشته‌اند خودشان بزرگترین جانیان علیه کودک هستند.

 

* انجام مأموریت نیروی انتظامی با حداقل امکانات و بیشترین توان

این مسئول ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، اضافه کرد: این‌ها وظایف زیاد و سنگین اما با حداقل امکانات دارند ایفای نقش می‌کنند که بسیاری از کمبودها را نمی‌توانند و نباید هم بگویند اما ما باید درک کرده و ببینیم که این‌ها واقعاً با حداقل‌ها تمام توان خود را برای برقراری و حفظ امنیت عمومی می‌گذارند.

در پایان وی گفت: 13 هزار شهید و 22 هزار جانباز نیروی اتظامی کشور تقدیم انقلاب اسلامی کرده که خیلی تعداد فراوانی است که امید است این نهاد مقدس و مخلص موفق‌تر از گذشته در انجام وظایف و خدمت به آرمان مقدس شهیدان باشد.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه