دردسرهای ابلاغ جدید وزارت کشور برای شهردار نکا

سکونت به همراه خانواده شرط ادامه خدمت شهردار در نکا/ شورای شهر قانونی و شفاف عمل کند

شناسهٔ خبر: MTE2NjMw -
بنابر اعلام سخنگوی وزارت کشور طبق ابلاغ جدید این وزارتخانه شهردار نکا باید به همراه خانواده یعنی همسر و فرزندان تحت تکفل خود در محدوده شهر سکونت و اقامت داشته باشد و برای راستای آزمایی این امر نیز مکانیزم مشخصی در نظر گرفته شده است.

به گزارش پیک نکا، در روزهای اخیر سخنگوی وزارت کشور از لزوم سکونت و اقامت شهرداران در شهرهای محل خدمت براساس دستورالعمل جدید ابلاغ شده به استانداران سراسر کشور خبر داد که بر این اساس شهردار و خانواده وی که شامل همسر و فرزندان تحت تکفل وی می‌شود باید در داخل محدوده شهر خدمتی سکونت و اقامت داشته باشند.

براساس این ابلاغیه شهردار از تاریخ صدور حکم انتصاب خود از سوی مراجع مربوطه مکلف به سکونت بوده و در غیر این صورت درنهایت تا یک ماه فرصت دارد نسبت به اسکان در محدوده شهر محل خدمت اقدام کند.

همچنین بنابر قول سخنگوی وزارت کشور سه شاخص نیز برای راستی آزمایی اجرای این دستورالعمل نیز در نظرگفته شده که شامل گواهی اشتغال به کار همسر و فرزندان تحت تکلف شهردار در محدوده شهر محل خدمت، گواهی آموزش و پرورش در خصوص اشتغال به تحصیل فرزندان تحت تکفل شهردار در مدارس یا مهد کودک‌های در محدوده شهر محل خدمت و قولنامه دارای کد رهگیری و اسناد مالکیتی می‌شود.

برهمین اساس شهردار نکا که اهل شهر ساری بوده و از مرکز استان به این شهر رفت و آمد دارد به مدت یک ماه فرصت دارد تا نسبت به تدارک شرایط اسکان خانواده خود در این شهر اقدام لازم را صورت دهد.

البته پیش از این شهردار نکا ادعای سکونت در این شهر را داشته است اما با سازوکار جدید ابلاغ شده نه تنها شخص شهردار بلکه خانواده وی نیز باید دراین شهر مستقر شوند و باتوجه به سازوکارهای راستی آزمایی در نظر گرفته شده کمی کار برای ادامه ادعای سکونت سخت می‌شود.

از سوی دیگر مکان در نظر گرفته شده برای اسکان شهردار نکا نیز سوئیت شهرداری نکا بوده که بعضاً در اختیار مهمانان و مسئولانی است که برای انجام برنامه‌های مختلف رسمی اداری و فرهنگی به این شهر مراجعت می‌کردند که در صورت اسکان شهردار در این ساختمان این امتیاز میزبانی شهرداری نیز با مشکلاتی روبرو می‌شود.

این درحالی است که شورای اسلامی شهر باید براساس ابلاغیه جدید بر روند سکونت شهردار نظارت کامل داشته و در صورت عدم اطمینان از این اقدام  طبق تبصره ۴ ماده ۸۰ و ماده ۹۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ١٣٧٥ و با اصلاحات بعدی آن می‌توانند ادامه فعالیت شهردار را خاتمه دهند.

حال باید دید سیدمهدی احمدی برای ادامه فعالیت در شهرداری نکا چه تدبیری را اتخاذ می‌کند و آیا موفق به اسکان خانواده خود در شهر نکا می‌شود و یا اینکه عطای فعالیت در این شهر را به لقای آن بخشیده و قید سکونت خانواده خود و ادامه خدمت در این شهر را می‌زند.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه