امام جمعه نکا مطرح کرد:

علی(ع) الگوی مدافعان حرم در کور کردن چشم فتنه/ انهدام پهباد پیشرفته آمریکایی حاصل هوشیاری و کارآمدی قوای دفاعی است

شناسهٔ خبر: MTE2NjEy -
امام جمعه نکا گفت: در جریان دفاع از حرم و سوریه الگوی اما حضرت علی(ع) بوده است بنابراین کسانی که می‌گویند فرزندان ما در سوریه چه می‌کنند باید بگوییم علی(ع) در بصره و شام چه می‌کرده است.

به گزارش پیک نکا، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های این هفته شهرستان نکا با اشاره به اینکه ولایت جامعه و انسان را زنده می‌کند، اظهار کرد: با ولایت، ولایتمداری، تقوا و دوری از گناه که باطن آن جهنم و آتش است و قناعت، رضایت به حلال و عبادات که باطن آن بهشت است می‌توانیم خود را زنده کنیم.

وی در ادامه به قیام مردم تبریز به رهبری ستارخان و باقرخان علیه استبداد محمدعلی شاه قاجار اشاره کرد و افزود: جریانات انقلابی در طول تاریخ خود فراوان داشته‌ایم که نباید هیچگاه این فراموش نکینم.

خطیب جمعه نکا جریان به جریان مرگ محمد مرسی پرداخت و بیان کرد: کسی که به دشمن اعتماد کرده، راه سازش با دشمن در پیش گرفته و دوست را از دشمن نشناسد سرانجام اینطور غافلگیری شده و عاقبتش همین خواهد بود.

این مسئول انهدام پهباد پیشرفته و فوق تخصصی آمریکایی را اقدامی برجسته توصیف و اضافه کرد: پهبادی بسیار حجیم، بزرگ، گران‌قیمت و خیلی پیشرفته که به آن جاروبرقی می‌گفتند چراکه تمام اطلاعات و ریزه‌کاری ها را از یک منطقه وضعیت می‌توانست دریافت کند زدن آن بسیار مشکل بوده است.

وی گفت: نه تنها این را زدند بلکه به محض ورود به فضای هوایی ایران سرنگون شده که نشان دهنده هوشیاری و کارآمدی قوای دفاعی ما و چشم‌های بصیر پاسدران و سپاهیان است که ضربه بسیار بزرگی بوده و هنوز گیج هستند و نمی‌داند چه باید بکنند.

 

* عاقبت مرسی حاصل سیاست اعتماد به دشمن

محمدی لائینی تصریح کرد: البته بعضی وقتی ضربه ببینند و زخمی شوند، گیج می‌شوند و ممکن است دست به اقدامات نپخته خطرناک هم بزنند که باید هوشیار باشیم و مقداری احتمال بدهیم در اثر گیجی اقدام‌های خطرناکی برای خوشدان داشته باشند گرچه جنگی اتفاق نخواهد افتتد و با این ضربه‌هایی که خوردند و زخمی شدند امکان دارد از روی نفهمی اقداماتی بخواهند انجام دهند که باید حواسمان جمع باشد.

وی در ادامه  افزود: اینکه ما با دشمن خطرناک چه راه، روش، سیاست و راهبردی باید داشته باشیم چند راه وجود دارد که یکی از آن‎ها سیاست تساهل و تسامح با دشمن است که ندیده بگیریم و ساده اندیشی کنیم، خیلی حواسمان جمع نباشد و به دشمن اعتماد کنیم به ساز و مذاکره با دشمن روی بیارویم، نهایت و پایان این سیاست غافلگیر شدن به وسیله دشمن است همان بلایی که بر سر مرسی آمد.

خطیب جمعه نکا خاطرنشان کرد: مرسی به دوستان واقعی اعتماد نکرد بلکه به دشمن اعتماد کرد تا اینکه متوجه شد همان فرماندهانش کودتا کردند که درنهایت به زندان افتاد و در عاقبت اینطوری از دنیا رفت.

 

* سیاست سازش محکومم به شکست است

این مسئول اضافه کرد: سیاست دیگر هوشیاری، مراقبت، فاصله گرفتن و تعقیب دشمن است همانطور که رهبری گفتند آمریکا نزدیک نباید بیاید بنابراین باید هوشیار باشیم و دشمن را تعقیب کنیم نه اینکه منتظر باشیم در خانه ما بیاید و بعد اقدام کنیم بلکه ما سراغ دشمن برویم ما باید در مقابل کانون فتنه ایجاد شده پا پیش بگذاریم و کار حضرت علی(ع) را انجام دهیم.

وی گفت: حضرت از مدینه بلند شد آمد عراق و بصره و بعد هم کوفه را مقر حکومت خود قرار داد سپس به دمشق یعنی کانون بعدی فتنه رفت و نبرد صفین در آن منطقه رقم خورد که در جریان دفاع از حرم و سوریه الگوی اما حضرت علی(ع) بوده است بنابراین کسانی که می‌گویند فرزندان ما در سوریه چه می‌کنند باید بگوییم علی(ع) در بصره و شام چه می‌کرده است.

محمدی لائینی تأکید کرد: این سیاست، سیاست تعقیب دشمن پیش از شکل گرفتن و قوی شدن کانون‌های فتنه است که باید به سراغشان برویم و آتش فتنه را خاموش کنیم که همین سیاست انقلاب اسلامی نیز به شمار می‌رود و تجربه نشان داده سیاست موفقی است.

وی گفت: اما سیاسیت سازش و نرمش با دشمن اگر نرمش قهرمانانه نباشد جواب نمی‌دهد و تمام تحریم، فشار و تحریم‌ها بعد از چراغ سبز نشان دادن بوده است و هرگاه قرص و محکم بودیم موفق شدیم و پیش رفتیم هرگاه لبخند زدیم کلاه سرمان رفته و آنها نیز دستاوردهای ما را گرفتند و هم ترحیم‌ها را شدیدتر برای ما اعمال کردند وضعیتی که امروز مشاهده می‌کنیم.

 

* بسیج اساتید در مسیر شهید چمران

محمدی لائینی در بخش مناسبت‌های هفته پیش رو به سالروز غزوه خندق پرداخت و اظهار کرد: در آستانه سالروز سو قصد به رهبر انقلاب در مسجد اباذر قرار داریم که امروز سکان‌دار کشتی انقلاب ذخیره الهی برای هدایت و مدیریت امروز رهبری انقلاب بوده که خداوند را به خاطر این نعمت شاکریم.

وی به سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران اشاره کرد و افزود: انتظار داریم بسیج اساتید همچون شهید چمران بصیرت، ولایت‌مداری، شجاعت، شهامت، ریسک‌پذیری و اقدام‌های درست در دفاع از انقلاب اسلامی داشته باشند و بیشتر و بهتر احساس مسئولیت کنند.

امام جمعه نکا با بیان سالروز تأسیس سازمانن تبلیغات اسلامی، خاطرنشان کرد: این سازمان نهاد مبارکی است که بعد از انقلاب روییده و علی‌رغم کمبود امکانات هجم گسترده‌ای از خدمات و فعالیت‌ها در حوزه قرآن و مسائل فرهنگی ترویج ارزش‌های دینی و انقلابی داشته‌اند که تشکر و تقدیر داریم.

این مسئول به آغاز هفته قوه قضائیه و عدالت پرداخت و اضافه کرد: از بهترین شعارها شعار عدالت و حکومت عدل علوی است و البته در این زمینه انقلاب اسلامی گام‌های مثبتی برداشته اما به نقطه آرمانی هنوز فاصله زیادی داریم.

وی به سالروز صرفه‌جویی در آب اشاره کرد و گفت: همه باید صرفه‌جویی را در سرلوحه برنامه‌های خود در خانواده، ادارات و بازار قرار دهیم چراکه که آب مایه حیات است و نباید اصراف در این زمینه باشد که از پروژه فاضلاب شهری با جدیتی دارد انجام می‌شود نیز جای تقدیر دارد.

در پایان محمدی لائینی با اشاره به روز اصناف، تصریح کرد: انتظار داریم مدیرت و نظارت بیشتری روی اصناف و اماکن داد و ستد داشته باشند تا هم ارزش‌ها رعایت شود و هم نرخ‌ها همسان باشد و رعایت شود و هم شئون دینی مواظبت شود.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه