مسئولیت این بی‌تدبیری با کیست

بار سنگین خیرمقدم‌های یک جشنواره بر دوش نحیف درختان+عکس

شناسهٔ خبر: MTE2NjE3 -
دومین جشنواره ملی تمشک جنگلی درحالی در شهرک شهید عباسپور شهرستان نکا درحال اجرا است که برگزارکنندگان ان بار خیرمقدم گویی‌های سنگین خود به مسئولان و بازدیدکنندگان را بر دوش نحیف درختان نهادند.

به گزارش پیک نکا، در روزگاری به سر می‌بریم که بدون شک اهمیت ویژه به گونه‌های مختلف زیست‌محیطی ازجمله درختان بر کسی پوشیده نیست و سال‌های زیادی از روزگارانی که شاهد تبدیل تنه درختان به ابزاری برای یادگاری نویسی برخی از انسان‌های بی‌فرهنگ تبدیل می‌شد گذشته است.

در روزگار کنونی فرهنگ مواجهه با طبیعت به اندازه‌ای رشد داشته و حتی به دغدغه عمومی جوامع نیز تبدیل شده است که بسیاری از انسان‌ها برای حفظ و رشد فضای مثبت برخورد با گونه‌های زیست محیطی علاوه بر تشکیل پویش‌ها و کمپین‌های گوناگون ملی بلکه بین‌المللی حتی جان خود را نیز فدا کرده‌اند.

 

 

اما به نظر هنوز افرادی هستند که در سطح فرهنگی خود نیاز به کار بیشتر داشته و نتوانسته‌اند خود را به بلوغ فرهنگی لازم در برخورد با گونه‌های محیط‌زیستی ازجمله درختان برسانند تا سبب اذیت و تعدی به این نعمت‌های الهی پیرامون خود نشوند.

نمونه بارز چنین مزاحمت‌هایی برای درختان را می‌توان در دومین جشنواره تمشک جنگلی که در شهرک شهید عباسپور نکا در حال برگزاری است شاهد بود جایی که از تنه درختان برای ایستادگی پایه‌های مربوط به بنرهای خیرمقدم به مسئولان و بازدیدکنندگان استفاده شد.

 

 

جایی که داربست‌های به کار برده شده وزن ایستایی خود را بر قامت نحیف درختان قرار دادند تا چند خطی از خیرمقدم‌ها و خوش‌آمدیدهای مسئولان برگزاری بر دیدگان جوامع هدفشان چشم‌نوازی کند.

کاش درکنار شور و نشاط برگزاری چنین برنامه‌هایی که البته لازم و ضروری است و باید با حجم بیشتر و کیفیت بهتری نیز برگزار شود، ابتدا بر فرهنگ خود کار کرده و آن را به گونه‌ای ملکه ذهن خود قرار دهیم که حتی در شرایط بحرانی و یا ناچاری‌ها نیز به خود اجازه چنین اقدامات ناشایستی را ندهیم.

در هر صورت این اشتباه بزرگ را که به نظر می‌رسد ناخواسته از سوی مسئولان برگزاری مراسم صورت گرفته است نمی‌توان به همین سادگی‌ها و به دیده اغماض نگریست که امید است مسئولان امر پاسخ شایسته‌ای نسبت به چنین رویدادی از خود نشان دهند.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه