رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس خبر داد:

اختصاص ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه روستایی شرق مازندران

شناسهٔ خبر: MTE2NTI1 -
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از اختصاص ۱۲۰ میلیارد ریال برای توسعه روستایی، روستاهای نکا، بهشهر و گلوگاه خبر داد.

به گزارش پیک نکا، علی محمد شاعری با اشاره به برآورد خسارت سیل در شرق مازندران اظهار کرد: ۳۵۰ میلیارد تومان خسارت به حوزه کشاورزی، تأسیسات، زیر ساخت‌ها و منازل مسکونی در شرق مازندران برآورد خسارت شد که بیشترین خسارت مربوط به شهرستان نکا و در حوزه باغات و اراضی کشاورزی بوده است.

وی افزود: خوشبختانه با مدیریت بحران و برنامه ریزی های صورت گرفته، به همت مسئولین مربوطه از تمامی بخش‌های رانشی و درگیر در سیل شهرستان بازدید به عمل آمد که در این راستا برخی از تصمیمات عملی و تصمیمات دیگر در این حوزه در حال پیگیری و اقدام است.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: برای نخستین بار در حوزه کشاورزی تسهیلات بلاعوض تصویب شد، هر چند این تسهیلات مشکل روستاییان و کشاورزان را حل نمی‌کند اما کمک ناچیزی به این قشر خواهد شد.

به گفته شاعری سازمان مدیریت بحران به دنبال ایمن سازی و بازسازی مناطق آسیب دیده است که این امر با همکاری و مشارکت روستاییان، دهیاران و شوراهای روستاها محقق خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه ۱۲۰ میلیارد ریال برای توسعه زیر ساخت‌های روستاهای شرق مازندران تخصیص یافت ادامه داد: خوشبختانه با طرح‌های مدون در حوزه آبادانی و توسعه زیرساخت‌های روستایی ۳۴ درصد برای مناطق روستایی شهرستان نکا در نظر گرفته شد که هر روستا متناسب با نیازهای مربوطه از قبیل آبرسانی طرح هادی و همچنین راهسازی از اعتبار مربوطه بهره مند خواهند شد.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی از احداث فاز دوم فاضلاب شهری در نکا خبر داد و گفت: به محض صدور مجوز این پروژه استارت فاز دوم فاضلاب شهری نکا زده خواهد شد که از این رو ۱۱ کیلومتر طول مسیر در سطح شهر حفاری می‌شود./مهر

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه