تجلیل از 30 معلم نمونه نکایی و تأکید بر تصمیم‌سازی معلمان در جامعه

شناسهٔ خبر: MTE2NTE2 -
دوباره در اردیبهشت، این اردی به عشق معلمان، تجلیل از 30 معلم نمونه نکایی در حالی در شهرستان نکا با حضور معلمان نمونه کشوری، استانی و شهرستانی برگزار شد؛ که تأکید بر تصمیم‌سازی معلمان در جامعه و بهره‌مندی از نظر کارشناسانه آنان مورد توجه بود.

به گزارش پیک نکا، زندگی همه ما و بسیاری از بودن‌های ما مدیون معلمانی است که از خود گذشتند و به ما درس ایثار و عشق دادند و اینچنین زمینه ساز فرهنگ جامعه شده و در احیای فرهنگ دینی، ارزشی و اسلامی تلاش کردند.

آری مشق عشق و ایثار این معلمان در بی‌نهایت منتهاست و قابل وصف و توصیف نیست؛ چرا که این عاشقان، زمینه‌ساز فرهنگ و ارتقاء فرهنگی و اجتماعی در هستند.

روز معلم، بهانه‌ای کوچک برای پاسداشت بزرگ مردان و زنان این سرزمین و معلمان عاشقی است که با حداقل‌ها ساختند و از بر داشته‌های ما افزودند و اکنون در روز معلم همه ما با احترام در برابر این بزرگان سر تعظیم فرود آورده و ادای احترام به ساحت بلندشان داریم.

به راستی چه خوب که اردیبهشت را اردی به عشق بنامیم و برای معلمان و مربیانی که عشق را برای مان معنا کردند؛ خط و مشق عشق کنیم.

شهرستان نکا و اداره آموزش و پرورش این شهرستان همچون همیشه در اردیبهشت ماه به رسم بزرگداشت نام و یاد استاد شهید مطهری، تجلیل و تقدیر از معلمان را همچون همیشه در برنامه خود گنجاند تا فصلی نو در تعلیم و تربیت برای معلمان و مربیان این دیار آغاز شود.

اگر چه مهر آغاز فصل تعلیم و تربیت است اما اردیبهشت را می‌توان ماهی برای عشق ورزیدن به فرشتگان صاحب کلام و قلمی دانست که با آموختن، جان دوباره به ما می‌بخشند و زندگی‌مان را با آموختن و سرمشق‌های عشق خود احیاء می‌کنند.

به پاس قدردانی از زحمات همه جانبه معلمان، اداره آموزش و پرورش شهرستان نکا این بار هم همچون گذشته مراسم تجلیلی با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی برگزار و با گرد هم آوردن معلمان نمونه، از تلاش‌شان قدردانی کرد.

* ارتقای کرامت و منزلت فرهنگی جامعه توسط آموزش و پرورش رقم می‌خورد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نکا در این مراسم با قدردانی از تلاش بی‌شائبه همه مربیان و مدیران در نهاد اداره آموزش و پرورش گفت: معلمان ما کاری از جنس و بوی خدایی دارند و با مشق عشق‌شان برای فرزندان این مرز و بوم فرهنگ را زنده می‌کنند.

حسین پالار با تأکید بر اینکه علم و دانش و بصیرت دو بال پرواز برای همه ما در دوران مختلف هستند؛ اظهار کرد: باید در تمام دوران تحصیل و فراگیری علم و دانش به این دو بال مجهز شده و برای توسعه و تعالی گام برداریم.

وی افزود: گذشت و ایثار، لازمه کار معلمی است و معلمان ما با گذشتن از خود و ایثار، امروز ارتقای کرامت و منزلت فرهنگی جامعه توسط آموزش و پرورش رقم می‌خورد و باید در این حوزه بیش از پیش تلاش شود.

* معلمان نه تنها یک حرفه و مهارت، بلکه انسانیت را در جامعه احیاء می‌کنند

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش مازندران هم در سخنانی یادآور شد: معلمان نه تنها یک حرفه و مهارت، بلکه انسانیت را در جامعه احیاء می‌کنند و باید در پاسداشت مقام ارزشمند معلم تلاش شود.

مهدی عابدی گفت: هفته معلم، فرصتی مناسب برای شناساندن جایگاه و مقام معلم به جامعه است و همه ما باید در شناساندن نقش این مهم به عموم مردم تلاش کنیم.

وی بیان داشت: فعالیت معلمان، از جنس فعالیت انبیای الهی است و باید در این بخش با دقت و مسؤولیت بیشتری در تربیت دانش‌آموزان تلاش شود.

* معلمان باید تصمیم‌ساز بوده و خوراک فرهنگی به جامعه بدهند

فرماندار نکا هم در این مراسم با تبریک هفته معلم و بزرگداشت نام و یاد استاد شهید مطهری اظهار کرد: معلمان باید تصمیم‌ساز بوده و خوراک فرهنگی به جامعه بدهند و از نظرات و نگاه کارشناسانه معلمان در جامعه بهره‌مند شویم.

عبدالجواد توحیدی‌مقدم افزود: جامعه فرهنگی در مسائل مختلف اثرگذار است و نقش تعیین کننده دارد و لذا باید از ایده و نظرات فنی این قشر زحمتکش و اثرگذار همه جامعه بهره‌مند شود.

وی گفت: نقش بی‌بدیل فرهنگیان در تربیت آینده‌سازان این مملکت و همچنین انسان‌سازی، نقش بی‌بدیلی است که تجلیل از مقام شامخ این بزرگواران عرصه تعلیم و تربیت از وظایف مهم و عمده همه ماست که باید بیش از پیش مورد توجه باشد.

در این مراسم از از 30 تن از معلمان نمونه نکایی در سطح کشوری، استانی و شهرستانی تجلیل شد./فارس

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه