گزارش اختصاصی/

کلیپ| ترافیک سنگین در اثر هجوم آب از مسکن مهر به ورودی غربی نکا

شناسهٔ خبر: MTE2NTA3 -
بارش مداوم باران در سومین روز از اردیبهشت ماه بازهم آب فراوانی را به کانال آب مسکن مهر نکا روانه ساخت تا مشکلات زیرساختی این نهر خروج آب از مسیر خود به ورودی غربی نکا و جاده بین‌المللی را به همراه آورد.

به گزارش پیک نکا، درحالی که پیش‌بینی‌ها از نزول فراوان نعمت الهی در هفته اول اردیبهشت‌ماه حکایت داشت با تداوم بارش باران نسبتاً شدید در سومین روز از این ماه همچون بارندگی حدود یک ماه گذشته ورودی غربی نکا با هجوم آب‌های سطحی دچار مشکل شد.

ماجرا از این قرار است که در اثر تشدید باران در این روز افزایش حجم آب‌های ورودی به کانال نسبتاً عمیق مسکن مهر نکا که البته با ضایعات و مواد مسدود کننده این نهر در قسمت تونلی که از زیر جاده اصلی می‌گذرد و این کانال را به زمین‌های آن سوی جاده اصلی میاندرود به نکا متصل می‌کند همراه داشته است.

 

 

کم شدن عرض کانال در سوی دیگر جاده اصلی نکا به میاندرود و افزایش حجم ورودی آب که البته توسط اضافات موجود در آب مسدود نیز شد سبب خروج آب از نهر گشت تا آب مسیر خود را به سمت ورودی شهرک مسکونی نیروگاه پیدا کند.

باتوجه به اینکه در ماه‌های گذشته یک کانال بزرگ و البته طویل توسط مسئولان شهری در ضلع شمالی شهرک شهید عباسپور نیروگاه نکا احداث شده است، آب خارج شده از کانال مسکن مهر در این کانال سر ریز شده و با پر شدن آن به سمت ورودی غربی نکا حرکت کرد.

 

 

این آب اضافی در نهایت چند 10 متر دورتر مسیر خود را به سمت جاده بین‌المللی نکا به میاندرود تغییر داده و با عبور از جاده انتقال به سمت دیگر آن و دشت‌های مجاور را در پیش گرفت که همین امر باتوجه به وجود دیواره‌های بتنی در وسط جاده و تنها وجود گاردریل در سه نقطه سبب افزایش ارتفاع آب در بیشتر نقاط جاده و ایجاد زحمت برای خودروهای عبوری شد.

این انتقال حجم آب سبب کاهش سرعت خودروها و ایجاد ترافیک سنگین در مسیر شد که البته باتوجه به تشدید حجم بارش سبب افزایش آب و در نتیجه سختی عبور و مرور برای خودروها و مردم شد.

 

 

این درحالی است که حدود یک ماه قبل چنین بارشی همین حالت از آب گرفتگی را ایجاد کرده بود و اکنون نیز همین امر تکرار شده است درحالی که انتظار از مسئولان این بود که باتوجه به هشدارهایی که از چندین روز قبل درمورد این بارش‌ها داده شده بود چاره مناسبی برای این مشکل اندیشیده می‌شد تا مردم بیش از این در مشقت قرار نگیرند.

البته برخی از مسئولان در همان ساعت‌های اولیه در مقابل شهرک نیروگاه حضور یافته و نیروهای خدمات شهری و آتش‌نشانی شهرداری نیز در مسیر ابتدای مسکن مهر تا محل آبگرفتگی حضور داشته و برای رفع مشکل تلاش‌های ابتدایی را انجام دادند که باتوجه به حجم آب و ترافیک ایجاد شده دشواری فراوانی را به همراه داشت.

 

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه