مدیر آموزش و پرورش نکا مطرح کرد:

فیلم| کاهش 50 درصدی پذیرش مسافران نوروزی در نکا/ 43 مدرسه در نکا از سیل متأثر شدند

شناسهٔ خبر: MTE2NDQ4 -
مدیر آموزش و پرورش نکا گفت: در نوروز 98 بیش از دو هزار و 500 نفر روز پذیرش مسافران نوروزی در شهرستان نکا به ثبت رسید که نسبت به سال‌های گذشته افت 50 درصدی را نشان می‌دهد.

حسین پالار در گفت‌وگو با پیک نکا، با اشاره به میزبانی شهرستان نکا از مسافران نوروزی در ایام تعطیلات ابتدایی نوروز 98، اظهار کرد: به منظور رفاه حال مسافران و گردشگران ستاد اسکان آموزش و پرورش نکا از 28 اسفند 97 فعالیت خود را برای اسکان مسافران اعم از فرهگیان و غیر فرهنگیان آغاز کرد.

وی افزود: پیش از از 28 اسفند نیز تدابیر لازم به منظور انتخاب مکان اسکان و نحو ه پذیرایی در جلسات متعدد برگزار شده از سوی مدیریت آموزشو پرورش نکا در راستای خدماتت هرچه بهتر به مسافران نوروزی اندیشیده شد.

مدیر آموزش و پرورش نکا در رابطه با مکان‌های در نظر گرفته شده برای اسکان مسافران، خاطرنشان کرد: 10 مدرسه و 64 کلاس درس برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شد که با توجه به بررسی‌های به عمل آمده و با تلاش همکاران اداری، مدیران مدارس و نیروهای مستقر در محل‌ها برای پذیرایی و خدمات در طول زمان اسکان رضایت مسافران نوروزی جلب شد.

این مسئول اضافه کرد: امسال به علت جاری شدن سیل باتوجه به هشدارها و توصیه‌های پلیس راهور و هواشناسی مبنی بر اینکه مردم به مسافرت‌های غیر ضروری نروند افت 50 درصدی مسافران نوروزی را به شهرستان داشتیم.

وی با بیان اسکان  946 مسافر شامل فرهنگی و غیر فرهنگی در سطح شهرستان در ایام نوروز 98، گفت: در مجموع بیش از دو هزار 500 نفر روز در ایام نوروز از خدمات اسکان مسافران در سطح شهرستان نکا استفاده بردند.

 

 

* آمادگی کامل مدارس باوجود سیل اخیر

پالار در ادامه به موضوع سیل و خسارات به مدارس شهرستان نیز پرداخت و تصریح کرد: با وجود سیل و خسارات و آسیب‌های ناشی از آن و درگیری 43 مدرسه با سیل باز هم آموزش و پرورش فعالیت‌های خود را برای اسکان و پذیرایی از مسافران به بهترین شکل و با جلب رضایت مسافران فرهنگی و غیر فرهنگی انجام داد.

وی افزود: 43 مدرسه در نکا تحت تأثیر سیل دچار آسیب شدند که به همت مدیران مدارس همکاران، انجمن اولیا و مربیان مدارس برای 17 فروردین و بازگشایی مدارس آماده شد.

مدیر اموزش و پرورش نکا ضمن تشکر از اعضای ستاد بحران شهرستان خاطرنشان کرد: بعد از اولین سیل این ستاد تشکیل شد و همکاران بی‌وقفه و به صورت شبانه‌روزی حتی در تعطیلات عید حضور داشته و جلساتی با مدیران مدارس تشکیل دادند که طی این جلسات خدماتی صورت گرفته شد که از جمله این خدمات ‌می‌توان به لایه‌روبی مدارس، شستشوی فرشهای نمازخانه‌ها و تخلیه چاه‌ها اشاره کرد.

در پایان این مسئول اذعان کرد: با توجه به تلاش‌ها و فعالیت همکاران مدارس بدون هیچ مشکلی به فعالیت‌های آموزشی خود در این روزها می‌پردازند و مدارس شهرستان نکا هیچ مشکلی به منظور حضور و ادامه تحصیل دانش آموزان ندارند.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه