شهردار نکا:

شرایط در کنترل است، شهروندان نگران نباشند/ ثبت دبی سه برابری نسبت به سیل سال 78 در رودخانه نکا

شناسهٔ خبر: MTE2NDI5 -
شهردار نکا با بیان سه برابر بودن دبی ورودی رودخانه نسبت به سیل سال 78، تصریح کرد: تمام نیروها در آماده‌باش کامل بوده و شرایط در کنترل قرار دارد بنابراین شهروندان نگران نباشند.

شهردار نکا با اشاره به آخرین وضعیت سیل و بارندگی در نکا به خبرنگار پیک نکا، گفت : این بارندگی نگران کننده نیست و در صورتی که مردم همکاری لازم را داشته باشند هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

این مسئول گفت : سطح آب رودخانه افزایش پیدا کرده اما از آنجایی که تمام مسیر هایی که امکان آبگرفتگی در آن وجود داشته کنترل شده جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

سید مهدی احمدی با بیان اینکه یک تیم در حالت آماده باش برای حل مشکلات احتمالی پل‌های شیاری هستند اظهار کرد : لوازم نقلیه مورد نیاز برای تخلیه زیر پل‌ها آماده هستند که در صورت نیاز بلافاصله بکار گرفته خواهند شد.

این مسئول با اشاره به تشکیل جلسه ستاد بحران در شهرستان تصریح کرد: در شهرداری و فرمانداری جلسات ستاد بحران تشکیل شده و کارها تقسیم‌بندی شده است و در حال حاضر مدیریت لازم درحال انجام است.

وی افزود : کارها در دو بخش تقسیم‌بندی شده است که یک بخش به حوزه معاونت فنی شهری و بخش دیگر آن به حوزه معاونت فنی واگذار شده است.

احمدی با بیان اینکه افزایش میزان بارندگی در هزارجریب بر افزایش میزان خسارت در شهر می‌ا‌فزاید خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه میزان بارندگی در بعدازظهر کمتر خواهد شد و در حال حاضر شاهد خسارت سنگینی نبودیم پیش‌بینی می‌شود شاهد مشکل خاصی نخواهیم بود.

وی در ادامه با اشاره به برخی شایه سازی ها در میان شهروندان، اظهار کرد: میان شهروندان شایعه شده که پل آزادگان درحال تهریب است اما از این پل بازدید کردیم و این ادعای کذبی است.

شهردار نکا خاطرنشان کرد: درزی که در پل قرار دارد درز انبساط است که از نظر فنی باید این درز وجود داشته باشد بنابراین پل استنادار است و هیچ مشکلی وجود ندارد که خواهش می شود شهروندان اخبار دقیق مربوط به سیل ر از شخص فرماندار و یا شهردار نکا پیگیری کنند و از دیگران نیز درخواست می شود تا تشویش افکار عمومی نسبت به افزایش دلهره میان شهروندان اقدام نکنند.

این مسئول مدیریت شرایط در سطح شهرستان را مطلوب ارزشابی و اضافه کرد: باوجود اینکه دبی آب موجود سه برابر دبی اب سیل سال 78 است اما خوشبختانه با مدیریت صورت گرفته هیچ اتفاقی نمی افتد و شهروندان نگران نباشند.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه