جانشین دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا:

شهدای روحانیت پرچمدار انقلاب و دفاع از ولایت هستند/ تلاش دشمن برای اشتباه محاسباتی مردم و مسئولان

شناسهٔ خبر: MTE2Mzg4 -
جانشین دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا شهدای روحانیت پرچمدار انقلاب و دفاع از ولایت برشمرد و گفت: مردم و مسئولان باید مواظب باشند در تصمیمات خود دچار اشتباه محاسباتی نشوند یک نمونه آن انتخابات پیش رو است که یک نمونه آن دو قطبی جنگ و صلح توسط برخی بود که مردم دچار اشتباه محاسباتی شدند چراکه دشمن تهدید می‌کرد و این روش بر اساس تهدید دشمن بود.

به گزارش پیک نکا، حجت‌الاسلام مصلحی در مراسم گرامیداشت یادواره شهدای روحانی استان مازندران و جشن پیروزی انقلاب در شب 22 بهمن در مسجد جامع شهرستان نکا با اشاره زیبایی خاص دهه فجر امسال در تقارن با شهادت حضرت زهرا(س)، اظهار کرد: همانطور که حضرت زهرا(س) جان خود را در دفاع از ولایت و اسلام ناب فدا کرد امام راحل نیز می‌فرمود ما به دنبال اسلام ناب محمدی هستیم.

وی افزود: حضرت زهرا(س) درس ولایت‌مداری و حق‌مداری در صحنه با هر شرایطی را به ما آموزش داد چراکه اسلام ناب همان اسلام حضرت زهرا(س) و ولایت است.

جانشین دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا، شهدای روحانیت را پرچمدار انقلاب و دفاع از ولایت برشمرد و خاطرنشان مزد: روحانیت امروز در دفاع از حرم نیز گوی سبقت را ربوده و توفیق روحانیت این است که در دوران دفاع مقدس بیش از چهار هزار شهید را فدا کرده و نسبت به جمعیت خود در اقشار مختلف بالاترین رتبه را دارا است که افتخار روحانیت بوده و باید این طور هم باشد چراکه روحانیت پرجمدار است و در همه جا نیز باید پیش قدم باشد.

این مسئول در رابطه با نقش روحانیت در بحث رزم به خصوص در دفاع مقدس، اضافه کرد: در مقطعی از اواسط جنگ برخی از فرماندهان دچار مشکلاتی در مواجهه با دشمن شدند که با هم‌فکری به کار گرفته شده قرار شد تا روحانیت همراه با گردان‌ها پس از گذراندن دوره‌های نظامی به خصوص عملیاتی اعزام شدند تا مشکلات حل شوند.

وی گفت: اثر این حضوربه مرور زمان طوری شده بود که فرماندهان گردان‌ها بر سر تعداد بیشتر طلبه‌ها با هم درگیر بودند چراکه به‌خوبی این طلبه‌ها موفق به حل مشکلات روحی و معنوی گردان در زمان عملیات‌ها در مقابله با جنگ روانی دشمن شده بوند.

 

* شهدا مسیر را مدیریت می‌کنند

مصلحی تصریح کرد: این انقلاب و نظام با هزینه‌های سنگینی حفط شده و امروز به دست ما رسیده که در مسیر آن قرار داریم و باید بدانیم که شهدا امروز با جان و هستی که گذاشتند ما را مدیریت می‌کنند.

وی افزود: زنده بودن شهدا که در قرآن کریم آمده به این معنا است که این زنده بودن خاص و ویژه است که شهدا دارند راه خود را مدیریت می‌کنند و در رأس شهدا سالار شهیدان است که امام حسین(ع) دارد راه خود را مدیریت می‌کند و نمونه آن نیز زیارت 25 میلیون نفر در اربعین است که با مدیریت رهبر معظم انقلاب این جمعیت هدف خود را ادامه‌دار بودن راه امام حسین(ع) می دانند.

وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه در سال گذشته دستگاه اطلاعاتی آمریکا 500 دانشجو با جزوات خاص در این جمعیت زائران اربعین فرستاد، خاطرنشان کرد: با این کار دشمن خواست تا این افراد با سوالاتی از مردم بپرسند که چرا در راهپیمایی حضور پیدا کردند که جمع‌بندی آن‌ها این بود که این راهپیمایی اگر توسعه و ادامه پیدا کند بزرگترین تهدید برای آمریکا است.

این مسئول اضافه کرد: امام حسین(ع) همان مسیری که در برابر یزید با ایستادگی قرار گرفت امروز در برابر آمریکا و نظام سرمایه‌داری ایستاده و در دوران دفاع مقدس  نیز اما حسین مدیریت را بر عهده داشته است و امروز شهدا همه چیز کشور را مدیریت می‌کنند.

وی گفت: تحمل شهدا خیلی بالا است و خرابکاری‌های ما را درست می‌کنند اما در مواقع ضروری می‌آیند پای کار که نمونه آن زمان تشییع جنازه شهدا در بسیاری از مواقع در این سال‌ها توسط خود شهدا مدیریت می‌شود که حضور پرشور مردم نیز به مدیریت شهدا است.

 

* تلاش امام برای از ظلمت به نور بردن ملت بواسطه انقلاب

مصلحی اظهار کرد: جمعیت حاضر در تشییع شهدا با استکبار و عوامل داخلی و بی‌عرضه‌ها و ندانم‌کارهای کشور پیام می‌دهد که این راه ما است و نکته این است که شهدا روی خانواده‌های خود نیز مدیریت دارند.

وی با تشریح یکی از مثال‌ها، افزود: مجموعه همفکران اصلاحات 30 سال است که کشور دست آن‌ها است اما در دوره اوج اصلاحات رهبر معظم انقلاب به اصلاحات آمریکایی اشاره فرمودند و این افراد البته اکنون هم حضور دارند که برخی از آن‌ها روی خانواده‌های شهدا نیز برای اثرگذاری کار کردند اما دیده شده که شهدا تربیت خانواده خود را مدیریت کرده و آن‌ها را هدایت می‌کنند.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور سپاه در ادامه با پرداختن به مسائل مربوط به انقلاب معمار آن را امام راحل توصیف و اذعان کرد: طبق فرموده خداوند در قرآن کریم مأموریت انبیا خارج کردن انسان‌ها از َظلمت به سمت نور است.

این مسئول اضافه کرد: امام راحل نیز با انقلاب خود در تلاش برای بردن امت از ظلمت به سمت نور بوده اما مگر دشمن به این سادگی می‌گذارد، باید ببینیم که در این 40 سال با چه برنامه‌ریزی‌های سنگینی علیه خودمان توسط دشمن مواجه بودیم که ترور 17 هزار نفر توسط منافقین تنها یکی از مثال‌های آن است که از رئیس جمهور تا واکسی سر کوچه این ملت را شامل شد.

وی گفت: ما این دوره را طی کردیم اما خروج ظلمت به سمت نور هزینه دارد که تقدیم بیش از 200 هزار شهید در دفاع مقدس یکی دیگر از نمونه‌های آن بوده که خوب است بدانیم در این دوران جنگ، تنها 800 هزار نفر پای کار جنگ بوده‌اند و در این دوران با تمام دنیا از اروپا و آمریکا تا کشورهای منطقه مواجه بوده‌ایم.

 

* مدیریت مردمی جنگ توسط امام راحل

مصلحی تصریح کرد: در دوران جنگ کشورهای خلیج فارس بیش از 79 میلیارد دلار به صدام کمک کردند و این یک گوشه از دشمنی کشورهای خلیج فارس است که باید به آن تجهیز صدام توسط آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها حتی با رزم مستقیم را نیز اضافه کرد.

وی افزود: البته عوامل داخلی نیز فعال بودند که به عنوان مثال در 8 سال جنگ بودجه کشور برای جنگ بین 13 تا 17 درصد بودجه کشور بود درحالی که تمام بودجه صدام در آن دوران برای جنگ اختصاص داده شده بود بنابراین باید بدانیم چه افرادی این کار را می کردند و کشور  در آن دوران در دست چه کسانی بودهه است.

جانشین دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا، تأیید کرد: در آن شرایط امام راحل مردم را پای کار جنگ آورد و این همان مدیریت ولی فقیه است که ما با پول مردم تجهیزات خریدیم و جنگ را ادامه دادیم بنابراین جوان امروز باید بداند آن روز دَم مسجدها چه خبر بوده است.

این مسئول اضافه کرد: ما توطئه‌های سنگینی داشتیم و داریم و دشمن نمی‌گذارد به راحتی از ظلمت به سمت نور برویم اما امروز یک عده مخالف شیطان خواندن آمریکا هستند اما باید به قرآن مراجعه کنند این افراد با وقاحت می‌گویند اگر آمریکا توبه کند با آمریکا حرف می‌زنیم که اگر شعور داشته باشد توبه گرگ که صفت دریدن دارد چیست.

وی گفت: نظام سرمایه‌داری به سرکردگی آمریکا اگر توبه کند دیگر آمریکا نیست چراکه توبه گرگ مرگ است البته باید بدانیم که تحریم‌های امروز با تحریم‌های دوران دفاع مقدس قابل مقایسه نیست چراکه در جنگ سیم‌خاردار به ما نمی‌دادند اما امروز موشک‌ها و قدرت ما آمریکا را بیچاره کرده است.

 

* برنامه‌های دشمن علیه انقلاب با استفاده از عوامل داخلی

مصلحی با اشاره به طراحی‌های دشمن یعنی استکبار به اضلاع آمریکا، انگلیس و صهیونیسم علیه انقلاب اسلامی، اظهار کرد: ما امروز در همه نیازهای خود نیازی به دشمنان نداریم و دشمن این را می‌فهمد که در چنین وضعیتی دشمن به دنبال افرادی است که در قالب برنامه نفوذ می‌تواند از این افراد استفاده کند.

وی افزود: افزایش قیمت دلار یکی از برنامه‌های دشمن با استفاده از عوامل داخلی خود بوده که باید مطالبه‌گری را یاد بگیریم که چرا دلار ناگهان سر به فلک کشید و درآمدهای آن کجا رفته است و این طراحی دشمن بوده است.

وزیر سابق اطلاعات تأیید کرد: نارضایتی عمومی یکی دیگر از برنامه‌های دشمن است درحالی که شمن و برخی عوامل آن‌ها اثر فشار تحریم‌ها را بر مردم و کشور مدام تکرار می‌کنند اما اگر ما تحریم هستیم این ماشین‌های آخری سیستم در خیابان‌های ما از کجا آمده‌اند.

این مسئول با اشاره به ورود بیش از 6 هزار خودروی قاچاق به داخل کشور، اضافه کرد: چرا به جای این خودروهای قاچاق پول آن برای مواد اولیه کارخانه‌ها برای آن‌ها نمی‌رود حزب‌اللهی‌ها باید حواس خود را جمع کنند.

وی گقت: قرار دادن کل نظام در چالش اقدام بعدی دشمن است که نمونه آن سوال خیلی از مردم است که چرا رهبری کاری نمی‌کند اما همه فراموش کردیم که از چه کسی باید بپرسیم  و مطالبه کنیم و این کار دشمن است درحالی که آن‌هایی که برای رأی آوردن کشور را دو قطبی کرده و داد و فریاد کردند چرا در مقابل دشمن کاری نمی‌کنند خب مگر می‌شود رهبری به جای مجلس، دولت و دیگر دستگاه‌ها کار کند پس بقیه چه کار می‌کنند.

 

* برنامه دشمن برای اشتباه محاسباتی مردم و مسئولان با نفوذ

مصلحی اظهار کرد: حال که با این مشکلات مواجه هستیم باید مردم را به ایام‌الله یادآوری کنیم چراکه مردم در برخی روزها حالت‌هایی را اجرا می‌کنند که خداوند برکات خود را نازل می‌کند.

وی افزود: چه شد که ناگهان در سال 57 خداوند به هدایت امام راحل انقلاب را به ما هدیه کرد، دلیل آن نیز با هم شدن مردم در آن ایام و برادری‌ها بود که خداوند انقلاب را به مردم ایران اسلامی عنایت کرد.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور سپاه، خاطرنشان کرد: در مسیر معماری امام و انبیا و در بحران‌ها که قرار گرفتیم باید صبر و تحمل داشته باشیم همانطور که امروز با عوامل داخلی و بیرونی خود دنبال نارضایتی اقتصادی است اما باید صبر همراه با مقاومت را پیشه کرد.

این مسئول اضافه کرد: مردم و مسئولان باید مواظب باشند در تصمیمات خود دچار اشتباه محاسباتی نشوند یک نمونه آن انتخابات پیش رو است که یک نمونه آن دو قطبی جنگ و صلح توسط برخی بود که مردم دچار اشتباه محاسباتی شدند چراکه دشمن تهدید می‌کرد و این روش بر اساس تهدید دشمن بود.

وی گفت: در زمان مذاکرات برجام رئیس جمهور آمریکا با بیان روی میز بودن گزینه نظامی تهدید می‌کرد همین امر هم سبب شد که وزیر امورخارجه ما در یکی از سخنرانی‌های خود در همان زمان در دانشگاه تهران اشتباه محاسباتی کرده بیان کند که دشمن با یک دکمه می‌تواند دستگاه نظامی ما را از کار بیندازد اما وقتی حقایق را وی نشان دادند حرف خود را پس گرفت.

در پایان مصلحی تصریح کرد: دشمن تهدید می‌کند تا در تصمیم‌گیری‌های خود دچار اشتباه محاسباتی شویم و باید بدانیم که اشتباه محاسباتی مردم سبب شد که حضرت زهرا(ع) در دفاع از ولایت جان خود را فدا کند.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه