با بیش از یک میلیارد تومان اعتبار و در راستای افزایش تولید

پرواربندی 500 رأس مولد در نوذرآباد نکا به بهره‌برداری رسید

شناسهٔ خبر: MTE2Mzcw -
همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی یک واحد پرواربندی با 500 رأس دام مولد در روستای نوذرآباد نکا با حضور مسئولان شهرستان و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پیک نکا، در اولین روز اجرایی از دهه فجر انقلاب اسلامی در شهرستان نکا یک واحد پرواربندی دام مولد در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع در روستای نوذرآباد این شهرستان با حضور مسئولان به بهره‌بردرای رسید.

زمین این واحد از سال 91 توسط صاحب آن و با هزینه شخصی تهیه و بنای آن ساخته شد اما در ماه‌های اخیر به کمک وام 640 میلیون تومانی دولت و جهاد کشاورزی موفق به خرید و تهیه دام موردنیاز شده است.

 

 

البته امکانات این پرواربندی ازجمله برق  آن توسط شخص مالک تأمین شده اما از خدماتی مانند گاز و آب بی‌بهره است که کمک مسئولان را در راستای کمک به فعالیت واحدهای تولیدی می‌طلبد.

به گفته سید ابورافع حسینی مالک این واحد پرورابندی بزرگ روستایی در نکا، هدفگذاری این واحد در استفاده از گوسفندهای ژن‌دار با قابلیت تولید مثل دو تا چهار قلو است تا در آینده نزدیک اخبار بیشتر و بهتری را بتوان از این واحد تولیدی دام مولد اطلاع‌رسانی کرد.

همچنین حسینی در گفت‌و گو با خبرنگار ما تأکید کرد: اگر به دنبال سود بیشتر بودیم می‌توانستیم سراغ تولیدات و مشاغل دیگر نیز برویم اما بنابر منویات رهبر معظم انقلاب در راستای اقتصاد مقاومتی و کمک به تولید داخلی سعی خود را بر این قرار دادیم تا نگاه تولید محور را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

 

 

وی افزود: شاید در بازه کنونی چنین گوسفندانی با هزینه‌هایی که شده چندان منطقی به نظر نیایند اما با یک آینده‌نگری به دنبال پرورش و تولید گوسفندان مولد چندقلوزا برای افزایش تولید دام در منطقه و کمک به چرخه تولید در کشور بوده‌ایم.

این تولیدکننده با اشاره به کمک مالی دولت برای خرید دام مد نظر خود، تصریح کرد: البته کارهای زیرساختی از قبیل تهیه زمین و ساخت بنای مورد نیاز از سال 91 و با هزینه شخصی آغاز شد و تنها مشکل تهیه دام وجود داشت که با کمک دولت تهیه شد و واحد به بهره‌برداری رسید.

در پایان وی افزود: با هدفگذاری و برنامه‌ریزی صورت گرفته به زودی اخبار بیشتری از این واحد به گوش مردم و مسئولان در راستای کمک به افزایش تولید در کشور خواهد رسید.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه