برای اولین بار و همزمان با دهه فجر

طرح محله انقلاب در مسکن مهر نکا برگزار شد/ الگوی بسیج برای نزدیک‌تر شدن مسئولان به مردم برای شنیدن و رفع مشکلات

شناسهٔ خبر: MTE2Mzc0 -
همزمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، طرح محله انقلاب در راستای خدمت‌رسانی و همراه کردن مسئولان به منظور شنیدن و رفع مشکلات مردم برای نخستین بار در مسکن مهر نکا به همت ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پیک نکا، دیگر به چهل سالگی انقلاب اسلامی چیزی نمانده و نهضتی که از ابتدا با همراهی مستضعفین و محرومان پا گرفت و امروز نیز پای کارترین قشر حامی آن نیز همان محرومان و پابرهنگان هستند دغدغه اصلی‌اش نیز باید طبقه ضعیف جامعه باشند.

اما در طول چهل سال انقلاب با همه فرازها و افتخاراتی که برای عزیز شدن ایرانی‌ها در جهان و افزایش رفاه آنان رقم خورده هنوز برخی ناکارآمدی‌های مسئولان در طول این سال‌ها سبب شده تا بعضی اقشار در طبقه محروم باقی بمانند.

نظام جمهوری اسلامی نیز با استفاده از ارکان دولتی و حکومتی خود هموار در تلاش برای کاستن از آلام محرومان بوده و با اجرای طرح‌های متفاوت سعی در خدمت‌رسانی بی‌شائبه و بدون منت به این قشر داشته است.

در این میان سپاه و بسیج پرچم‌دار و پیشگام ارائه خدمات رایگان و با کیفیت به مردم مناطق محروم و کمتر برخوردار برای جبران اقدامات انجام نگرفته وظایف مسئولان کم‌توجه و یا کم‌توان بوده و همواره با انجام پروژه‌ها، طرح‌ها، اردوهای جهادی و برنامه‌های متنوع سعی در جبران کوتاهی برخی مسئولان و ناکارامدی‌های اشخاص در مواجهه با مردم این مناطق بوده است.

یکی از طرح‌هایی که به تازگی در  دستور کار قرار گرفته طرحی به نام «محله انقلاب» است که طی آن در یک ویژه برنامه یک روزه با برگزاری برنامه‌های مختلفی از کلاس‌های گوناگون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی گرفته تا برقراری میز خدمت مسئولان و ویزیت رایگان با حضور متخصصان توانمند برای رسیدگی بیشتر به مناطق محروم تلاش می‌شود.

 

* بسیج سرآمد خدمات رایگان و کارآمد مورد استقبال مردم

برهمین اساس اولین طرح محله انقلاب از صبح روز دوشنبه چهاردهم بهمن 97 در منطقه مسکن مهر نکا توسط حوزه مقاومت بسیج حضرت زینب(س) این شهرستان با حضور ساکنان شهرک و مسئولان برگزار شد.

برنامه‌های برگزار شده شامل پیاده‌روی خانوادگی، برگزاری کلاس‌های حقوقی، آسیب‌های اجتماعی، مشاوره فردی، سواد رسانه‌ای، اجرای تئاتر میدانی، برپایی نمایشگاه‌های تولیدات خانواده‌ها و برنامه‌های ورزشی بوده است.

همچنین یکی از برنامه‌هایی که با استقبال فراوان مردم منطقه مواجه شد برپایی درمانگاه سیار تخصصی با ویزیت رایگان توسط درمانگاه حضرت ولیعصر(عج) سپاه نکا در موضوعات چشم پزشکی، دندانپزشکی و زنان بوده است.

یکی دیگر از اقدامات مناسب در این طرح یک روزه برقراری میز خدمت برای حضور مسئولان در میان مردم و هم‌کلام شدن با ساکنان این منطقه برای شنیدن و آگاهی از مشکلات آنان در راستای تسریع در رفع مشکلات و بهبود خدمت‌رسانی در این محله بوده است.

در پایان این طرح یک روزه در قالب برنامه اختتامیه نیز مستند تهیه شده به همت اهالی منطقه که بازگو کننده مشکلات آنان بوده همراه با نشان دادن تصاویر مربوطه به نظر مسئولان رسید تا عزم بیشتری را برای حل مشکلات جزم کنند.

 

* اقدامات خوبی شده اما مشکلات فراوان است

در مراسم اختتامیه اولین طرح محله انقلاب، محمد محمدی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری نکا با اشاره به هدف تمام دولت‌ها بعد از انقلاب اسلامی برای خدمت‌رسانی به مردم، اظهار کرد: مسکن مهر یکی از اهداف نظام بوده که در یکی از دولت‌ها اجرایی شده و در ادامه نیز دولت فعلی تا اینجای کار را انجام داده است.

وی افزود: اتفاقات خوبی در این شهرک افتاده البته برخی نواقص در مسکن مهر وجود داشته و دارد که فاضلاب آن مشکلات شدیدی دارد و در بخش‌هایی نیز کارهایی صورت گرفته اما در این چند روز با برخی پیمانکاران نیز صحبت شده است.

معاون فرماندار نکا با بیان برنامه‌ریزی برای برگزاری جلسه‌ای با مسئولان راه و شهرسازی استان بعد از دهه فجر امسال، خاطرنشان کرد: البته در این چند سال اقداماتی نیز در این منطقه مانند آسفالت، احداث کانال و مسجد، مدرسه، خانه بهداشت، نانوایی و فروشگاه‌ها انجام شده است.

این مسئول اضافه کرد: ابتدا در بخش ساخت‌وساز اقداماتی انجام گرفت و از این به بعد باید برای رفع ایرادات بناها و سازه‌ها اقدامات بعدی را انجام دهیم چراکه بیش از یک هزار خانوار در این منطقه ساکن بوده و مسئولان مجبور هستند تا مشکلات منطقه را یکی پس از دیگری بررسی کنیم.

وی گفت: مشکل اصلی فاضلاب در این منطقه است که به زودی با حضور مدیران کل استان بازدید میدانی صورت می‌گیرد تا در کمیته شهرستان برای سال آینده اعتبارات ویژه یا را برای این منطقه بتوان در نظر گرفت.

 

 

* قول معاون فرماندار به مسکن مهر نکا

محمدیان با اشاره به اتفاقات مثبتی که در این مدت افتاده، تصریح کرد: زمانی که در ابتدا خانه‌ها تحویل شد مشکلات بسیار بیشتری داشته و نگرانی‌هایی را در همان زمان ایجاد کرده بود که در طول این چند سال سعی شد یکی یکی از مشکلات کاسته شود.

وی افزود: به ساکنان این منطقه قول خواهیم داد که باتوجه به جمعیتی که در آن وجود دارد برای حل هرچه سریعتر مشکلات منطقه کار کنیم همانطور که با همکاری شهرداری نکا معضل جمع‌آوری زباله حل شد و با هماهنگی فرماندهی سپاه و نیروی انتظامی با تشکیل بسیج بخشی از مشکلات امنیتی و اجتماعی بیش از پیش حل شده است.

معاون فرماندار نکا با بیان قرار گرفتن منطقه کوی مهرگان نکا در سال 96 در طرح ساماندهی، اذعان کرد: در این یک سال نزدیک به چهار میلیارد تومان در کوی مهرگان برای اقداماتی مانند تبدیل کوچه سه متری به 12 متری، احداث کانال، احداث خانه بهداشت، پارک و ورزشگاه در کنار خانه عالم در دست ساخت و مدرسه هزینه شده و اتفاقات خوبی رقم خورده است.

این مسئول اضافه کرد: در مسکن مهر نیز بنابر جمعیتی که وجود دارد اتفاقاتی که باید بیفتد و تقضای ساکنان است انجام خواهد شد اما بخشی از کم‌کاری‌ها بر عهده پیمانکاران بوده و ارتباطی با فرمانداری و دولت ندارد.

وی گفت: یکی دیگر از اتفاقات خوب مسکن مهر افتتاح دانشگاه پیام نور بود و برنامه‌هایی مانند افتتاح سالن ورزشی نیز در دستور کار قرار دارد چراکه این منطقه با بافت و جمعیتی که دارد کار در آن برای نظام توجیه دارد.

 

* الگوی انقلابی خدمت‌رسانی انقلاب

در حاشیه این برنامه نیز سرهنگ مهدی متوسلی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به هدفگذاری برگزاری طرح محله انقلاب در 18 محله محروم از شهرستان نکا، اظهار کرد: برنامه‌های بسیار خوب و متنوعی در زمینه خدمات به مردم، برنامه‌های فرهنگی، ورزشی و اقتصاد مقاومتی پیش‌بینی شده و در حال انجام است.

وی افزود: در طول این برنامه تلاش می‌شود که کارکردهای 40 ساله انقلاب را به نوعی به مردم اطلاع‌رسانی کرده و تلاش می‌شود مردم بیشتر با دستاوردها و پیشرفت‌های انقلاب آشنا شوند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نکا خاطرنشان کرد: در قالب این طرح تلاش می‌شود که مسئولان شهرستان و استان پای کار بیایند تا بیشتر و ملموس‌تر با مشکلات این مناطق محروم شهرستان آشنا شده و برای رفع معضلات اقدامات سازنده‌تری را به کار بگیرند.

این مسئول اضافه کرد: بسیاری از مشکلات و موضوعات موجود اعتقاد داریم که به دست خود این مردم می‌تواند برطرف شوند به عنوان نمونه در همین میز خدمت مردم به مسئولان مراجعه کرده و مشکلات خود را رودررو بازگو می‌کنند و مسئولان با شنیدن مستقیم مشکلات مردم با تحلیل بهتری می‌توانند با معضلات روبرو شوند.

وی گفت: طرح مرحله انقلاب تا 22 اسفند در شهرستان نکا ادامه دارد و با پایان این مرحله نیز تلاش می‌شود تا در ماه‌ها و سال‌های آینده الگوی خدمت‌رسانی انقلابی به مردم ادامه پیدا کند تا بیشتر بتوان در راستای حل مشکلات مردم کار کرد.

 

* فرصتی که باید غنیمت شمرد

به گزارش پیک نکا، طرح محله انقلاب فرصت مناسبی است تا مسئولان با نزدیک‌تر شدن به مردم مناطق محروم و بازدید از نزدیک معضلات این مناطق هرچه بیشتر برای رفع مشکلات آن‌ها بکوشند و در عمل به وظایف خود نسبت به اقشار ضعیف و کم برخوردارتر جامعه تلاش کنند.

البته متأسفانه برخی از مسئولان یا اعتقادی به خدمات در قبال مناطق محروم ندارند و یا از توان لازم برخوردار نیستند و همین امر نیز سبب غیبت در چنین برنامه‌هایی از سوی آن‌ها می‌شود که در همین برنامه نیز برخی از دیران شهرستان حضور پیدا نکردند.

البته حضور برخی از مدیران مانند فرمانده سپاه، جانشین انتظامی، مدیران آموزش و پرورش، کمیته امداد و بهداشت و درمان نکا و نشستن پای درد و دل مردم جای قدردانی دارد که امید است برای رفع مشکلات مانند همین روحیه مردم‌دار خود بیش از پیش تلاش کنند.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه