فرماندار نکا:

رهبری، اسلام و مردم عامل عزت ایران هستند/ رشد چند 10 برابری رفاه و امکانات عمومی بعد از انقلاب در شهرستان نکا

شناسهٔ خبر: MTE2MzY2 -
فرماندار نکا رهبری، اسلام و مردم را عامل عزت ایران برشمرد و گفت: هیچگاه ایران چه قبل و چه بعد از انقلاب به اقتدار امروز نبوده است و اگر رسانه‌های دنیا را بررسی کنیم در هر خبری ایران حضور دارد و نشان از حضور همراه با نقش مهم تأثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در دنیا دارد.

به گزارش پیک نکا، عبدالجواد توحیدی مقدم در جمع نمازگزاران جمعه دوازدهم بهمن‌ماه شهرستان نکا با اشاره به دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی، اظهار کرد: قبل از انقلاب تنها چند کشور از شرق و غرب در قالب ابرقدرت‌های خاص در دنیا تصمیم‌گیر بودند اما با پیروزی انقلاب اسلامی این معادلات بر هم خورد.

وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی ضلع جدیدی به نام جمهوری اسلامی ایران پیدا شد و قطعا این هزینه‌های خاص خود را داشته و ابرقدرت‌ها به آسانی زیر بار ان نرفته و نخواهند رفت.

فرماندار نکا با بیان تأسیس جمهوری اسلامی ایران پس از به پیروزی انقلاب اسلامی توسط امام راحل و پشتیبانی مردم، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی بار معنایی و حقوقی بسیاری دارد که یکی اسلامی و دیگری مردمی بودن با بهره‌مندی از پشتیبانی مردمی آن در صحنه‌های مختلف است.

این مسئول به بیان تفاوت جمهوری اسلامی با بسیاری از نظام‌های دیگر دنیا پرداخت و اضافه کرد: قانون اساسی ما نیز که برگرفته از فقه شیعی ما است با مدیریت امام راحل و دکتر بهشتی به عنوان یکی از بهترین قوانین اساسی دنیا تدوین شد که برخورداری از دموکراسی و ارکان مدیریتی قوای مختلف تحت زعامت ولی فقیه  به اتکای آرای عمومی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم انتخاب می‌شوند بخشی از جزئیات آن است.

وی گفت: در چنین حکومتی ما سرنوشت خود را به اتکای شرع و جمهوریت مردم انتخاب می‌کنیم که در این 40 سال بارها انتخابات برگزار کردیم و گردانندگان اصلی این نظام خود مردم و فرزندان این مردم بوده و دست نشانده کشور یا حکومت دیگر نیستیم.

 

* نظامی نوپا اما متفاوت از همه

توحیدی مقدم با اشاره به اینکه انقلاب ما تنها یک انقلاب اقتصادی نبوده است، تصریح کرد: انقلاب ما یک انقلاب عزت، استقلال، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بود که هزینه‌های آن نیز پرداخت شده است.

وی رمز پیروزی و ماندگاری انقلاب را وجود رهبری، اسلامی و مردمی بودن آن دانست و افزود: هیچگاه ایران چه قبل و چه بعد از انقلاب به اقتدار امروز نبوده است و اگر رسانه‌های دنیا را بررسی کنیم در هر خبری ایران حضور دارد و نشان از حضور همراه با نقش مهم تأثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در دنیا دارد.

فرماندار نکا مذاکرات چندین ساله غربی‌ها با ایران را نشان از اهمیت جمهوری اسلامی ایران در معادلات جهانی خواند و اذعان کرد: فرزندان این مرز و بوم محکم آن‌ها را به میز مذاکره کشاندند و گفتند که می‌خواهیم حقانیت خود را به دنیا ثابت کنیم و این افتخار را نمی‌توان قیمت گذاشت.

این مسئول اضافه کرد: امام، مردم و اسلام عزت را به ایران اسلامی دادند و ما از گردنه‌ها و سختی‌های عجیبی در این 40 سال گذشتیم که قطعاً مشکلات ریز و درشت دیگری را پیش رو خواهیم داشت و به راحتی از آن‌ها عبور خواهیم کرد درحالی که دشمن امروز سخت‌ترین تحریم‌های قرن را برای ایران اسلامی رقم زده است اما موفق نشده است.

وی گفت: ما عربستان نیستیم که نتوانیم روی پای خود بایستیم بلکه ما در بسیاری از حوزه‌ها توانستیم به استقلال برسیم و اساس پیشرفت ما نیز حوزه‌های مختلفی داشته و دشمن نیز با تمام توان، رسانه و پول تلاش کرد به ما ضربه بزند اما امروز ما جشن 40 سالگی انقلاب را برگزار می‌کنیم.

 

* باور به پیشرفت چشمگیر

توحیدی مقدم با تأکید بر تولید بسیاری از قطعات مورد نیاز کشور در داخل، بیان کرد: سرانجام اروپا به این نتیجه رسید که باید هیمنه، اقتدار و سلطه مالی آمریکا شکسته شود و بر همین اساس کانال مالی ما را با تمام حرف‌ها تصویب کردند و این مانند برجام نقطه عطف و اتفاق بزرگی بود چراکه به جای متهم بودن ما امروز ما در دنیا مدعی هستیم.

وی در ادامه به بیان جزئیاتی از دستاوردهای کشور در طول 40 سال انقلاب پرداخت و افزود: ما خوب می‌دانیم و تکرار می‌کنیم که همه بدانند به خصوص آن‌هایی که آن طرف مرزها نمی‌دانند بدانند که جمهوری اسلامی ایران چه رتبه‌هایی داشته، دارد و به کجا باید برسد.

نماینده دولت در شهرستان نکا خاطرنشان کرد: اکنون فرزندان این مرز و بوم 98 درصد داروهای کشور را در داخل تولید می‌کنند، رتبه اول در صادرات سیمان در جهان، دومین کشور تولید کننده پهباد رادار گریز در جهان، اولین کشور ساخت نیروگاه حرارتی خورشیدی، دومین کشور ساخت دریچه قلب، پنجمین کشور سازنده ربات انسان‌نما، رشد 11 برابری میانگین علمی ایران نسبت به میانگین جهانی، نخستین کشور منطقه و نهمین کشور جهان در لیزر، افزایش بیش از هزار درصدی صادرات کالا از کشور نسبت به بهترین حالت رژیم گذشته، ششمین کشور سازنده نیروگاه در جهان همگی تنها بخشی از پیشرفت‌های کشور به شمار می‌آیند.

این مسئول با اشاره به افزایش چشمگیر سطح رفاه مردم در جمهوری اسلامی، اضافه کرد: در دوره پهلوی به ازای هر چهار هزار نفر یک پزشک در کشور بوده و اما  اکنون به ازای هر 600 نفر یک پزشک که رشد 6 برابری را نشان می‌دهد.

وی گفت: قرار داشتن در جمع 6 کشور موشکی جهان، جزو 10 کشور سازنده زیردریایی بوده و در تولید 21 محصول کشاورزی نیز در جهان رتبه‌های زیر 20 تا تک رقمی را در سطح جهان و منطقه برخوردار هستیم.

 

* سیمای نکا قبل و بعد از انقلاب

توحیدی مقدم در ادامه با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در شهرستان نکا، اظهار کرد: قبل از انقلاب در نکا 51 مدرسه و چهار هزار و 700 دانش آموز فعالیت داشته که اکنون 184 مدرسه و یک هزار و 400 معلم و 19 هزار دانش آموز در این شهرستان فعال هستند.

وی افزود: قبل از انقلاب اصلاً در نکا دانشگاه وجود نداشته اما اکنون سه دانشگاه فعال بوده و در حوزه ورزش و جوانان قبل از انقلاب تا سال 57 تنها یک سالن ورزشی موجود بوده که اکنون 39 مجموعه ورزشی توسط دولت و 40 مجموعه نیز توسط بخش خصوصی در این شهرستان اضافه شده که با ثبت رکورد 79 برابری تقریباً افزایش هر سال دو مجموعه را نشان می‌دهد.

فرماندار نکا با بیان پیشرفت‌های شهرستان در حوزه سلامت و بهداشت، اذعان کرد: قبل از انقلاب تنها سه خانه بهداشت در نکا فعالیت داشته اما امروز 74 خانه بهداشت در این شهرستان فعال هستند که به آن باید برخوردای از 19 مرکز بهداشت بعد از انقلاب در قیاس با تنها سه مرکز بهداشت قبل از انقلاب را اشاره کرد.

این مسئول اضافه کرد: قبل از انقلاب در سطح شهرستان نکا اصلاً بیمارستانی وجود نداشته اما امروز دو بیمارستان در این شهرستان وجود دارد و یک بیمارستان نیز در حال ساخت است.

وی گفت: روستاهای ما در قبل از انقلاب یا آب شرب نداشتند و یا خودگردان بودند اما امروز حداقل 56 روستا از آب شرب بهره‌مند هستند همچنین قبل از انقلاب تنها یک مرکز تلفن شهری داشتیم که اکنون 70 مرکز تلفن روستایی داریم.

 

* اهم پروژه‌های شهرستان در دهه فجر سال 97

توحیدی مقدم تصریح کرد: قبل از انقلاب اصلاً طرح هادی اجرا نشده بود اما امروز 116 طرح هادی تصویب و از آن 56 مودر اجرایی شده و برق‌رسانی روستایی تنها 29 مورد بوده که اکنون 126 روستا از نعمت برق برخوردار شده‌اند که به آن باید بهره‌مندی 62 روستا از نعمت گاز بعد از انقلاب به طول پنج هزار و 800 کیلومتر با اعتبار تقریبی 90 میلیارد تومانی در مقابل عدم برخورداری حتی یک روستا از نعمت گاز در قبل از انقلاب را به چالش می‌کشد.

وی در ادامه به برنامه‌های قابل اجرا در دهه فجر امسال نیز پرداخت و افزود: در دهه فجر امسال 500 برنامه مختلف با محوریت 77 پروژه طرح‌ریزی شده است که در آن 54 پروژه با اعتبار 50 میلیارد و 500 میلیون تومانی افتتاح خواهند شد.

فرماندار نکا بیان کرد: جهاد کشاورزی با 6 پروژه با اعتبار یک میبارد 343 میلیون تومان، میراث فرهنگی یک پروژه 300 میلیون تومانی، امور برق پنج پروژه نزدیک به 200 میلیون تومنان اعتبار، کمیته امداد با سه پروژه در مجموع 100 میلیون تومان، بهزیستی سه پروژه 170 میلیون تومان بخشی از پروژه‌های مد نظر به شمار می‌آیند.

این مسئول اضافه کرد: در بخش آب و فاضلاب روستایی با سه پروژه و اعتبار دو میلیارد و 200 میلیون تومانی یکی از مهمترین برنامه‌های شهرستان در این ایام است و این درحالی است که کل آب‌بهای دریافتی از مردم شهرستان در سال گذشته به 500 میلیون تومان نمی‌رسد که به آن باید پروژه‌های آب و فاضلاب شهری با 900 میلیون تومان و راهداری با 560 میلیون و دهیاری‌ها 830 میلیون، بنیاد شهید با 170 میلیون تومان را اضافه کرد.

وی از بهره‌برداری از گازرسانی به 23 روستا در اواخر بهمن یا اوایل اسفند نیز خبر داد و گفت: این پروژه گازرسانی به ارزش 30 میلیارد و 800 میلیون تومان به بهره‌بردای خواهد رسید و به همراه آن نیز باید پروژه‌های آموزش‌وپرور ش با 800، ورزش‌وجوانان با 6 میلیارد و نظام مهندسی و فنی‌وحرفه‌ای با یک میلیارد، شرکت غله 500 میلیون، بنیاد مسکن با دو میلیارد و 300، راه و شهرسازی با یک میلیاردو 250 و راه آهن نیز با 800 میلیون تومان را نام برد.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه