کشف ۶ تن چوب آلات جنگلی قاچاق در مازندران

شناسهٔ خبر: MTE2MzIy -
۶ تن چوب آلات جنگلی قاچاق در شهر‌های ساری، نکا و تنکابن کشف شد.

به گزارش پیک نکا، سرهنگ ناصر علی صفر پور فرماندهی انتظامی شهرستان ساری گفت: در راستای مبارزه با قاچاق محصولات و فرآورده‌های جنگلی، ماموران انتظامی بخش چهار دانگه حین گشت زنی در حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودرو وانت نیسان که در حال جابجایی چوب بود مشکوک شدند.

وی افزود: ماموران خودروی مورد نظر را متوقف و راننده خودرو را دستگیر کردند.

سرهنگ صفر پور گفت: ماموران در بازرسی از خودروی متهم بیش از ۲ تن چوب جنگلی را که به صورت غیر قانونی از جنگل‌های اطراف برداشت کرده بود کشف کردند.

فرماندهی انتظامی شهرستان ساری افزود: محصولات قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان تحویل و متهم نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ حسین زارع فرمانده انتظامی شهرستان نکا نیز گفت: در پی کسب خبری مبنی بر تردد یک دستگاه خودرو نیسان در بخش هزارجریب این شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: مأموران باهماهنگی قضایی خودروی مورد نظر را متوقف و در بازرسی از آن مقدار ۲ تن چوب جنگلی قاچاق کشف کردند.
سرهنگ زارع گفت: راننده خودرو به مرجع قضائی معرفی و چوب‌های قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان تحویل شد.
سرهنگ رامین شمس فرمانده انتظامی تنکابن نیز به  کشف ۲ تن چوب جنگلی قاچاق در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در راستای مبارزه با قاچاق محصولات و فرآورده‌های جنگلی، ماموران انتظامی این فرماندهی در مسیر حوزه استحفاظی به یک دستگاه نیسان وانت که در حین حمل چوب بودند مشکوک شدند.

وی افزود: ماموران خودروی مورد نظر را متوقف و راننده آن را دستگیر کردند.

سرهنگ شمس گفت:: در بازرسی از خودروی مورد نظر ۲ تن چوب جنگلی به ارزش ۱۰۰ میلیون رالس که متهم آن را به صورت غیر قانونی از جنگ‌های اطراف این شهرستان برداشت کرده بود، کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن افزود: محصولات قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان تحویل و متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

وی با اشاره به اینکه قطع درختان جنگلی، به تاراج بردن منابع ملی بوده و تبعات زیست محیطی زیادی در پی دارد، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده فعالیت غیرقانونی قاچاقچیان چوب و محصولات حاصل از چوب مراتب را سریعا به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند./ باشگاه خبرنگاران

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه