امام جمعه موقت نکا:

حضور مردم، تهدید دشمن پس از انتخابات 88 را به فرصت تبدیل کرد/ شبهات فضای مجازی علیه نظام اسلامی

شناسهٔ خبر: MTE2MzEy -
امام جمعه نکا گفت: دشمن تلاش کرد تا فرصت نظام در انتخابات را به تهدید تبدیل کند و همین کار را کرد اما به برکت حضور مردم و درایت رهبر معظم انقلاب این تهدید دوباره به فرصت تبدیل شد.

به گزارش پیک نکا، حجت‌الاسلام محمدجواد موحد در خطبه‌های این هفته شهرستان نکا، از انتخابات را یکی از فرصت‌هایی نام برد که نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر ملت ایران قرار داد و اظهار کرد: این نوعانتخابات در هیچ جای دنیا یا نمونه ندارد یا کم‌نظیر است.

وی افزود: در بسیاری از کشورهای اسلامی و غیراسلامی دنیا انتخابات مدلی نداشته و اصلاً رسم نیست چراکه حکومت‌ها سلطنتی و موروثی بوده و دست‌به‌دست و نسل‌به‌نسل می‌چرخد و بدین صورت منتقل می‌شود.

امام جمعه موقت نکا با بیان تفاوت‌های فراوان برگزاری انتخابات در بسیاری از کشورهای اروپایی و حتی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: البته انتخابات وقتی به‌عنوان یک فرصت برای نظام مطرح می‌شود می‌تواند یک تهدید نیز باشد که همینطور هم شد.

این مسئول اضافه کرد: دشمن تلاش کرد تا فرصت نظام در انتخابات را به تهدید تبدیل کند و همین کار را کرد اما به برکت حضور مردم و درایت رهبر معظم انقلاب این تهدید دوباره به فرصت تبدیل شد.

وی گفت: در سال 84 انتخابات ریاست جمهوی برای اولین بار بین دو کاندیدا به دور دوم کشیده شد که پس از انتخاب رئیس جمهور در ایران، کتابی در کشور آمریکا درمورد حمله احتمالی آمریکا به ایران نوشته شد که در آن بحث سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران مطرح شده است.

 

* استفاه از شبهات در فضای مجازی علیه نظام اسلامی

موحد با اشاره به استفاده فراوان مردم ایران از اینترنت، تصریح کرد: در میان تمام ادیان دنیا به اندازه شبهات مطرح شده علیه دین مبین اسلام درمورد هیچ دین و آئینی تا به این اندازه شبهات مطرح نشده است.

وی افزود: ما نیز در گوشی‌های خود دست‌به‌دست این مطالب را با خنده می‌چرخانیم به‌عنوان مثال در فضای مجازی مطرح می‌کنند که حاجی‌ها به جای قربانی کردن گوسفند درخت بکارند تا برای انجام یک واجب عینی شبهه ایجاد کرده باشند حال آیا این نظر را به سنی‌های مالزی و اندونزی نیز گفته‌اند.

خطیب جمعه نکا خاطرنشان کرد:برای نماز صبح ما، عاشورای ما، حجاب و حقوق زن و حتی عزاداری محرم نیز شبهه ایجاد می‌کنند چراکه نوع اسلام ما جهادی و انقلابی است و دشمن از اسلام انقلابی و اسلامی که شهادت‌طلب باشد هراس دارد بنابراین می‌خواهد آن را تخریب کند.

وی  فضای مجازی که بیش از 40 میلیون مخاطب در ایران دارد را بهترین فضا برای ایجاد شبهات و تخریب برشمرد و اضافه کرد: دشمن اقرار کرده است که دیگر اقدام نظامی برای مقابله با ایران وجود ندارد.

 

* منافقین تواب عاملین فتنه 88

موحد اظهار کرد: در همان کتاب با اشاره به وجود انقلاب‌های رنگی در اوکراین و گرجستان از احتمال انقلاب سبز در ایران سخن کفته شد و به صورت اتفاقی نیز رنگ سبز، رنگ یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری سال 88 ایران قرار گرفت و جنبش سبز به وجود آمد.

وی افزود: اما رنگ سبز، رنگ سیادت و منتسب به رسول گرامی اسلام است که از این نماد مقدس سو استفاده شد همانطور که عمروعاص و معاویه از قرآن سو استفاده کرده و امیرالمونین را مجبور به قبول حکمیت کردند.

امام جمعه موقت نکا با بیان ادامه قائله فتنه تا روز عاشورای سال 88، خاطرنشان کرد: در جریان حوادث عاشورا منافقین یکی از دشمنان اصلی ملت بودند که سه نفر از اردوگاه اشرف عراق که چندین ماه برای نحوه ایجاد آتش‌سوزی آموزش دیده بودند آمدند و منافقین تواب را در خیابان‌های تهران جمع‌آوری می‌کردند و در نهایت نیز اشرار، اراذل و اوباش و منافقین مقدسات را به آتش کشیدند.

این مسئول اضافه کرد: طبق فرمایش قرآن توبه سه گروه مورد قبول نیست که یکی از آن‌ها منافقین هستند اما نظام جمهوری اسلامی ایران منافقین تواب را پناه داد و آمدند در نظام و وقتی که آب پیدا شد شناگر ماهری شدند و علیه نظام اقدام کردند.

وی گفت: البته ملت بزرگ ایران با تجربه بیش از 40 سال از فداکاری‌ها و جانفشانی‌ها جسارت به خیمه امام حسین را تحمل نکردند بنابراین حجم عظیمی از ملت در خیابان‌ها جوشید و حماسه‌ای ایجاد کردند که هر سال در کشور گرامی داشته می‌شود.

 

* در اهمیت هسته گزینش کشور

موحد در بخش دیگری از سخنان خود به هسته گزینش در کشور اشاره کرد و افزود: گزینش در مجموعه‌های مختلف نظام به‌خصوص آموزش و پرورش از اهمیت بالایی برخوردار است همانطور که در بسیاری از کشورهای دیگر جهان هم بدین گونه است اما اگر در گزینش با مشکلاتی مواجه شود این اقدام را بی‌رحمی عنوان می‌کنند.

وی افزود: بنابراین هسته گزینش یک تشکیلات مهم و موثری است که همانطور که در کشورهای دیگر دنیا مورد توجه قرار می‌گیرد باید در کشور ما و در مجموعه‌های مختلف به‌خوبی مورد توجه قرار بگیرد.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه