ادعای خبرگزاری رژیم صهیونیستی؛

روسیه و سوریه اسرائیل را تهدید به پرتاب موشک SA-۵ کردند

شناسهٔ خبر: MTE2Mjk5 -
رسانه صهیونیست مدعی شد روسیه و سوریه تهدید کرده‌اند در صورتی که حملات هوایی اسرائیل ادامه یابد مرکز اسرائیل را هدف می‌گیرند.

به گزارش پیک نکا، 

خبرگزاری صهیونیستی دبکافایل مدعی شد روسیه و سوریه تهدید کرده‌اند در صورتی که حملات هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه ادامه یابد مرکز اسرائیل را با موشک‌های SA-۵ هدف خواهند گرفت.

در ادامه آمده است چهارشنبه (دیروز)، اسرائیل تهدیدی دریافت کرد مبنی بر اینکه هر حمله هوایی دیگر از سوی این رژیم با موشک‌های SA-۵ که مرکز اراضی اشغالی را هدف گرفته است پاسخ داده خواهد شد.

در ادامه این ادعا دبکا نوشت این تهدید مسکو تایید کرد که موشک‌های سوریه عمدا قلب اسرائیل را نشانه گرفته‌اند و در پاسخ به حملات هواپیما‌های اسرائیل نیستند.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی دو روز پیش با نقض حریم هوایی لبنان از جنوب، اقدام به شلیک ۱۶ فروند موشک به اطراف شهر دمشق، پایتخت سوریه کردند که پدافند موشکی این کشور موفق شد بیشتر این موشک‌های مهاجم را رهگیری و منهدم کند.

بنا به گفته ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه این حمله موشکی رژیم صهیونیستی هنگامی صورت گرفت که دو هواپیمای مسافربری همزمان در حال فرود در فرودگاه‌های دمشق و بیروت بودند.

او در این باره تصریح کرد: «اقدامات تحریک‌آمیز نیروی هوایی اسرائیل در شامگاه ۲۵ دسامبر هنگامی رخ داد که ۶ جنگنده اف-۱۶ از آسمان لبنان، حمله‌ای را علیه قلمرو سوریه انجام دادند. این حمله تهدیدی مستقیم علیه دو هواپیمای مسافربری بود».

 

منبع: برنا

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه