مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:

گرفتن مجوز برای برگزاری مراسم 9 دی در مدارس مازندران صحت ندارد

شناسهٔ خبر: MTE2Mjk3 -
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران درباره انتشار خبری مبنی بر اینکه به مدارس گفته شده است برای برگزاری گرامیداشت حماسه 9 دی حتما باید از حراست مجوز بگیرند را تکذیب کرد و گفت: مدیران مدارس وظیفه دارند که این روز را در مدارس گرامی بدارند.

به گزارش پیک نکا، عسکری نیکزاد درباره مشکلات دانش‌آموزان و مدارس کوهستانی مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در استان مازندران 9 مدرسه با یک دانش‌آموز وجود دارد که در حال تحصیل هستند و آموزش و پرورش تمام تلاش خود را برای پوشش تحصیلی این دانش‌آموزان در مناطق کوهستانی می‌کند.

وی افزود: مدارس شبانه‌روزی‌ در مازندران بیشتر تجهیز شدند، اما نیازمندی‌های مدارس بسیار زیاد است و امیدواریم با حمایت دستگاه‌های دولتی به شرایط ایده آل برسیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران درباره برخی از مشکلات معلمان حق التدریس، اظهار کرد: قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش، در مجلس شورای اسلامی در سال جاری مصوب شد که مجلس، وزارت آموزش پرورش را مکلف به تدوین آیین نامه اجرایی کرد و احتمالا تا پایان سال جاری تدوین آن به پایان می‌رسد.

این مسئول ادامه داد: در متن قانون آمده است که وزارت آموزش و پرورش موظف است تا پایان برنامه ششم همه‌ معلمان حق‌التدریس را به استخدام در آورد تا مشکل استخدامی آنان حل شود.

نیکزاد گفت: بیشترین وضعیت حق التدریسی معلمان در مازندران متعلق به دوره ابتدایی، دروس فنی و حرفه‌ای و کار دانش است. 

وی افزود: در شهرستان‌های مازندران تناوب دوره‌های متوسطه معلمان حق التدریس وجود دارد اما بسیار کم است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران درباره انتشار خبری مبنی بر اینکه به مدارس گفته شده است برای برگزاری گرامیداشت حماسه 9 دی حتما باید از حراست مجوز بگیرند را تکذیب کرد و گفت: 9 دی یک رویداد همیشه ماندگار است و مدیران مدارس وظیفه دارند که این روز را در مدارس گرامی بدارند و مدیران مدارس بر سنوات گذشته مراسمات خود را در مدرسه برگزار کنند و هیچگونه مشکلی در این خصوص وجود ندارد و این خبر قویاً تکذیب می‌شود.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه