فرمانده انتظامی مازندران اعلام کرد

برخورد قانونی با 61 هزار دستگاه خودرو و موتورسیکلت در مازندران

شناسهٔ خبر: MTE2Mjk1 -
فرمانده انتظامی مازندران گفت: در ۹ ماهه امسال با بیش از ۳۹ هزارو ۸۰۰ خودرو و ۲۱ هزارو ۵۰۰ دستگاه موتورسیکلت به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی برخورد قانونی مناسب صورت گرفته است.

به گزارش پیک نکا، سردار سید محمود میرفیضی در نهمین کمیسیون تحول راهور استان در ساری، اظهار کرد: مدیریت ترافیک و کنترل عبور و مرور برای کاهش حوادث رانندگی مستلزم تدابیر و روش‌های اجرایی خاص بنا به موقعیت زمانی و مکانی است و در این راستا توجه به موضوعات آموزشی از مهمترین راهبرد‌های اساسی در کاهش تصادفات محسوب می‌شود.

وی افزود: استفاده از ابزار‌های الکترونیکی و اجرای طرح‌های هدفمند پلیس از مهمترین راهکار‌های جلوگیری از بروز حوادث رانندگی از جمله تلفات انسانی است.

میرفیضی، با اشاره به اینکه استان مازندران در برخورد با تخلفات رتبه سوم کشوری را دارد، گفت: ۹ ماهه گذشته شاهد افزایش ۱۱ در صدی برخورد با تخلفات راهنمایی و رانندگی در حوزه درونشهری بوده ایم.

وی از کاهش ۱۸ درصدی کشته شدگان حوادث رانندگی در استان ۹ ماهه گذشته خبر داد و افزود: در این مدت شاهد کاهش ۱۶ درصدی تصادفات منجر به فوت در معابر عمومی و در ونشهری استان بوده ایم.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به هوشمندسازی سیستم‌های ثبت تخلفات، از افزایش ۴۵ درصدی اعمال نمره منفی برای متخلفان رانندگی در استان خبر داد و گفت: در ۹ ماهه گذشته با بیش از ۳۹ هزارو ۸۰۰ خودرو و ۲۱ هزارو ۵۰۰ دستگاه موتورسیکلت به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی برخورد قانونی مناسب صورت گرفته است.

میرفیضی با اشاره به اهمیت آموزش و ترویج فرهنگ راهنمایی و رانندگی، گفت: در ۹ ماهه گذشته بیش از ۱۰ هزار نفر از اقشار مختلف مردم از آموزش‌های عمومی فرهنگ ترافیک و آشنایی با قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در استان بهره‌مند شده اند.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه