فرمانده سپاه کربلا مازندران مطرح کرد:

لزوم شکستن تابوی وابستگی مردم به دولت/ ساخت 724 خانه محروم توسط بسیج در مازندران

شناسهٔ خبر: MTE2MjYx -
فرمانده سپاه کربلا مازندران گفت: ما فراموش کردیم همان مردمی بودیم که سال‌های متوالی در قدیم آب و گندم و نیازمندی‌های خود را خودمان تأمین می‌کردیم و روی پای خودمان بودیم اما این روش شیطانی استکبار بود که ما وابسته باشیم.

به گزارش پیک نکا، سردار محمدحسین بابایی در مراسم رونمایی از یادمان‌های شهدای مازندران در شهرستان نکا با اشاره به تغییر فرهنگ ایرانیان به خصوص مردم بومی منطقه مازندران در تولید محصولات مورد نیاز خود، اظهار کرد: فرهنگ مردم ما در مدت بیش از 60 سال گذشته به مرور زمان دچار تغییر شده است.

وی افزود: اقداماتی که مردم باید خود برای نیاز خود انجام می‌دادند در اثر سیاست‌های غلط دوران ستمشاهی که ناشی از توطئه‌های آمریکا بوده به صورت 100 درصد دچار وابستگی شده‌اند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران با بیان ادامه این روند در برخی از دولت‌های پس از انقلاب، خاطرنشان کرد: این رویه نادرست بعد از انقلاب نیز با تدابیر غلط بعضی از دولت‌مردان ادامه پیدا کرد تا جایی که مردم تصور کردند دولت باید همه کارها را انجام دهد و دولت هم از پول مفت نفت همیشه این سیاست را عملی می‌کرد.

 

* حل مشکلات مردم با کمک مردم

این مسئول اضافه کرد: و ما فراموش کردیم همان مردمی بودیم که سال‌های متوالی در قدیم آب و گندم و نیازمندی‌های خود را خودمان تأمین می‌کردیم و روی پای خودمان بودیم اما این روش شیطانی استکبار بود که ما وابسته باشیم.

وی با بیان عزم انقلاب اسلامی برای بازگرداندن فرهنگ از دست رفته مردم، تأکید کرد: انقلاب آمد که ما مستقل شویم اما تفکر لیبرالی قائل به این موضوع نبوده و اصرار دارد که باید به جای خدا دم کدخدا را ببینیم درحالی که ما قائل به خدا و استقلال بر پایه انقلاب اسلامی هستیم.

بابایی تصریح کرد: برهمین اساس سپاه پاسداران در راه سربازی امام زمان(عج) و رهبری تلاش کرد این فرهنگ آرام آرام به سمت قبل برگردد که خودمان به دنبال کار خود باشیم و کاری به دولت‌ها نداش باشیم.

وی افزود: سپاه براساس اعتماد و با هماهنگی مردم نیازهای خود مردم را با کمک خود آنها حل می‌کند اما این باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود که برگردیم به فرهنگ سابق خود و این در رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در موضوع سبک زندگی ایرانی اسلامی نیز تأکید داشته است.

 

* الگوی ایرانی در تمام عرصه‌ها

فرمانده سپاه کربلا با بیان وجود شهدای فراوان در سطح مازندران، اذعان کرد: حالت ظاهری مقبره تعدادی از شهدا حفظ نشده بود که با همت مردم، گروه‌های جهادی و بنیاد شهید در هفته بسیج 50 مزار وضعیت شاخصی پیدا کرد چراکه مزار شهید که می‌خواهد زیارتگاه باشد باید با سایر قبور تفاوت داشته باشد.

این مسئول اضافه کرد: به کمک گروه‌های جهادی یکی از 10‌ها کاری که انجام شد درمورد خانه‌های محروم با هماهنگی کمیته امداد بوده است به شکلی که بنا است از سوی بسیج سازندگی با شرکت گروه‌های جهادی 746 خانه محروم ساخته و تحویل شود که هم‌اکنون حدود 200 زمین از کمیته امداد تحویل گرفته شده و مشغول فعالیت هستند.

وی گفت: باید به کمک مردم و بسیج با وجود بی‌تدبیری و سیاست‌ها و برنامه‌های غلط کمک کنیم و خود همت کرده و کار کنیم تا این ایرانی که دشمنان نمی‌خواهند به یک کشور الگو تبدیل شود به کوری چشم آنان همانطور که در عرصه‌هایی مانند پزشکی و نظامی سرآمد دنیا هستیم در همه عرصه‌ها به الگوی تمام کشورها تبدیل شود.

 

* تلاش همه‌جانبه برای فتح افق‌ها

بابایی با تأکید بر اینکه در عرصه اقتصادی نیز اگر به حرف رهبری گوش کنند تبدیل به اقتصاد برتر غرب آسیا می‌شویم، اظهار کرد: توانایی ما به اندازه‌ای است که رهبری فرمودند ما توانایی تأمین غذای 300 میلیون انسان را در کشور داریم و این یک حرف کاملاً علمی است.

وی افزود: همانطور که توانستیم مزه شیرین امنیت را به ههمه بچشانیم، می‌توانیم نیازهای فردی و اجتماعی مردم خود را به راحتی بر طرف کرده و رفاه مد نظر ائمه اطهار و اسلام را به کام افرادی که مستضعف نگه داشته شدند به دست مومنین بچشانیم.

فرمانده سپاه کربلا مازندران خاطرنشان کرد: کشور ما در افق چشم‌انداز 1404 در همه موضوعات باید در غرب آسیا از بهداشت، زبان و جاده گرفته تا علوم سرآمد کشورها باشد تا جایی که بنابر فرموده رهبر انقلاب در آن سال دانشجویان کشورهای دیگر برای اینکه به علوم دست پیدا کنند باید اول بروند زبان فارسی را بخوانند تا بتوانند به آن علوم مسلط شوند.

در پایان این مسئول با تأکید بر اینکه به نوکری مردم افتخار می‌کنیم، اضافه کرد: چون برخی دولتمردان ما نگاه به غرب دارند در رسیدن به افق‌های تعیین شده برای کشور فاصله افتاده است اما در این انقلابی که همه کارش معجزه بوده با همت، تلاش و عزم بیشتر می‌توانیم هر روز نسبت به روز قبل چند قدم جلو تر حرکت کنیم.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه