با حضور مسئولان کشوری و فرماندهی سپاه کربلا انجام شد

رونمایی از 50 یادمان شهدا استان مازندران در نکا/ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نکا: 39 گروه جهادی شناسنامه‌دار در نکا فعالیت می‌کنند

شناسهٔ خبر: MTE2MjYw -
از50 یادمان مربوط به شهدا در سطح استان مازندران به صورت متمرکز در گلزار شهدای آبلو از شهرستان نکا با حضور معاون ستاد اجرایی فرمان امام(ره) کشور و فرماندهی سپاه کربلا رونمایی شد.

به گزارش پیک نکا، در مراسمی با حضور فرمانده سپاه کربلا، معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران، معاون فرهنگی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) کشور و جمعی از مدیران شهرستانی، به صورت نمادین در قالب برنامه متمرکز استانی 50 یادمان شهدای استان مازندران به بهره‌برداری رسید.

باتوجه به سهم نکا از این یادمان‌ها که 16 عدد بوده و به علت قرار داشتن 11 یادمان در گلزار شهدای روستای آبلوی این شهرستان، مراسم محوری استانی این افتتاح نیز در گلزار شهدای این روستا با حضور خانواده‌های شهدا و ایثارگران همراه با مردم شهیدپور برگزار شد.

در این مراسم مهدی متوسلی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نکا در این زمینه اظهار کرد: تعداد 50 یادمان برای شهدا با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران توسط بسیج سازندگی ساخته شده است.

 

* فعالیت 39 گروه جهادی شناسنامه‌دار در نکا

وی در زمینه اقدامات بسیج سازندگی و محرومیت‌زدایی در سطح شهرستان نکا، خاطرنشان کرد: شهرستان نکا از نظر سازندگی و محرومیت‌زدایی هم اراده بسیار قوی بوده و هم از پتانسیل بسیار بالایی برخوردار است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نکا بیان کرد: هم اکنون از 46 خانه محروم ابلاغ شده به این شهرستان، 21 مورد نقشه و زمین از سوی کمیته امداد تحویل بسیج سازندگی شده و اقدامات لازم نیز برای آغاز کار انجام شده که تا دهه فجر شاهد اتفاقات بسیار خوبی باشیم.

 

 

این مسئول با بیان اینکه این خانه‌ها برای محرومان و غالباً نیز در مناطق محروم دور دست ساخته می‌شوند، اضافه کرد: چندین مورد پروژه‌های آب‌رسانی به مناطق محروم و دیوارکشی در مناطق روستایی انجام پذیرفته است.

وی گفت: در محله‌های آسیب‌پذیر نیز در قالب قرارگاه جوادالائمه(ع) کمتر هفته‌ای وجود دارد که گروه‌های جهادی در آنجا حضور نداشته باشند به شکلی که هم‌اکنون نیز گروه‌های جهادی در یکی از مناطق آسیب‌پذیر شهری با همکاری شهرداری درحال ساخت خانه‌های جدید برای محرومان و افراد آسیب‌پذیر در آن مناطق هستند.

متوسلی حمایت از کارگاه‌های تولیدی در راستای افزایش تولید و اشتغال را از دیگر برنامه‌های مهم در این عرصه برشمرد و تصریح کرد: در طول حدود سه سال گذشته نزدیک به هفت میلیارد تومان برای تولید و اشتغال در این شهرستان به مردم کمک‌رسانی صورت گرفته است.

وی تعداد گروه‌های جهادی را در سطح این شهرستان بسیار زیاد توصیف کرد و افزود: به صوروت میانگین هر پایگاه خواهر و برادر در نکا حداقل یک گروه جهادی دارد اما 39 گروه جهادی شناسنامه‌دار ناحیه‌ای در نکا وجود دارد که حاضر هستند برای محرومیت‌زدایی کمک کنند.

در پایان فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نکا تأکید کرد: در صورت کمک‌ها و اقدامات لازم مسئولان، بسیجیان نکا آمادگی کامل دارند تا بتوانند گرد محرومیت را از چهره شهر و روستاهای این شهرستان بر طرف کنند.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه