امام جمعه نکا مطرح کرد

لزوم تقویت روحیه مقاومت به جای سازش و انفعال در برابر دشمنان/ نظر نخبگان در رفع مشکلات اشتغال جدی گرفته شود

شناسهٔ خبر: MTE2MjY1 -
امام جمعه نکا گفت: مقاومت جواب داده و سیاست‌های استکبار جهانی را در سوریه، فلسطین، غزه، یمن و عراق به شکست کشانده، پس باید به جای روحیه سازش و انفعال در مقابل دشمنان بر مقاومت اصرار داشته و روحیه مقاومت را تقویت کنیم.

به گزارش پیک نکا، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه نکا با اشاره به سخنان ضد صهیونیستی رئیس جمهور در کنفرانس وحدت اسلامی، اظهار کرد: این سخنان مایه ناراحتی و عصبانیت رژیم صهیونیستی و بسیاری از طرفداران آنها شده، بنابراین باید ما این مواضع را تأیید کنیم و مانند رهبر بزرگوار در این حوزه‌ها سخنانی استکبارستیزانه، صهیونیست‌ستیزانه داشته باشیم چراکه مسیر اصلی  انقلاب اسلامی ما هم چنین مسیری است.

وی گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی و مسئولان بلندپایه مملکتی، دو خطاب داشتند، که فرمودند هر چه می‌توانید حرکت بیداری اسلامی و مقاومت را در منطقه تقویت کنید زیرا تنها راه نجات منطقه، گسترش این تفکر و روحیه  است.

امام جمعه نکا با بیان لزوم تقویت روحیه و تفکر مقاومت و ایستادگی در منطقه خاطرنشان کرد: مقاومت جواب داده و سیاست‌های استکبار جهانی را در سوریه، فلسطین، غزه، یمن و عراق به شکست کشانده، پس باید به جای روحیه سازش و انفعال در مقابل دشمنان بر مقاومت اصرار داشته و روحیه مقاومت را تقویت کنیم.

 

 

توجه مسئولان به نخبگان در رفع مشکلات اقتصاد و اشتغال

این مسئول همچنین نقش بسیج در حوزه سازندگی را بسیار برجسته برشمرد و اضافه کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی که امروز داریم، واقعا نهادهایی مانند سازمان بسیج سازندگی برای ما فرصتی هستند که باید این نهادها را تقویت کنیم چراکه این نهادها با آن روحیه جهادی که دارند می‌توانند مشکلات جامعه را در حوزه‌های مختلف فرهنگی، سازندگی، عمرانی و آبادانی برطرف کنند.

وی اشتغال در کشور را یک مشکل جدی خواند و گفت: در جنگ اقتصادی بخشی از مشکلات به مسئله اشتغال بر می‌گردد که الحمدلله جوانان تحصیل کرده فراوانی در کشور داریم اما زمینه‌ها و فرصت‌های اشتغال کم است.

محمدی لائینی خواستار توجه بیشتر مسئولان به نظرات و ایده‌های نخبگان شد و تصریح کرد: بعضی از صاحب‌نظران در همین شهرستان خودمان پیشنهاد دادند و گفتند من می‌توانم مشکل اشتغال مازندران را برطرف کنم، این یعنی راه حل دارد، فکر و طرح دارد و کسی نیست که همینطوری حرف بزند، بنابراین از مسئولین استانی درخواست می‌شود با چنین افرادی مشاوره داشته و از فکر و طرح آن‌ها برای احیای بستر، ایجاد و رفع مشکل اشتغال استفاده شود.

وی افزود: بالاخره ما باید دغدغه مشکلات اقتصادی مردم را داشته باشیم بخصوص در این شرایطی که این گرانی‌ها و تورم، مسائل در حوزه ارز و سکه، اجناس را گرانتر کرده و واقعا برای بخش‌هایی از جامعه تحمل آن بسیار سخت و سنگین است.

خطیب جمعه نکا بیان کرد: بخصوص آن اقشاری که تحت پوشش سازمان‌های حمایتی و نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند، واقعا در شرایط گرانی اینچنینی زندگی برای آنها بسیار سخت است و قطعا بر تعدادشان افزوده می‌شود.

 

 

این مسئول مشکلات اقتصادی را سخت و سنگینی توصیف و اضافه کرد: باوجود اینکه خواسته ما و مسئولان نهادهای حمایتی آن است که مجموعه‌های تحت پوشش به تدریج کمتر شود و ما شاهد روزی باشیم که ایران ما فقیر و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نداشته باشد تا همه خودکفا بوده و به غنا و کفاف برسند، اما به نظر می‌رسد این گرانی‌ها بر جمعیت  تحت پوشش این سازمان‌های حمایتی افزوده است.

وی خواستار جدی گرفته شدن صنایع نیمه‌کاره شد و گفت: صنایع نیمه‌کاره‌ای بسیار مجهز و خوب که سال‌ها است نیمه‌کاره افتاده را در همین شهرستان داریم که اگر تمام کار شود، صدها نفر را می‌تواند تحت پوشش قرار دهد و چقدر در حوزه صنایع تبدیلی می‌تواند موثر باشد بنابراین این‌ها را باید جدی بگیریم.

 

آیت الله مدرس، الگوی همیشگی مجلسیان

محمدی لائینی در ادامه با تشریح مناسبت‌های هفته پیش رو با اشاره به سالروز شهادت آیت‌الله مدرس در 10 آذرماه به تبیین شخصیت آن عالم مجاهد پرداخت و اظهار کرد: آن انسان فقیه، عالم مجاهد حماسی نستوه، صبور مقاوم و نشکن، واقعاً انسان عجیبی بود، باید بگوییم حضرت امام ما تربیت شده مکتب مدرس‌ها بوده است.

وی افود: به همین مناسبت این روز را روز مجلس نامگذاری کردند که ما انتظار داریم مجلسیان در صلابت و نترسیدن مقابل دشم، پاک دستی و سلامت اقتصادی، مالی و اخلاقی، ساده زندگی کردن، ایستادگی بر حق و حقوق ملت، ایستادگی روی موازین شرعی ما همچون مدرس باشند.

امام جمعه نکا خاطرنشان کرد: هر لایحه و طرحی که می‌خواهند در مجلس بررسی، تصویب یا رد کنند، هر کنوانسیون بین‌المللی را که می‌خواهند بررسی کنند، فکر کنند اگر آقای مدرس الان بود، در رابطه با این لایحه او چه موضع‌گیری می‌کرد که اگر اینطور فکر کنند قطعا راه درست را می‌توانند پیدا کنند.

این مسئول با بیان قرار داشتن 12 آذر به‌عنوان روز جهانی معلولان در هفته پیش رو، اضافه کرد: جامعه معلولان یک جامعه مقاوم  بوده و بنده از صبر، مقاومت و پایداری این معلولان عزیز، چه معلولان جنگ تحمیلی یا معلولان طبیعی، در هر حال تشکر می‌کنم.

در پایان وی با تقدیر از زحمات نیروی دریایی نظام جمهوری اسلامی، گفت: زحمات نیروی دریایی که در آغاز انقلاب و سال‌های آغازین بعد از پیروزی انقلاب در برابر تهاجم صدامیان و بعثیان با آن عده اندکی که آن روز داشتند، توانستند الحمدلله موفقیت‌های چشمگیری را داشته باشند، جای تقدیر دارد و ما اگر صبر و استقامت داشته و بر مواضع استکبارستیزانه خود مقاوم و پایدار باشیم، خداوند ما را در همه صحنه‌ها یاری می‌کند.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه