با برگزاری اجتماع بزرگ چند هزار نفره بسیجیان

قدرت بسیج در شهرستان نکا تجلی یافت/ امام جمعه نکا: امروز بسیج جهانی اسلام شکل گرفته است

شناسهٔ خبر: MTE2MjU4 -
امام جمعه نکا گفت: امروز شاخ و برگ‌های شجره بسیج که ریشه آن از سرزمین سلمان فارسی است به کشورهای منطقه بلکه به تمام دنیا رسید و کیان استکبار جهانی را به خطر خواهد انداخت.

به گزارش پیک نکا، در پنجمین روز از آذرماه که به نام روز بسیج نام گذاری شده است، اجتماع بزرگ چند هزار نفره بسجیان با حضور مسئولان، خانواده‌های شهدا، منتخبین اقشار بسیج در مصلی امام خمینی(ره) این شهرستان برگزار شد.

در این مراسم آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی با اشاره به وجود آیاتی در قران کریم در وصف بسیجیان، اظهار کرد: خداوند متعال در آیه 54 سوره مائده از بسیجیان امروز و مردم بسیجی ایران زمین سخن گفته است.

وی افزود: خداوند خطاب به مومنان عصر خود می‌فرماید اگر شما از دین خدا برگردید، خداوند قوم دیگری را خواهد آورد که این قوم دارای ویژگی 6 ویژگی هستند که خدا آن‌ها را دوست دارد و آن‌ها هم خدا را دوست دارند، در برابر مؤمنان فروتن و متواضع و در برابر دشمن سخت و بسیار مقاوم هستند، جهادگر بودن در راه خدا و اینکه در برابر هیچ ملامت، سرزنش، تهدید و تمسخر ترس و وحشت در وجود آن‌ها نیست همگی ویژگی‌های خداوند از این قوم بیان شده است.

امام جمعه نکا بسیجیان را مصداق چنین فضلی از سوی خداوند برشمرد و خاطرنشان کرد: وقتی این آیه نازل شد از پیامبر پرسیدند این قوم چه کسانی هستند که پیامبر دست به شانه سلمان فارسی گذاشت و فرمود این قوم از قوم سلمان و از مردم ایران هستند که در آینده خواهند آمد که این تعابیر اشاره به مردم و بسیجیان امروز ایران زمین و مردم پرشور انقلابی ایران دارد.

این مسئول اضافه کرد: امام راحل که درخت شجره طیبه بسیج را در سال 57 با فرمان خود غرس کرد، بسیج را منحصر به ایران اسلامی ندانست و اعتقاد داشت که باید هسته‌های مقاومت را در تمامی جهان به وجود آورد و در برابر شرق و غرب ایستاد.

وی گفت: هدف بنیانگذار بسیج تنها در چارچوب انقلاب و ایران نبود چراکه دشمن می‌خواهد بسیج را در ایران محصور کند درحالی که بسیج باید به یک شبکه و جریان جهانی تبدیل شود تا همه مستضعفان دنیا تحت عنوان بسیج منسجم شده، در برابر استکبار جهانی ایستاده و مبارزه کند که دشمن از همین می‌ترسد و مشاهده می‌کند که امروز بسیج فرا منطقه‌ای شده است.

محمدی لائینی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب به پشتوانه بسیج است که اینگونه قاطعانه سخن می‌گوید، تصریح کرد: امروز در سوریه، لبنان، عراق، یمن، فلسطین و غزه، بسیج شکل گرفته و در مقابل عوامل مزدور آمریکایی، صهیونیست‌ها و ابزراشان ایستاده و نفوذ آن‌ها را مورد تهدید جدی قرار داده است.

وی افزود: ما به پشتوانه بسیج و فرموده رهبر معظم انقلاب به دنیای استکبار و بدخواهان جهان اسلام اعلام می‌کنیم که شما باید آماده سیلی سنگین بسیج باشید.

امام جمعه نکا خواستار باور بسیج و قدرت آن از سوی مسئولان شد و بیان کرد: ما از مسئولان می‌خواهیم همچون امام راحل و رهبری به پشتوانه بسیج قرص و محکم با دنیای استکبار مواجه شوند و نباید اجازه توهین به دنیای غرب چه آمریکا و چه اروپا داده شود.

این مسئول اضافه کرد: توهین وزیر امور خارجه انگلیس که قلدر مآبانه در ایران از آزادی یکی از جاسوس‌های خود حرف می‌زند و متأسفانه بنده تا کنون از طرف مسئولان دیپلماسی کشور جواب دندانشکنی به این وزیر خارجه انگلیس نشنیدم که درمورد وعده‌های برجامی آن‌ها درحالی که هفت ماه از خروج آمریکا از این توافقنامه می‌گذرد و اروپا می‌گوید ما بر آن پایبند می‌مانیم اما خبری نیست، باید به آن‌ها فهماند که شما وظیفه ندارید درمورد جاسوس شناخته شده اثبات شده با ایران اینگونه صحبت کنید.

وی به بیان مصادیقی از سیلی خوردن‌های دشمنان از بسیج پرداخت و گفت: نشانه سیلی خوردن آمریکا را در به دو روز رسیدن مقاومت صهیونیست‌ها مقابل موشک‌های غزه که گنبد آهنین را زیر پا گذاشته یا تنها 33 روز مقاومت در برابر حزب‌الله دانست که مسئولان باید به پشتوانه قدرت بسیج قرص و محکم با دشمنان حرف بزنند.

محمدی لائینی تأکید کرد: امروز شاخ و برگ‌های شجره بسیج که ریشه آن از سرزمین سلمان فارسی است به کشورهای منطقه بلکه به تمام دنیا رسید و کیان استکبار جهانی را به خطر خواهد انداخت.

وی افزود: امروز در جنگ اقتصادی و حوزه ارز، پول و طلا که بحران‌هایی را پشت سر گذاشته‌ایم نیز اگر به بسیج متکی شده و بسیج را وارد میدان و عرصه کنیم با درایت این نهاد در بازار سکه و ارز هم به موفقیت و پیروزی خواهیم رسید نه با سیاست‌های اشتباهی که در پی گرفتیم.

در پایان رئیس شورای فرهنگ عمومی نکا تصریح کرد: اینکه مهره‌ها را عوض کنیم اما سیاست‌ها و رویکردها تغییر نکند چندان فایده‌ای ندارد بلکه با ریسک‌پذیری، اقدام و مدیریت بسیجی مشکلات قابل حل است.

 

شایان ذکر است در این مراسم از نخبگان و برگزیدکان شهرستان نکا تقدیر شد.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه