امام جمعه نکا مطرح کرد:

تحریف و تفرقه، نقشه بزرگ دشمنان علیه اسلام/ جریان شیرازی نماد تشیع انگلیسی است

شناسهٔ خبر: MTE2MjU3 -
امام جمعه نکا گفت: باید بدانیم که دشمن روی تفرقه ما حساب ویژه باز کرده و می‌تواند ما را به جان هم انداخته، اسلام ناب را از ما گرفته و اسلام آمریکایی را تحویل ما دهد بنابراین برای اینکه دچار این دو خطر نشویم باید به حبل‌الله متوصل شویم.

به گزارش پیک نکا، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در مراسم جشن میلاد پیامبر گرامی اسلام و امام صادق(ع) در مسجد النبی(ص) نکا عصر قبل از پیامبر را زمانه جهالت و گمراهی توصیف و اظهار کرد: در این عصر خرافات، افکار غلط و باورهای نادرست بر مغز و اندیشه مردم آن روز حاکم بود.

وی افزود: پیغمبر اسلام معرفت ناب و دین پاک و اعتقادات سالم و درست را در قالب اسلام ناب در اختیار مردم گذاشت تا جایگزین افکار و اندیشه‌های نادرست، شرک و کفر حاکم در آن روز شود.

 

 

امام جمعه نکا با بیان وجود جنگ‌ها، خونریزی‌ها و قصاوت‌ها، خاطرنشان کرد: در آن دوره به آدم کشتن افتخار کرده و بر روی هر چیز کوچک قبیله‌های بزرگ با هم گاهی سال‌ها جنگ و دعوا داشتند که پیغمبر اکرم این تفرقه، نزاع، برادرکشی، آدم‌کشی و جنگ را مبدل به وحدت، انسجام و محبت کرده تا زیر پرچم اسلام همه با هم مهربان شوند و با خواندن عقد اخوت احساس برادری را بین مردم جاری ساخت.

این مسئول اضافه کرد: پیغمبر ما برای بعد از خود نیز همین دو کار تمسک دین ناب و وحدت را به مردم سفارش کرده و خواسته پیامبر این بود که مردم به جای اسلام ناب دوباره به خرافات و شرک گرفتار نشوند و وحدت، انسجام و برادری آنها دوباره به جنگ و برادرکشی تبدیل نشود.

 

اهل بیت، وسیله نجات از تفرقه و انحراف

وی گفت: رسول گرامی اسلام برای اینکه مردم از دامان اسلام ناب جدا نشوند مردم را به اهل بیت و ثقلین گره زد تا مردم به قرآن همراه با اهل بیت گره بخورند چراکه نتیجه قرآن بدون اهل بیت، گروه‌های تکفیری ادعشی و وهابی را پرورش می‌دهد.

محمدی لائینی دوست داشتن اهل بیت، اعتقاد به ولایت اهل بیت و اطاعت از اهل بیت را سه شرط تمسک درست به اهل بیت دانست و تصریح کرد: اما زمانی که اهل بیت را از قرآن جدا کردند و اسلام بدون اهل بیت را خواستند، به جای اسلام ناب اسلام اموی، بنی‌عباسی، اسلام اشرافیت و سلطنت شکل گرفت.

 

 

وی افزود: زمانیکه امامت کنار گذاشته و به جایگاه خلافت تقلیل داده شد در نتیجه خلافت با اشرافیت، سلطنت و تجملات همراه شد تا جایی که اصحاب ساده زیست تبدیل شدند به انسان‌های ثروتمند کنز کننده طلا و دارای ملک و مال فراوان، پس جدا شدن از اهل بیت مرفهان بی‌درد را نتیجه می‌دهد.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه آن روند را مبتلا شدن به اسلام آمریکایی و اسلام انگلیسی دانست و تأکید کرد: جداشدگان ازا اهل بیت دوباره به ضلالت و جاهلیت بازگشته‌اند.

این مسئول اضافه کرد: سفارش پیامبر این بود که به جای این که با هم باشید با تفرقه، اختلاف و آدم‌کشی به جان هم نیفتید، اینطور نشود که مزدوران دشمن به نام سنی و تشیع علیه یکدیگر جنگ و خونریزی راه بی‌اندازند.

 

فتنه تشیع انگلیسی و سنی آمریکایی

وی گفت: از سوی دیگر با دلقک‌هایی که دست پرورده خودشان هستند به نمادهای اهل سنت توهین و جسارت می‌کنند و رسما همسران پیامبر را به فحشا و اعمال دیگر متهم کرده و مورد لعن قرار می‌دهند تا جایی که در سالروز درگذشت همسران پیامبر برنامه لعن، نفرین و جشن برگزار می‌کنند.

محمدی لائینی اذعان کرد: از سوی دیگر فیلم چنین اهانت‌هایی را نزد سنی‌ها می‌برند که شیعیان و رافضی‌ها به بزرگان شما چنین توهین‌هایی می‌کنند و نتیجه آن می‌شود ایجاد داعش و کشتن شیعیان در جای جای جهان.

 

 

وی افزود: امروز دشمنان، اسلام غیر انقلابی، اسلام غیر جهادی، اسلام غیر سیاسی که در آن حرفی از شهادت، جهاد و حماسه نباشد و همان اسلام آمریکایی است را به جای اسلام ناب تحویل ما می‌دهند و  به جای وحدت و انسجام ما را به جان هم م‌ اندازند و جنگ و برادرکشی در میان ما ایجاد می‌کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نکا خاطرنشان کرد: همان جریانی که در درون شیعه علیه اهل سنت زبان به دشنام و تکفیر دارد که جریان شیرازی‌ها به عنوان نماد و سنبل این گروه از شیعه معروف هستند و در عراق نیز پایگاه‌هایی دارند پس باید مراقب باشیم و همیشه سفارش می‌کنیم حتی در ایام اربعین در موکب‌های این‌ها اصلا ورود پیدا نکنید.

این مسئول اضافه کرد: پول هردو گروه این شیعیان انگلیسی و آن سنی‌هایی که شیعه‌کشی راه می‌اندازند را انگلیس و آمریکا می‌پردازد که بدترین ضربه به شیعه از سوی همین شیعه‌های انگلیسی صورت می‌پذیرد.

 

نجات از فتنه‌ها با پیروی از رهبری

وی گفت: بزرگان و علمای اهل سنت اعتراف می‌کنند که تا قبل از این جریان شیعه انگلیسی به نمادهای اهل سنت توهین کنند جوان‌های ما گرایش به تشیع داشتند و این موجب نگرانی و ناراحتی ما بوده اما زمانی که شیعیان انگلیسی اهانت به خلفا و بزرگان اهل سنت و همسران  پیامبر را آغاز کرده‌اند جوانان ما زده شده‌اند و خیال ما راحت شده است.

محمدی لائینی اظهار کرد: تمام مراکز و تشکیلات شیعیان انگلیسی و سنی‌های آمریکایی یا همان وهابی‌ها هر دو در یک خیابان در لندن قرار گرفته و از آنجا فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند تا جایی حتی بزرگان تشیع انگلیسی خود اعتراف می‌کنند که آبشخور آن‌ها انگلیس بوده و پول و امکاناتشان از انگلیس تأمین می‌شود.

 

 

وی افزود: باید بدانیم که دشمن روی تفرقه ما حساب ویژه باز کرده و می‌تواند ما را به جان هم انداخته و اسلام ناب را از ما گرفته و اسلام آمریکایی را تحویل ما دهد و برای اینکه ما دچار این دو خطر نشویم باید به حبل‌الله متوصل شویم.

در پایان امام جمعه نکا تأکید کرد: امروز اگر پشت سر رهبر حرکت و راهنمایی ایشان را گوش کرده و به آن عمل کنیم نه دچار اسلام آمریکایی شده و نه دچار تفرقه می‌شویم، مصلحت ما، واقعیت و حق این است که پای پرچم انقلاب و پشت سر رهبری حرکت کنیم.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه