سیل در مازندران| از لغو پروازهای فرودگاه ساری تا تشکیل ستاد مدیریت بحران سیلاب در نکا

شناسهٔ خبر: MTE2MjEx -
به‌دنبال بارش شدید باران توأم با سیلاب پروازهای عصر امروز فرودگاه ساری به‌مقاصد کشور لغو و در برخی شهرهای شرقی استان ستاد مدیریت بحران تشکیل شده است.

به گزارش پیک نکا، بارش شدید باران توأم با سیلاب به‌دنبال اعلام هواشناسی مازندران از غرب مازندران به‌صورت رگباری و شدید مقطعی آغاز شده و اکنون همه نقاط مرکزی و شرقی مازندران را فرا گرفته است.

بر اساس گزارشات خبرنگاران تسنیم در شهرهای مازندران، بارش شدید باران همراه با صاعقه شدید هم‌اکنون در آمل صورت گرفته و سبب قطع برق مناطق شهری و روستایی نقاطی از آمل شده است.

در پی باد و باران شدید در نکا برق برخی نقاط شهر نکا در شرق استان قطع شده است. بیشترین شدت بارش‌های عصر امروز در ساری و نکا بوده و هم‌اکنون ستاد مدیریت بحران در شهرداری نکا تشکیل شده است.

شکسته شدن درختان قدیمی در خیابان پشت هتل مازندران ساری سبب مسدودی و ترافیک جاده بلوار پاسداران ساری شده و مناطقی از خیابان‌های علمیه، گل بستان و خیابان‌های اطراف میدان امام حسین(ع) نکا نیز مملو از سیلاب شده و نیروهای آتش‌نشانی و امدادی شهرداری در حال امدادرسانی هستند.

صاعقه و کمای جوان فریدونکناری

از فریدونکنار خبر رسیده که رعد‌و‌ برق در فریدونکنار جوانی را به کما فرستاد. جوان 25ساله خرم‌آبادی که حین اسب‌سواری دچار حادثه شد از مرگ نجات یافت اما حالش وخیم است.

رعد و برق به‌همراه قطعی برق در اکثر مناطق ساری ادامه دارد و همزمان با وزش باد و رعد و برق، برق مناطقی از ساری قطع شد که تاکنون ادامه داشته است. آبگرفتگی معابر، پیاده‌روها و زیرگذرها در برخی قسمت‌های شهر ساری تردد را برای شهروندان سخت و غیرممکن کرده است.

مأموران شهرداری در آغازین ساعات توفان برای برطرف کردن آبگرفتگی در سطح شهر حضور دارند. ترافیک و آبگرفتگی معابر از مشکلاتی است که بارش رگباری عصر امروز جمعه در ساری ایجاد کرده که هم‌اکنون ادامه دارد.

طبق پیش‌بینی هواشناسی با بارش امروز جمعه هوای استان بین هشت تا 12 درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد و احتمال بارش برف امشب در کوهستان‌ها وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری با تذکر اینکه مردم کنار تیربرق، درخت، رودخانه، پنجره فلزی و خودرو نباشند گفت: بارندگی تا بعدازظهر شنبه ادامه دارد.

وی با ابراز اینکه "نگرانی‌مان وقوع سیلاب در ارتفاعات است" گفت: مردم از تردد در محل‌های ناامن خودداری کنند. باران و ترافیک مسافران برگشتی از مازندران را زمین‌گیر کرد و با وجود آغاز محدودیت‌های ترافیکی از ظهر امروز بارش باران و حجم زیاد تردد در جاده‌های مازندران از عصر امروز منجر به ترافیک سنگین شد و برای مسافران در جاده‌های این استان منتهی به تهران مشکلاتی ایجاد کرده است.

در پی استقرار سامانه ناپایدار جوی در مازندران، با آغاز بارش‌های تگرگ و تندباد لحظه‌ای با پوشش ابرهای سیاه باران‌زا آسمان استان زودتر از زمان شامگاهی تاریک شد.

بر اساس گزارش کارشناسان هواشناسی مازندران بارش در مناطق مختلف با شدت همراه شده تا جایی که در ساری آسمان تیره با ابرهای سیاه و رگبار و رعد وبرق  همراه است. هنوز از میزان بارش از ایستگاه‌های هواشناسی گزارشی دریافت نشده است.

روابط عمومی فرودگاه ساری اعلام کرد: پرواز امروز شرکت هواپیمایی آسمان مسیر اهواز  ــ ساری ــ اهواز به‌علت بدی آب‌وهوای ساری لغو شد. 

منبع:خبرگذاری تسنیم

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه