پس از 5 سال انتظار

سرانجام مدرسه 12 کلاسه مسکن مهر نکا به بهره‌برداری رسید

شناسهٔ خبر: MTE2MTkw -
همزمان با افتتاح 1700 مدرسه در سراسر کشور، 28 مدرسه و طرح پرورشی شامل 144 کلاس درس در سطح استان مازندران در مدرسه 12 کلاسه مسکن مهر نکا با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش پیک نکا، دهمین روز مهرماه مصادف شد با افتتاح 1700 مدرسه در سراسر کشور که از این میزان سهم استان مازندران 28 مدرسه و سهم نکا افتتاح مدرسه 12 کلاسه مسکن مهر این شهرستان بوده است.

برهمین اساس مراسم استانی افتتاح این 28 مدرسه که همزمان با مراسم کشوری برنامه‌ریزی شد در مدرسه مسکن مهر نکا و با حضور معاون عمرانی استاندار مازندران، مدیران کل آموزش و پرورش و توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس استان و سایر مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

در این مراسم علی نبیئیان معاون استاندار مازندران با اشاره به اقدامات شایسته صورت گرفته در حوزه آموزش و پرورش در دوره‌های مختلف، اظهار کرد: این اقدامات باید استمرار یافته و تلاش بیشتری صورت بگیرد تا این نهاد هم از نظر نرم‌افزاری و هم از لحاظ زیرساختی بتواند جایگاه واقعی خود را پیدا کند.

 

 

وی افزود: در این راستا ساخت و تهیه فضاهای آموزشی با ایمنی بالا، استاندارد لازم، کارآمدی و البته زیبایی قابل تعریف است که تاکنون نیز تلاش برای خدمت بیشتر مانند سایر حوزه‌های خدمتی به مردم در بخش‌های مختلف بوده است.

این مسئول زیرساخت‌ها را دارای اهمیت بالایی برشمرد و تصریح کرد: افتتاح چهار و 200 میلیارد تومان پروژه در هفته دولت برای مازندران عزم دولت در استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای توسعه زیرساخت‌ها در مناطق مختلف این استان را نشان می‌دهد.

 

 

همچنین قربانعلی شیرزاد مدیرکل توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس مازندران در این مراسم با اشاره به تلاش خیران برای تأمین زیرساخت‌های استان، خاطرنشان کرد: تلاش و همت خیران در کنار دستگاه‌های دولتی شهرستانی و استانی برای ساخت و تجهیز مدارس و پروژه‌های آموزشی و پرورشی قابل تقدیر است.

وی افزود: خیران و نیکوکاران در ساخت و نوسازی بسیاری از بخش‌ها و فضاهای آموزشی شرکت داشته‌اند به‌گونه‌ای که از میان 28 مدرسه افتتاح شده توسط آموزش و پزورش استان نیز 17 مدرسه به همت خیران اجرایی شده است.

این مسئول بیان کرد: برای ساخت این 28 پروژه که 22 مدرسه با 144 کلاس درس و 6 طرح پرورشی را شامل می‌شود در مجموع 30 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

 

 

در ادامه عسکری نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نیز تلاش برای فضاسازی مناسب دانش‌آموزان از وظایف مهم این نهاد برشمرد و تأکید کرد: در این زمینه کارهای مهمی صورت گرفته و اقدامات مهمی نیز در دستور کار قرار دارد.

این مسئول درمورد پروژه مدرسه مسکن مهر نکا، اضافه کرد: مدرسه ابتدایی 12 کلاسه مسکن مهر نکا بنابر نیاز مبرم مردم ساکن در این منطقه به یک مدرسه استاندارد با زیربنایی درحدود دو هزار و 400 متر مربع و اعتباری در حدود سه میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.

 

 

به گزارش پیک نکا، عملیات ساخت مدرسه 12 کلاسه مسکن مهر نکا از سال 1392 در پلاک 127 منطقه مسکن مهر آغاز شد که به مساحت دو هزار 200 متر متر مربع با مشارکت وزارت راه و شهرسازی و اداره‌کل نوسازی مدارس مازندران پس از پنج سال در مهرماه 97 به بهره‌برداری رسیده است.

همچنین بنابر اعلام فرماندار نکا، از اعتبار سه میلیاردی در نظر گرفته شده برای ساخت و تجهیز و مدرسه مسکن مهر این شهرستان، یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان از اعتبارات شهرستانی و مابقی از استان بوده است.

این مدرسه در دو شیفت صبح و بعدازظهر برای مقاطع ابتدایی اول تا ششم پسرانه به نام مرحوم یدالله حجتی و دخترانه به نام معلم شهید سید رحمان علوی در نظر گرفته شده که در مجموع 280 دانش آموز دختر و پسر در آن به تحصیل علم مشغول می‌شوند.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه