امام جمعه نکا:

فشار دشمن بر کشور، بهای آزادی‌خواهی است/ پایان دوره اربابی سلطه‌گران

شناسهٔ خبر: MTE2MTg1 -
امام جمعه نکا گفت: جامعه‌اي که مي‌خواهد رها و آزاد باشد بايد بها بپردازد، همينجوري که بنشينيم و به ظالم بگوييم که ظالم، دست از سر ما بردار آيا ظالم دست از سر ما بر مي‌دارد، تا تو بلند نشوي و قيام نکني، داد نکشي و نجنگي که ظالم دفع نمي‌شود.

به گزارش پیک نکا، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه شهرستان نکا حادثه تروریستی اهواز را مایه تأسف خواند و اظهار کرد: اين حادثه را محکوم کرده، به بازماندگانش تسليت عرض کرده و دستگاه‌هاي امنيتي را به هوشياري بيشتر توصیه می‌کنیم.

وی افزود: الحمدلله مجموعه نهادهاي اطلاعاتي و امنيتي ما فعال هستند و ده‌ها حوادث اينچنيني که دشمنان براي ما تدارک مي‌بينند را بدون اينکه خبر داشته باشيم کشف، خنثي و دفع مي‌کنند، حالا يک و دو مورد بالاخره به اين شکل مي‌شود اما توصيه مي‌کنيم حتي اين يک مورد و دو مورد هم شايسته و زيبنده نظام مقدس جمهوري اسلامي نيست که وجود داشته باشد.

امام جمعه نکا در ادامه دفاع مقدس را حماسه‌آفرینی تاریخی و کارنامه درخشان به جای مانده توسط ملت ایران برشمرد و خاطرنشان کرد: بهترين وسيله نجات ما و شما انشاءالله بعد از مردن، سهمي است که در دفاع مقدس و يا در سال‌هاي اخير در دفاع از حرم داريم است، وقتي رفتيم آنجا مي‌فهميم سهم داشتن در اين جهاد و دفاع مقدس يعني چه و چقدر ارزش است و چقدر خدا براي شما ملت بزرگوار اجر و پاداش در نظر گرفته است.

این مسئول اضافه کرد: جامعه‌اي که مي‌خواهد رها و آزاد باشد بايد بها بپردازد، همينجوري که بنشينيم و به ظالم بگوييم که  ظالم، دست از سر ما بردار آيا ظالم دست از سر ما بر مي‌دارد، تا تو بلند نشوي و قيام نکني، داد نکشي و نجنگي که ظالم دفع نمي‌شود.

وی گفت: بايد هزينه کنيم، الان اين تروريست‌بازي‌هاي اهواز و جاهاي ديگر هم هزينه‌اي است که داريم مي‌پردازيم. اين گراني‌ها و فشارهاي اقتصادي هم بخشي از آنها است، واقعا دشمن با نظام ما جنگ دارد، براي اينکه نظام ما را از پاي در بياورد، جنگ اقتصادي را راه انداخته، جنگ رواني را راه انداخته، حالا ما اگر متکي به داخل باشيم خيلي خوب مي‌توانيم با اقتصاد مقاومتي این خطرات را دفع بکنيم.

محمدی لائینی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دفاع از حرم را در راستای سخنان برجای مانده در صفحه 91 از جلد چهار از کتاب صحیفه امام راحل خواند و تصریح کرد: امام فرمودند که منطق اسلام اين است که سلطه نبايد از غير بر شما باشد، شما نبايد تحت سلطه غير برويد، ما هم مي‌خواهيم زير سلطه نرويم.

وی افزود: بنابراین به دنياي استکبار سلطه‌گر اعلام مي‌کنيم، اين ملت عملا با صدها هزار شهيدش، با دفاع مقدس، با دفاع از حرم، با اين ايستادگي‌هاي جانانه نشان داده که ديگر آن دوراني که شما اربابي مي‌کرديد گذشت، اينجا، اين کشور و اين ملت متعلق به امام زمان(عج) است و هيچگاه ننگ سلطه شما را نخواهد پذيرفت.

 

نقشه شوم شکستن وحدت مسلمانان

همچنین امام جمعه نکا با اشاره به مناسبت‌های هفته پیش رو، به سالروز تخریب حرم امام هادی(ع) و امام عسکری(ع) در 23 محرم اشاره و بیان کرد: تخريب اماکن مقدس يکي از راهکاري ايجاد تفرقه به شمار می‌رود، اصلا وهابي‌ها براي ايجاد تفرقه، يکي از برنامه‌هاي‌شان اين است که اماکن مقدس را خراب کنند، چون انسان‌ها نسبت به اماکن مقدس خود خيلي حساسيت دارند و اماکن مقدس شيعه را خراب مي‌کنند و مي‌اندازند گردن سني‌ها، آنجا را هم خراب کنند و مي‌اندازند به گردن شيعه، حالا ببينيد چه جنگ و دعوايي مي‌شود؟

این مسئول اضافه کرد: ما مي‌گوييم اين کار بسيار کار قبيهي بود، اين توهيني بود به ساحت مقدس اين دو امام بزرگوار و البته تخريب حرم عسکريين همراه بود با تخريب سرداب مقدس که در آنجا سرداب غيبت، این يعني مبارزه با فرهنگ انتظار بود و اهداف شوم متعددي را داشتند، ما اين عمل زشت را محکوم مي‌کنيم.

وی به موضوع توجه به بیماری‌های قلبی نیز پرداخت و گفت: هفتم مهرماه به عنوان روز جهاني قلب ناميده شده، بيماري‌هاي قلبي‌عروقي و سکته‌هاي مغزي امروز بيشترين عامل و فراوان‌ترين عامل مرگ و مير در دنيا را دارند و توصيه‌هايي که شده اين است که بايد يک مقداري تحرک بدني‌مان بيشتر باشد، از مصرف چربي، نمک و قند خودداري کنيم.

محمدی لائینی جمعیت کشور را در حال رشد به سمت ميانسالي و کهنسالي توصیف و اظهار کرد: تا ده سال ديگر جمعيت بالاي 50  سال ما بيشتر مي‌شود و هر چه سن و سال بالاتر برود آسيب‌پذيري در اين زمينه بيشتر است، پس بايد اين نکات را رعايت کنيم.

در پایان وی با انتقاد از سیاست نسل‌کشی صهیونیست‌ها در فلسطین اشغالی و غزه، تأکید کرد: نهم مهرماه روز همبستگي و همدردي با کودکان و نوجوانان فلسطين است، سياست نسل‌کشي يکي از سياست‌هاي شوم استکبار جهاني است و ما همبستگي خود را با فلسطينيان عزيز، کودکان فلسطيني اعلام مي‌کنيم.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه