نماینده سابق ولی فقیه در حفاظت فرودگاه‌ کشور:

تقدیر الهی بر پر آوزاه بودن پرچم شهداست/ دشمن‌شناسی؛ لازمه جامعه شیعی

شناسهٔ خبر: MTE2MTc4 -
نماینده سابق ولی فقیه در حفاظت فرودگاه‌ کشور در مراسم وداع با شهیدان گمنام در شهرستان نکا گفت: خداوند مقدر ساخته که نام و پرچم شهید همیشه برافراشته و پر آوازه باشد و هیچ قدرتی نمی‌تواند نام شهید را و این پرچم را پایین بکشد که نتوانستند و نمی‌توانند.

به گزارش پیک نکا، حجت الاسلام محمدجواد موحد در مراسم وداع با شهدای گمنام در شهرستان نکا با تأکید بر لزوم باقی ماندن بر آرمان‌های شهیدان تا آخرین لحظه، اظهار کرد: گفته می‌شود که بشر سابقه 10 هزار ساله حضور بر روی زمین دارد که در این 10 هزار سال بیش از 10 هزار جنگ میان بشریت رخ داده است.

وی افزود: تمام این جنگ‌ها از دو حالت خارج نبوده که یا دو کشور باطل برای کشورگشایی جنگیدند و یا دو جبهه حق و باطل جنگیدند که عمده جنگ‌های حق و باطل بر سر سنت‌های الهی بوده که بر سر خلیفه‌اللهی و جانشینی بشر بر روی زمین این جنگ‌ها روی داده که از ایستادگی جمعیت زیادی از بشریت برابر رسوالان خداوند ناشی شده و خسارت‌های زیادی را رقم زده است.

نماینده سابق ولی فقیه در حفاظت فرودگاه‌های کشور با بیان مشکل اساسی سه جمعیت گرفتار در جهنم براساس آیات قرآن، خاطرنشان کرد: یکی از این گروه‌ها افرادی هستند که هرگز حرف حق را نمی‌شوند.

 وی اضافه کرد: بعضی از انسان‌ها از حیوانات گمراه‌تر هستند که هرچه به آن‌ها الهام می‌شود گوش‌ها و چشم‌هایشان چنان بسته است که در برابر حرف حق هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند.

موحد تصریح کرد: حیوانی که از جان انسان‌ها محافظت می‌کند از جایگاه بالاتری برخوردار است یا انسان‌هایی که جان انسان‌های دیگر را می‌گیرند و انسان می‌کشند، این همه جنایات بزرگی که در دنیای بشری انجام می‌شود همه‌اش نتیجه تفکر بشری است.

وی افزود: بشری که گرفتار قلبی شد که قساوت داشته و چشمی که نمی‌بیند و گوشی که هرگز نمی‌شوند بر اساس تعبیر لطیف قرآن گرفته شده، کما اینکه در تاریخ عاشورا آورده شده که یک حیوان در روز عاشورا می‌فهمد که سوارش زخمی شده پس خود را به زمین می‌چسباند که راکبش در هنگام افتادن از بلندی آسیب بیشتری نبیند اما انسان‌های دیگر آمدند و سر این انسان را بریدند و بدنش را زیر سم اسب‌ها قطعه قطعه کردند.

نماینده سابق ولی فقیه در حفاظت فرودگاه‌های کشور بیان کرد: آنانی که قلب داشته باشند و تشخیص حق و باطل نداشته و راه هدایت را در برابر راه ضلالت نبیند به تعبیر قرآن پست‌تر از حیوان می‌شوند و حتی بر کودک بر روی دست پدر نیز رحم نکرده و آن را چون گل پرپر می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر امروز هم به دنبال شمرها و یزیدهای زمان خود بگردیم فراوان هستند که متأسفانه در شکل انسان ظاهر شده اما قلب، چشم و گوشی بسته دارند که از حیوانات پست‌تر هستند.

موحد اظهار کرد: بنابر آیات قرآن بدبخت‌ترین افراد در این دنیا که تمام لحظه‌هایش در گمراهی و انحراف است فردی است که تصور می‌کند کار خوب انجام می‌دهد اما در واقع در گمراهی است مانند افرادی که توسط دشمنان گمراه شده و در کشورهای اسلامی مسلمان‌کشی کرده و ضعیف‌کشی می‌کنند، این‌ها از همین قبیل افراد هستند.

وی افزود: دشمنان ما فهمیدند که خودشان نباید هزینه کرده و هزینه شوند پس از جنس مسلمان برای مسلمانان هزینه کردند تا از انسان‌هایی در قالب جماعت تکفیری به زندگی مسلمانان صدمه زده و به تعبیر خودشان از آن‌ها مانند گاو شیرده بدوشند.

نماینده سابق ولی فقیه در حفاظت فرودگاه‌های کشور دشمن شناسی و بصیرت را لازمه یک شیعه برشمرد و گفت: شیعه باید دشمن‌شناس باشد و باید مواظب جریان نفوذ دشمن بود چراکه دشمن گاهی به بهانه مسائل اقتصادی، گاهی براساس مسائل سیاسی، اخلاقی و اجتماعی توطئه می‌کند و این مراقبت از سوی دلسوزان اسلام و انقلاب اقتضا می‌کند که این توطئه‌ها را خوب بشناسند.

وی اضافه کرد: در روز عاشورا هرچه امام حسین(ع) فریاد زد و خود را معرفی کرد گوش‌ها چنان مهر شد که این صدا را نشنیدند که کار گمراهانی بود که برای بهشتی‌شدن حسین(ع) را کشتند و این شعاری است که امروز در برخی کشورهای اسلامی توسط برخی افراد غافل علیه مسلمانان داده می‌شود و تمام این‌ها ترفندهای دشمن است.

موحد تصریح کرد: دشمن هرگز نمی‌فهمد که راه حق و شهدا راهی نیست که هرگز از ذهن و دل مومنان پاک شود چراکه رهبر انقلاب نیز فرمودند که شهدا پرچم برافراشته‌ای هستند که در جای جای کشور حضور دارند و ما به آن‌ها مباهات می‌کنیم.

وی افزود: امروز تمام مراکز کشور مزین به نام مقدس شهیدان هستند درحالی که در کشور عراق کشته‌های خود در جنگ با ایران را مرحوم و کشته‌های خود در جنگ با آمریکا را شهید می‌دانند.

نماینده سابق ولی فقیه در حفاظت فرودگاه‌های کشور بیان کرد: در برهه‌ای برخی قصد داشتند نام برخی مکان‌ها، خیابان‌ها و کوچه‌ها را در کشور عوض کرده و نام شهدا را بردارند اما خداوند مقدر ساخته که نام و پرچم شهید همیشه برافراشته و پر آوازه باشد و هیچ قدرتی نمی‌تواند نام شهید را و این پرچم را پایین بکشد که نتوانستند و نمی‌توانند.

درپایان وی تأکید کرد: این وعده الهی است و وعده الهی نیز تخلف‌ناپذیر است اما همه باید قدردان شهدا و در راه آنان ثابت قدیم باشیم تا بتوانیم رسالت انسانی و شیعی خود را به نحو شایسته انجام داده و مورد رضایت خداوند و شهیدان باشیم.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه