شربتی برای رفع خارش های پوستی

شناسهٔ خبر: MTE2MDky -
آیا شما دچار خارش پوستی هستید؟ آیا از داشتن خارش های پوستی کلافه هستید؟ آیا خارش های پوستی حوصله شما را به سر برده است؟ در این مقاله شربتی برای رفع خارش های پوستی به شما توصیه می‌کنیم.

به گزارش پیک نکا، در این مطلب با خواص عناب و طرز تهیه شربتی از عناب برای رفع جوش‌های پوستی, کهیر, بیماری‌های خارش‌دار و سرفه‌های مزمن آشنا می‌شویم.

با خواص عناب آشنا شوید 

"عناب" از دیدگاه طب سنتی دارای طبیعتی سرد است و برای التهاب حاد کلیه و مثانه مفید است اما باعث ضعف قوای جنسی می‌شود که مصلح آن عسل، کشمش و مویز است.

 عناب برای مشکلات ناشی از حرارت مانند سوزش ادرار، سوزش مقعد و خارش زیرپوستی می‌تواند مفید باشد همچنین برای حرارت کبد هم بسیار مناسب است.

 روش تهیه شربت عناب:

عناب، تازه و نرم به‌مقدار دلخواه + آب که میزان آن باید 4 تا 10 برابر عناب باشد, ده دقیقه ملایم جوشانده تا عناب پخته شود, با پشت کفگیر عناب‌ها را له کرده و خوب به‌هم بزنید، وقتی عناب‌ها کاملاً پخته شدند، به آب صاف‌شده آن کمی شکر سرخ یا نبات اضافه شود، دوباره بجوشانید تا به قوام شربت برسد.

شربت عناب یک نوشیدنی خوب برای افراد دچار جوش‌های پوستی, کهیر و بیماری‌های خارش‌دار است همچنین برای رفع سرفه‌های مزمن و درد سینه ناشی از بیماری‌های تنفسی مفید بوده و برای درمان بیماری‌های ناشی از سوءمزاج دموی بسیار مفید است.

الودکتر

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه