مرگ غم انگیز دختر افغان در ازدحام صف کنکور/27 دختر دانش آموز مجروح شدند+ عکس

شناسهٔ خبر: MTE2MDk1 -
در یک حادثه ناگوار یک دختر افغان در صف توزیع کارت ورود به جلسه کنکور جان سپرد

به گزارش پیک نکا، زهرا دختری سختکوش و پرتلاش از بامیان که با هزاران امید و رویا و آرزو در صف اخذ کارت شناسایی امتحان کنکور حضور پیدا کرده بود، بی خبر از فرجام غم انگیزش و بی مسؤولیتی مقامات، زیر دست و پای جمعیت انبوه شد و جان داد.

 روز توزیع کارت های شناسایی امتحان کنکور ، در اثر تجمع بیش از حد داوطلبان رویداد ناگوار و متاثرکننده‌ای رخ داد که در آن، زهرا دانش آموز پرتلاش بامیانی جان داد و ۲۷ دختر دیگر زخمی شدند.

پس از گذشت دو روز از آن رویداد تلخ، خادم‌حسین برادر زهرا، دختری که به منظور اخذ کارت شناسایی امتحان کنکور در لی جان داد، می گوید: من از سران حکومت می خواهم تا از اینهمه بی عدالتی و بی مسؤولیتی جلوگیری کنند، چرا؟ علت چیست؟ آیا مسؤولین فهم ندارند که ۶ هزار شاگرد را در یک مکتب یک هزار نفری جمع می کنند؟

خادم حسین با احساسی غم انگیز می‌گوید: همه باید بدانند و نگذارند تا خون زهرا پایمال و فراموش شود.

عبدالقادر سیغانی؛ هم محله‌ای زهرا می‌گوید: یک جوان با هزار آرزو تلاش می کند تا آزمون کنکور را سپری نماید و مرحله جدید و مهم زندگی خود را اغاز کند؛ اما با ناکارآمدی دولت جان خود را از دست می دهد و خانواده اش به ماتم می نشیند.

علی زاده سلطانی؛ دانشجوی دانشگاه بلخ هم می گوید: جای تاسف دارد که مسؤولین حتی توزیع کارت های شناسایی را کنترل و مدیریت نمی توانند.

گفتنی ا‌ست که زهرا از شهر سیغان ولایت بامیان با آرزو راه یافتن به دانشگاه بلخ، رخت از جهان بست.

 

ایران آنلاین

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه