در انتظار حمایت جادوگر از تیمی که دوستش دارد؛

علی کریمی؛ خودت را دریبل بزن!

شناسهٔ خبر: MTE2MDg4 -
حالا نوبت منتقدانی مانند علی کریمی است؛ دلمان یکی از آن جادوهای همیشگی می خواهد؛ اما نه در مستطیل سبز بلکه در فضای مجازی.

به گزارش پیک نکا، در ماه های منتج به جام جهانی بارها فضای حمایت از تیم ملی به 2 دستگی کشیده شده و 2 گانه کی روش- کریمی، کی روش- برانکو و حتی کی روش- شفر، باعث شد فرصت زیادی از زمان آماده سازی تیم ملی در مسیر غلطی مورد استفاده قرار گیرد.


نقد کردن وظیفه هر انسان متعهدی است و گرچه برخی از منتقدان تیم ملی از جمله علی کریمی می توانستند در مورد برخی موارد روش دیگری را پیش بگیرد، اما به هر حال همین رنگ و بوی تعهد که گرچه در برخی روزها فضای شخصی به خود گرفتگ، قابل ستایش است و در روزهایی که بسیاری منافع شخصی را به سود جمعی ترجیح می دهند، علی کریمی را از خیل عظیم دیگر فوتبالیست ها جدا می کند.


اما حالا تیم ملی ایران در آستانه حضور در جام جهانی بوده و متاسفانه در افکار عمومی، فضا به 2 دسته حامیان تیم ملی یا بهتر بگوییم کارلوس کی روش و حامیان علی کریمی تقسیم شده است.


این نتیجه، مورد نظر جادوگر و دیگران بوده و او برای رقم زدن چنین فضایی انتقادات خود را ابراز کرده است زیرا تعهد ناسیونالیستی او بر کسی پوشیده نیست، اما به هر حال در حال حاضر به راحتی در فضای مجازی قابل لمس است که برخی حتی به تندی آرزوی ناکامی تیم ملی را در جام جهانی دارند تا مدعی شوند نظرات کریمی در خصوص سرمربی پرتغالی صحت داشته است.


انگار فراموش کرده ایم 11 بازیکنی که قرار است 25 خرداد در دیدار برابر مراکش نبض 80 میلیون ایرانی را در دست بگیرند، با لباس تیم ملی ایران به میدان می روند و نه با پرچم کی روش یا علی کریمی و امثال آنها.


این تیم ملی متعلق به تمامی اقشار جامعه است. جوان های سرافرازی که تا 10 روز نماینده ما در روسیه هستند همان آرزوهای برآورده شده نسل من و امثال من هستند که حالا برای تعبیر یک رویا، کنار هم قصد جنگیدن دارند.


بی پرده بگوییم؛ ای کاش منتقدان از جمله علی کریمی برای یک ماه هم شده اختلافات خود را کنار بگذارند و با حمایت از تیم ملی، در یکدست شدن فضای حمایت از تیم ملی ایران نقش آفرینی کند.


از خاطر نبریم این بازیکنان اگر بازی های دوستانه فوق العاده ای نداشتند، اگر لباسی که می پوشند اصل آدیداس نیست و اگر از تدارکات مناسب برای رسیدن به روسیه بهره نبرده اند، همه دلخوشی خود را معطوف به حمایت بی مضایقه و همه جانبه از مردم کرده اند و اینجاست که حالا یک بار دیگر، دلمان برای هنرنمایی های علی کریمی تنگ شده است.


کاش می شد با گذاشتن یک پست یا یک مصاحبه کوتاه، منتقدان نیز برای مدتی اختلاف نظرات خود را فراموش کرده و در تلطیف فضا برای حمایت همه جانبه از تیم ملی سهیم باشند.


حالا چشم و دل ملتی به ساق های ستاره های ایرانی است و ای کاش بار دیگر علی کریمی و امثال او مانند همیشه باشند؛  آن علی کریمی که سالها برای منافع مردم کشورش تلاش کرد.

 

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه