طنین نوای«بک یا الله»دردیارعلویان

نجوای عاشقانه مردم مازندران با خدا در دومین شب قدر

شناسهٔ خبر: MTE2MDc5 -
نجوای عاشقانه مردم با خدا در دومین مراسم شب قدر در هر نقطه از استان مازندران به گوش می‌رسد و مردم با چشمانی پر از اشک با خداوند راز و نیاز می‌کنند.

به گزارش پیک نکا، به نقل از بلاغ، شب قدر کلمه غریبی است‌؛ شاید بسیاری از کسانی که شب قدر را در کنارمان بودند حالا نیستند؛ شاید دیگر فرصتی برای بخشوده شدن نباشد و خیلی شایدهای دیگر...

شب‌های قدر فرصتی است برای نزدیکتر شدن به خدایی که هر زمانی را برای بخشیدن بندگانش بهانه قرار می‌دهد و چه بسا شب‌های قدر را نمی‌توان با هیچ شبی مقایسه کرد؛ شبی که آیه‌های مبارک قرآن از آسمان نازل شد و خداوند مهر و محبتش را در این شب بر زمین و زمان تمام کرد.

نجوای عاشقانه مردم با خدا در دومین مراسم شب قدر در هر نقطه از استان مازندران به گوش می‌رسد و مردم با چشمانی پر از اشک با خداوند راز و نیاز می‌کنند.

مراسم شب احیا در دومین شب از لیالی پر برکت قدر همزمان با شب شهادت مولای متقیان حضرت علی ابن ابیطالب(ع) مومنان و شب زنده‌داران همه ‌ساله تا سحر به مناجات، نماز و دعا می‌پردازند.

امشب نیز عاشقان و دلدادگان به امامت و ولایت با حضور در مساجد، تکایا، حسینیه‌ها و امامزاده‌ها پس از تلاوت قرآن کریم و اقامه نماز، دعای جوشن کبیر قرائت و با خداوند متعال مناجات کردند.

از کودک و نوجوان تا میانسالان و کهنسالان همه برای مراسم احیای شب قدر آمده بودند تا در سوگ مولای متقیان، حضرت علی(ع) به عزا و ماتم بنشینند.

در دومین مراسم شب قدر مردم استان در مساجد شهر در مراسم قرآن به سرگرفتن ندای "بک یا الله" و "الهی الغوث" سر دادند و عاشقانه با خدای خود به مناجات پرداختند و فرازهای پرمعنای دعای جوشن کبیر را زمزمه کردند.

نوای الغوث الغوث در بین روزه‌داران مازندرانی حال و هوای معنوی خاصی به شهرمان بخشیده بود و از هر طرف صدای ندامت‌های مردمی شنیده می‌شد که برای بخشیده شدن در این شب عزیز آمده بودند.

شاید ما هم آخرین شب قدری باشد که فرصت داریم تا بخشوده شویم، به خدا نزدیک شویم و از موهبات پروردگار متعال بهره ببریم؛ چه فرصتی بهتر از ماه رمضان که دل‌ها را با خداوند متعال پیوند می‌زند و چه بسا این مهم را درک نمی‌کنند.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه