بررسی علت کاهش وزن با خواب مناسب

شناسهٔ خبر: MTE2MDUx -

به گزارش پیک نکا، یکی از دغدغه‌های افراد کاهش وزن و آب کردن شکم است. روش‌های زیادی برای لاغری وجود دارد اما تکنیک‌های میان‌بر و ساده‌تری نیز هستند که گاه آنها را نادیده می‌گیریم. یک راه مخفی برای کم کردن وزن  داشتن خواب کافی است. در مقاله‌ی امروز به کاهش وزن با خواب مناسب می‌پردازیم:

۱-تاثیر خواب روی غذا خوردن

خواب بر روی هورمون تنظیم‌کننده‌ی گرسنگی یعنی لپتین و گرلین تاثیر می‌گذارد. هورمون گرلین باعث تحریک اشتها می‌شود و هورمون لپتین بدن را متوجه سیری می‌کند. خوابِ کم هورمون لپتین را کاهش می‌دهد و هورمون گرلین را افزایش و باعث پرخوری می‌گردد. جالب است بدانید زنان کم خواب ۳۰۰ کالری بیشتر از زنانی که خواب کافی دارند کالری مصرف می‌کنند.

۲-کاهش چربی شکم با خواب

از مسائلی که باعث وجود چربی شکم می‌شود استرس و اضطراب را می‌توان نام برد. خواب کافی یکی از راه‌های از بین بردن استرس و اضطراب است.

۳-تاثیر خواب بر انرژی

وقتی شما خواب و استراحت کافی در طول شب داشته باشید در روز انرژی بیشتری برای انجام دادن کارهای روزمره‌تان خواهید داشت و فعالیت داشتن به خواب بهتر در شب کمک می‌کند. وقتی عادات خواب خود را بهتر کنید یک چرخه‌ی مفید در زندگی‌تان ایجاد می‌شود.

۴-تاثیر خواب بر سرکوب ژن‌های چاقی

تحقیقات نشان داده که زنانی که ۷ تا ۹ ساعت در شب می‌خوابند وزن‌شان نسبت به زنان بد خواب کمتر است. محققان می‌گویند کسانی که کمتر از ۷ ساعت (و بیشتر از ۹ ساعت) در شب می‌خوابند بیشتر تحت تاثیر زمینه‌های ژنتیکی برای اضافه وزن و چاقی قرار می‌گیرند.

زودشور

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه