روحیه مردمداری آیت‌الله لائینی در جامعه ترویج شود

شناسهٔ خبر: MTE1NTUy -
فرزند آیت الله لایینی و امام جمعه نکا با تاکید بر بازشناسی شخصیت علمای دینی در جامعه گفت: روحیه مردمداری آیت‌الله لائینی در جامعه ترویج شود.

به گزارش پیک نکا، حجت الاسلام محمد باقر محمدی لایینی در کنگره بزرگداشت آیت‌الله حسین محمدی لایینی نماینده فقید مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و یادواره شهدای روحانی در مصلای نکا اظهار داشت: آیت‌الله محمدی لائینی عمری را در راه کسب، ترویج و تقویت علم و برای پیروزی و تداوم اسلام در  راستای حمایت از ولایت و تجلیل از شهیدان، جانبازان، آزادگان و مجاهدات و زحمات فراوانی را عرضه داشتند.

وی افزود: مشی و خلق مردمی  و تواضع ایشان همراه با دلسوزی نسبت  به مردم محروم منطقه فداکاری و خدمات وی را به خاطر  دارند.

لایینی گفت: مردم دین را  نه تنها از علم علما بلکه از اخلاق و مشی علما یاد می‌گیرند که زندگی زاهدانه و ارادت به امام راحل، حمایت از ولایت و مستضعفان و همدلی با اقشار مردم از ویژگی‌های بارز این زاهد پارسا بوده است.

امام جمعه نکا افزود: عالمانی که اهل ریسک و ظرفیت بالای تحمل و صبر هستند از انقلاب و امامت حمایت می‌کنند و رسالت  اصلی عالمان را ادا می‌کنند.

وی گفت: امروز وظیفه همه ما خانواده شهدا، روحانیت، مسئولان، قوای مسلح، نیروهای انتظامی و نظامی این بوده که پشت ولایت فقیه باشند تا دشمن گزندی به اسلام و انقلاب وارد نکند.

تسنیم

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه