رئیس اتحادیه شالیکوبی‌داران مازندران:

دپوی 40 درصد از برنج‌های سال گذشته در انبارهای مازندران

شناسهٔ خبر: MTE1MjEx -
رئیس اتحادیه شالیکوبی‌داران مازندران با بیان اینکه مسئولان در حوزه حمایت از برنج، کج‌دار مریض رفتار می‌کنند؛ در واقع شعارهایشان خوب است، اما عمل نمی‌کنند؛ گفت: با وجود آغاز فصل نشای سال‌جاری، هنور بیش از 40 درصد از برنج‌ها و شالی‌های سال گذشته در انبارهای مازندران وجود دارد.

به گزارش پیک نکا، به نقل از بلاغ،  سیدتقی جعفریان اظهار کرد: مسئولان در حوزه حمایت از برنج، کج‌دار مریض رفتار می‌کنند؛ در واقع شعارهایشان خوب است، اما عمل نمی‌کنند.

وی افزود: شالیکوبی‌های مازندران در حال ورشکستگی و نابودی‌اند، بازار در حال رکود است و با وجود دپوی برنج سال گذشته در شالیکوبی‌ها، ضرر و زیان شالیکوبی‌ها، نیاز به گفتن ندارد.

رئیس اتحادیه شالیکوبی‌داران مازندران خاطرنشان کرد: نوسانات قیمت ارز و بالا و پایین بازار، جز افزایش رقم شیرودی، اثری نداشت و بقیه ارقام، دستخوش افزایش قیمت نشد.

جعفریان با اشاره به جلسه اخیر با اسلامی استاندار مازندران، گفت: هر چند در این گونه جلسات، شعارها، حرف‌ها و وعده‌ها و پیشنهادات خوبی مطرح می‌شود، اما در اجرا و میدان عمل، اتفاق خاصی صورت نمی‌گیرد.

وی تصریح کرد: با وجود آغاز فصل نشای سال‌جاری، هنور بیش از 40 درصد از برنج‌ها و شالی‌های سال گذشته در انبارهای مازندران وجود دارد.

رئیس اتحادیه شالیکوبی‌داران مازندران تأکید کرد: متأسفانه با وجود مشکلات فراوان، رکود بازار، قاچاق، زیان شالیکوبی‌ها، دپوی برنج در انبارها و موضوعاتی از این دست، شاهد واردات بی‌رویه برنج طی سالیان اخیر بوده‌ایم و حتی واردات برنج قهوه‌ای و تبدیل آن به برنج سفید هم در حال انجام است و با این وضع، مشخص نیست سرانجام کار شالیکاران و شالیکوبی‌دارن به کجا ختم می‌شود.

گفتنی است، استان مازندران دارای 230 هزار هکتار اراضی شالیزاری و نزدیک به 2 هزار شالیکوبی فعال است و بی‌توجهی به این قشر، صدمات و خسارات اقتصادی فراوانی را به جمعیت غالب استان وارد می‌کند.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه