پیش بینی تولید ۸۰ تا ۱۰۰ تن گل‌ گاو‌‌ زبان در نکا

شناسهٔ خبر: MTE1MTUy -
برداشت گیاه دارویی گل‌ گاو‌‌ زبان از ابتدای ماه سال جاری در 200 هکتار از اراضی کشاورزی کوهستانی منطقه هزار جریب این شهرستان شروع شد.

به گزارش پیک نکا،  علی ططاهری امیری با اشاره به برداشت گل‌ گاو زبان در ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی کوهستانی منطقه هزار جریب شهرستان نکا اظهار کرد: با متوسط عملکرد ۴۰۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم محصول خشک شده در هر هکتار، پیش بینی می‌شود، امسال ۸۰ تا ۱۰۰ تن گل‌ گاو زبان خشک شده در این شهرستان برداشت شود.

وی افزود: با توجه به اینکه برداشت به صورت دستی و به مدت ۲ ماه به طول می انجامد، دارای اشتغالزایی خوبی برای روستاییان است.

مدیر جهاد کشاورزی نکا با بیان جلوگیری از فرسایش زمین های شیب دار خاطر نشان کرد: گل گاو زبان، گیاهی چند ساله بوده و در هر سال نیاز به شخم و شیار و کشت مجدد ندارد و به حفظ خاک و جلوگیری از فرسایش در زمین های شیب دار کوهستانی کمک می کند.

این مسئول اضافه کرد: برگزاری دوره های آموزشی مهارتی تحت عنوان، کشت و پرورش گیاهان دارویی برای فراگیران مرد و زن روستایی، تامین کودهای شیمیایی، بازدیدهای مزرعه ای و نظارت جهت بررسی مسائل و مشکلات گیاهان دارویی از جمله تمهیدات این مدیریت در راستای توسعه کشت گیاهان دارویی در این شهرستان است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه