نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه:

بهره‌برداری ورزشگاه 13 هزار نفری در گلوگاه تا پایان سال آینده

شناسهٔ خبر: MTE1MTUx -
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس از بهره‌برداری ورزشگاه 13 هزار نفری در گلوگاه تا پایان سال آینده خبر داد و افزود: علاوه بر این ورزشگاه‌های دیگری در مقیاس بزرگ و کوچک نیز در نکا، بهشهر و گلوگاه در دست اقدام است.

به گزارش پیک نکا، در روزهایی که خبر کم‌آبی وضعیت نگران‌کننده‍ای را برای کشور، مازندران و به ویژه شرق استان مازندران و کشاورزان به وجود آورده است، برگزاری برنامه فرهنگی روز جوان و خبر از اعتبار 100 میلیارد تومانی برای تأمین آب شرب، خبر بسیار شادی برای شهروندان این منطقه است.

خبری که با اعلام آن توسط شاعری نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی در این همایش موجی از شادی و شعف را در بین مردم، ورزشکاران، فرهنگیان و آحاد جامعه و حاضران ایجاد کرده است.

شرق مازندران و به ویژه روستاهای این منطقه از سال‌های دور تاکنون به گفته بسیاری از مسؤولان و مردم نکا از عقب‌ماندگی‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی فراوانی رنج برده است و با تلاش مسؤولان در سال‌های مختلف اکنون می‌رود تا شاهد رشد و شکوفایی در زمینه‌های مختلف باشد.

برگزاری جشن جوان با گرامیداشت روز میلاد حضرت علی‌اکبر(ع) و در آستانه نیمه‌شعبان، فرصت مناسب و اتفاق خوبی برای تجلیل از نخبه در عرصه‌های علمی و ورزشی و کارکنان جوان و شایسته ادارات مختلف شهرستان است تا با نیرویی مضاعف در ادامه راه به کار و تلاش پرداخته و همه با هم برای توسعه و رشد شهرستان نکا و شرق مازندران و بالندگی در عرصه‌های مختلف، گام برداریم.

* تجلیل از 60 چهره توانمند

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نکا در حاشیه این مراسم با تبریک این روز جوان و در پیش رو بودن میلاد امام زمان(عج) و نیمه‌شعبان از برگزاری این جشن و تجلیل از 60 چهره توانمند و نخبه در عرصه‌های علمی و ورزشی و کارکنان جوان ادارات خبر داد و گفت: این جشن در واقع گامی برای تشویق جوانان به کار و تلاش بیشتر است.

مجتبی رضایی  اظهار کرد: ورزشکاران ما از سال گذشته تاکنون در عرصه‌های مختلف ورزشی درخشش مناسب و فوق‌العاده‌ای داشتند و شایسته تجلیل هستند.

 وی افزود: جوانان ما در عرصه‌های مختلف فرهنگی و ورزشی دارای توانمندی‌های مختلف هستند و باید با شناسایی و رشد این توانمندی‌ها برای توسعه همه‌جانبه تلاش شود.

*اعتبار 100 میلیارد تومانی برای آب شرب

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم، از تأمین اعتبار 100 میلیارد تومانی برای آب شرب شرق مازندران خبر داد و گفت: با این اعتبار شاهد رشد مناسبی برای تأمین آب شرب خواهیم بود و بسیاری از مشکلات این حوزه برطرف می‌شود.

علی‌محمد شاعری با اعلام اینکه در کنار توجه به تأمین آب شرب، توجه به فاضلاب شهری هم از دغدغه‌های مردم است، یادآور شد: توجه به مشکلات و برطرف کردن نیازهای مردم شهرستان از جمله مسائلی است که با قوت دنبال می‌شود و اکنون با گازرسانی به هزارجریب شاهد شکوفایی مناسب در این بخش هستیم و مردم این نعمت را لمس کرده‌اند.

وی با اعلام اینکه جوانان به عنوان سرمایه اجتماعی فرصت مهمی برای جامعه و توسعه همه‌جانبه هستند، اظهار کرد: باید امکانات لازم برای زندگی مناسب همگان فراهم و با کار، تلاش و اتحاد به برنامه‌ریزی و سند چشم‌انداز برسیم.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: باید عقب‌ماندگی‌های مختلف شهرستان نکا و شرق مازندران با استفاده از توان همین جوانان و نخبگان برطرف شود و همه باید براساس وظیفه وارد عمل شوند.

شاعری همچنین از بهره‌برداری بزرگ‌ترین ورزشگاه 13 هزار نفری در گلوگاه تا پایان سال آینده خبر داد و افزود: علاوه بر این ورزشگاه بزرگ در شرق مازندران، ورزشگاه‌های دیگری در مقیاس بزرگ و کوچک  نیز در سه شهرستان نکا، بهشهر و گلوگاه در دست بررسی و اقدام است.

* دریافت تسهیلات کم‌بهره

معاون فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان مازندران هم در این مراسم گفت: تلاش برای اشتغال‌زایی در بین جوانان از جمله برنامه‌های مهم امور جوانان در کنار برنامه‌های مختلف دیگر است و جوانان دارای برنامه مدون اشتغال، تسهیلات کم‌بهره دریافت می‌کنند.

حجت‌الله حیدری افزود: طبق تفاهم‌نامه و قرارداد منعقد شده بین اداره کل ورزش و جوانان و صندوق کارآفرین امید، افرادی که دارای برنامه مدون برای اشتغال باشند، از 10 تا 100 میلیون تومان، تسهیلات چهار درصدی دریافت می‌کنند.

وی گفت: ورزش و توجه به امر ورزش، سهم بزرگی در سلامتی افراد جامعه دارد که باید در ترویج این امر مهم تلاش شود و ضمن توجه به این امر، دیگران را هم به ورزش ترغیب کنیم.

 

فارس

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه