شهردار نکا:

پل آزادگان نکا مرداد ماه سال جاری افتتاح می شود

شناسهٔ خبر: MTE1MDM2 -
شهردار نکا با اشاره به احداث پل آزادگان در سی متری نکا افزود: این پل برای رفع مشکلات ترافیکی شهر مردادماه سال جاری افتتاح می شود.

به گزارش پیک نکا، سید مهدی احمدی  یکشنبه شب درحاشیه همایش تجلیل از شوراهای اسلامی مازندران که در مجتمع امیرالمومنین نکا برگزار شد، در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: نکا علی رقم زبانزد بودن در عرصه سازندگی، دفاع مقدس و حفظ آرمان های انقلاب به عنوان شهر محروم مورد بی مهری استان و کشور قرار گرفته است.

وی از دریا، جنگل و رودخانه به عنوان شاخصه های ممتاز یک شهر توسعه محور یادکرد و همچنین افزود: نکا هر سه شاخصه ممتاز را برای توسعه محور بودن در سطح استان را دارد لذا بکارگیری مناسب از این سه ظرفیت مهم گردشگری می تواند ظرفیت های بالقوه بخش گردشگری نکا را افزایش دهد.

شهردار نکا اضافه کرد: با وجود نداشتن ساحل اختصاصی برای شهرستان نکا تابستان سال جاری دریای نکا قطعا یکی از زیباترین ساحل شهر گردشگری را به خود اختصاص می دهد همچنین ظرفیت جنگل۱۰ هکتاری قرمز هم به عنوان دومین مولفه شهر گردشگری نکا خواهد بود.

به گفته احمدی در قالب تفاهم نامه جنگل ۱۰ هکتاری قرمرض در اختیار شهرداری قرار گرفت با وجود اینکه هنوز سرمایه گذاری در این حوزه ورود پیدا نکرده است شهرداری به عنوان مجری این طرح را تا پایان سال ۹۷ پارک جنگلی بسیار زیبا و گردشگر پذیر را در فاصله ۱۵ کیلومتری نکا با تمامی امکانات رفاهی در اختیار شهروندان و مسافران قرار می دهد.

این مسئول شهری از رودخانه ۵.۴کیلومتری نکا به عنوان ظرفیت زیبا سازی برای شهر نکا یاد کرد و همچنین یادآور شد:  رودخانه نکا که از وسط شهر عبور می کند تنها یک پل ارتباطی بین شهروندان غربی و شرقی نکا است لذا می توانیم برای رفاه حال شهروندان پل دوم را بر روی نکا رود احداث کنیم.

شهردار نکا با اشاره به سد لاستیکی نکا بیان کرد: تا کنون ۳ میلیارد تومان برای سد لاستیکی در نکا رود هزینه شد که متاسفانه به دلیل برخی از مشکلات بدون استفاده رها شده است لذا با توجه به عقد تفاهم نامه با امور آب مازندران در صورتی که بازسازی نکا رود در اختیار شهرداری قرار گیرد تعریض و بازسازی در غالب یک طرح کامل به عنوان یک مرکز توریستی تبدیل خواهد شد.

وی با اشاره به احداث پل آزادگان در سی متری نکا خاطر نشان کرد: پل سی متری نکا(آزادگان) با رایزنی های انجام شده و برای رفع مشکلات ترافیکی شهر نکا ۲۶ مرداد ماه سال جاری همزمان با سالروز آزاد سازی آزادگان افتتاح و قفل ترافیکی نکا شکسته خواهد شد.

ذاکرنیوز

 

ارسال نظر

مهدی
چهارشنبه ۱۹/اردیبهشت/۱۳۹۷ ۱۲:۲۰:۵۵

احسن به شهردار زحمتکش تا به حال که خوب بود. خواهشا از شهردار بخواهید جاده آسفالت از تقاطع پل هوایی نکا کنار سیلو تا جایگاه سی ان جی خیلی بد و خراب است لطفا اسفالت شود که دهان ما و ماشین ها آسفالت شد.

بالا
کیمیا سامانه