دلیل لغو مجوز استقرار سرور‌های تلگرام در ایران

شناسهٔ خبر: MTE0ODEz -
یک مقام مسئول در مرکز ملی فضای مجازی در مورد لغو مجوز استقرار سرور‌های توزیع محتوای شبکه پیام رسان در ایران، توضیح داد.

به گزارش پیک نکا، سید محمد حسین پور مدیرکل ارتباطات و روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی اظهار داشت: بنابر مصوبه سیاست‌ها و اقدامات ساماندهی پیام رسان‌های اجتماعی شورای عالی فضای مجازی، مبنی بر ذخیره سازی و پردازش داده‌های عظیم مرتبط با فعالیت شبکه‌های پیام رسان اجتماعی در داخل کشور، مقرر شد پیام رسان تلگرام نسبت به نصب سرور‌های ذخیره سازی خود در داخل کشور اقدام کند.

وی ادامه داد:، اما به رغم تامین فضای مناسب و صدور مجوز ورود سرور‌های آن به داخل کشور، راه اندازی مرکز مذکور فقط به صورت CDN (شبکه توزیع محتوا) صورت پذیرفت.

حسین پور تاکید کرد: لذا با توجه به عدم همکاری تلگرام در چارچوب مصوبه مذکور، ادامه فعالیت CDN تلگرام در ایران، غیرمجاز شناخته شد.

صبح امروز پنج شنبه ششم اردیبهشت مجوز استقرار سرور‌های تلگرام در ایران بر اساس مصوبه جدید مرکز ملی فضای مجازی و ابلاغ آن به شرکت ارتباطات زیرساخت، لغو شد.

شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد که بر اساس روال‌های قانونی، موظف است نسبت به خروج این سرور‌ها از مدار اقدام کند و از این پس، ترافیک این پیام رسان تنها از طریق ارتباطات بین الملل کشور راهیابی خواهد شد، ضمن آنکه، اجرای این ابلاغیه مرکز ملی فضای مجازی، ممکن است کاهش کیفیت استفاده از این پیام رسان را در پی داشته باشد.»

افکارنیوز

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه