رفع موخوره با وازلین

شناسهٔ خبر: MTE0ODAz -
برای آنکه موخوره را درمان کنید وازلین گزینه خوبی است

به گزارش پیک نکا، موخوره از یکی از بدترین اتفاق هایی است که خانم ا در مورد وهایشان می توانند تجربه نمایند.مو خوره با نام علمی تریکوپتیلوزین (Trichptylosis) مشکل شایعی می باشد.در این بیماری، قسمت  انتهایی ساقه مو شکافته شده و به دو قسمت یا بیشتر تقسیم می شود، سپس شکافتگی به طرف ریشه پیشرفت می کند و باعث شکستن و خرد شدن ساقه مو می شود.مو خوره در واقع به علت آسیب لایه پوشاننده برونی مو رخ می دهد که کوتیکول نام دارد. سلول ها کوتیکول در موهای سالم با نظم مشخصی قرار گرفته اند که آن را به سفال های سفت تشبیه می کنند زیرا این سلول ها با مختصر هم پوشانی روی هم قرار گرفته اند. هر عاملی که به سلول های کوتیکول آسیب برساند باعث مو خوره می شود از جمله شامپوهای خشن و غیر استاندارد، مواد اکسیدان، رنگ مو، مواد فر، گرمای شدیدناشی از سشوار یا اتوی مو، باد و تابش آفتاب.هنگامی که موها بسیار بلند می شوند به علت تماس طولانی مدت با مواد شوینده آسیب می بیند و مو خوره می شود.

 

بسیاری از افراد برای درمان موخوره موهارا کوتاه می کنند اما بسیاری دیگر نمی خئاهند موهایشان کوتاه شود.در این مطلب الو دکتر راهی را برای درمان موخوره به شما توصیه می کنیم که نیاز به کوتاه کردن مو ندارد.

درمان موخوره با وازلین

مواد موردنیاز

– ۲ قاشق غذاخوری وازلین
– حوله مو
مدت‌زمان

– یک شب
فرآیند

– وازلین را بر موهای‌تان بگذارید. بر نوک موهای‌تان تمرکزکنید چرا که این‌ها آسیب‌دیده‌ترین قسمت هستند.
– موی‌تان را با حوله ببندید و به رخت‌خواب بروید.
– صبح، موی‌تان را با یک شامپوی غیرسولفاته ملایم بشویید.
– به موهای‌تان نرم‌کننده بزنید.
چندبار؟

یک بار در هفته
چرا این کار مفید است؟

وازلین به حفظ رطوبت در موی شما کمک‌کرده و از مشکلاتی مانند موخوره و شاخه‌شدن مو جلوگیری می‌کند. همچنین به نرم‌شدن مو کمک‌کرده و وزی مو را کاهش‌می‌دهد.

الودکتر

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه