فرماندار نكا:

تكميل بيمارستان نيمه‌كاره آلوكنده نكا مطالبه مردمی است

شناسهٔ خبر: MTE0MzQ1 -
فرماندار نكا گفت: تكميل بيمارستان نيمه كاره آلوكنده نكا مطالبه مردمی است و بايد در اين بخش تعيين تكليف شده و بيمارستان آلوكنده از بلاتكليفی رها شود.

به گزارش پیک نکا، جعفر احمدی در جلسه برنامه‌ریزی هفته سلامت نکا در سالن اجتماعات با اشاره به گذشت حدود 30 سال از عملیات ساخت و ساز بیمارستان آلوکنده نکا اظهار کرد: 10 هکتار زمین توسط اهالی روستای آلوکنده در حدود 30 سال گذشته برای ساخت بیمارستان به تأمین اجتماعی واگذار شده است که همچنان بلاتکلیف است.

وی افزود: احداث این بیمارستان و  مرکز بهداشت و درمانی از نیازهای مهم منطقه است که می‌تواند به عنوان  بیمارستان تخصصی شرق مازندران در دستور کار تامین اجتماعی و بهداشت و درمان قرار گیرد تا ضمن ایجاد مکانی برای درمان بیماران در اشتغال هم شاهد شکوفائی باشیم.

فرماندار نکا با اعلام اینکه قرار گرفتن این بیمارستان در روستای آلوکنده و در منطقه روستایی مکانی خوب برای ارائه خدمت به بیماران است؛ یادآور شد: دور بودن از آلودگی صوتی و مشکلات ناشی از آن، دارا بودن فضای مناسب خدمات‌دهی و در دسترس بودن از محاسن احداث این بیمارستان است.

این مسؤول گفت: امیدواریم پیگیری لازم برای ادامه ساخت بیمارستان آلوکنده نکا در دستور کار تامین اجتماعی و بهداشت و درمان قرار گرفته و در وزارت‌خانه تعیین تکلیف شود تا این بیمارستان از بلاتکلیفی رها شود.

احمدی با اشاره به ارائه خدمت مناسب به بیماران و گروه هدف در بهداشت و درمان خاطر نشان کرد: دولت برای رفع مشکلات بهداشت و درمان با تمام توان وارد کار شده است و باید با تلاش در استان و شهرستان امکانات درمانی بهتری به احاد مردم شهر و روستا ارائه شود.

وی با بیان اینکه باید فرهنگ‌سازی مناسب برای اجتماعی کردن بحث بهداشت و درمان و پیشگیری از بیماری‌ها در جامعه انجام شود؛ اظهار کرد: باید همه ما خودمراقبتی را از خودمان آغاز کنیم تا هزینه بهداشت و درمان کاهش یابد.

فرماندار نکا افزود: با اجرای طرح جامع سلامت بسیاری از هزینه‌های درمان برای مردم کاهش پیدا کرد که کاهش هزینه درمان، توجه به هتلینگ بیمارستان‌ها و تجهیز اماکن بهداشت و درمان از جمله این موارد بود.

این مسؤول با تأکید بر افزایش مراکز جامع سلامت گفت: باید مراکز جامع سلامت افزایش یابد تا خدمات مناسب بهداشت و درمان به آحاد مردم در شهر و روستاهای مختلف ارائه شود.

* کارکنان دولت، ساعاتی از روز را به ورزش اختصاص دهند

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نکا نیز اظهار کرد: توجه به سلامت آحاد مردم جامعه و از جمله کارکنان دولت به دلیل شرایط خاص کاری از مسائل مهمی است که باید مورد توجه جدی قرار گرفته و ساعاتی از روز را به ورزش اختصاص دهند.

مجتبی رضایی یادآور شد: پیاده‌روی پرسنل ادارات و نهادها از جمله برنامه‌های مهم هفته سلامت می‌تواند باشد تا ورزش را در بین کارکنان و در جامعه نهادینه کنیم.

وی گفت: شهرستان نکا سال گذشته، المپیاد ورزشی کارکنان دولت را برای نخستین‌بار در استان مازندران اجرایی کرد و تلاش داریم که در سال جاری هم این المپیاد کارکنان با هدف نهادینه کردن ورزش در بین کارکنان دولت اجرایی شود.

فارس

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه