بارش برف و تگرگ جاده های مازندران را لغزنده کرد

شناسهٔ خبر: MTE0MDU5 -
بارش برف و تگرگ محورهای کندوان، هراز ، سوادکوه و کیاسر در مازندران را لغزنده کرد و تردد در برخی از این محورها با زنجیر چرخ برقرار است.

به گزارش پیک نکا، بارش برف و باران در مازندران از اواخر وقت روز شنبه هفته جاری شروع و طبق گزارش هواشناسی تا عصر امروز دوشنبه ادامه خواهد داشت.
مدیر راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت که هر چهار محور اصلی این استان شامل هرا ( آمل- تهران) ، کندوان ( چالوس - کرج ) ، سوادکوه ( قائمشهر - تهران ) و کیاسر ( ساری - سمنان) برفی است.
عباسعلی نجفی در گفت و گویی افزود : بارش در محور هراز از پلور تا گدوگ به صورت ریزش تگرگ است. 
وی گفت : به دلیل بارش برف و تگرگ و لغزندگی جاده ها تردد در این محورها با کندی انجام می شود و ترافیک نیز در بعضی مقاطع سنگین و نیمه سنگین است.
مدیر راهداری مازندران از رانندگانی که قصد تردد در محورهای این خطه شمال کشور را دارند خواست تا ضمن داشتن زنجیر چرخ ، خودروهای خود را به سایر تجهیزات زمستانی نیز مجهز کنند.
وی گفت که گروههای راهداری با پاشیدن نمک و شن سرگرم پاکسازی جاده ها برای برقراری تردد هستند.
** تمامی محورهای مازندران باز است 
رئیس پلیس راه مازندران نیز ترافیک در محورهای اصلی این استان را سنگین و نیمه سنگین اعلام کرد و به رانندگان توصیه کرد تا با سرعت مطمئن حرکت کنند.
سرهنگ محمدرضا قدمی گفت که با وجود بارش برف و تگرگ تمام محورهای اصلی و فرعی این استان باز است و تردد در آن جریان دارد.
کارشناس مسوول پیش بینی و پیش یابی هواشناسی مازندران نیز گفت که شدت بارش برف و باران در این استان که از 48 ساعت پیش آغاز شد از عصر امروز کاسته می شود.
ابراهیم تاکامی در گفت و گویی  افزود : بر اساس پیش یابی نقشه های هواشناسی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه این هفته با قطع بارندگی ، دما نیز افزایش خواهد یافت.
دمای هوا شب گذشته در بیشتر مناطق کوهستانی مازندران به زیر صفر رسید و بلده در شهرستان نور با دمای هوای حدود پنج درجه زیر صفر ، سردترین نقطه استان بود .
در حال حاضر نیز دمای هوای شهر ساری 12 درجه بالای صفر است که در سردترین زمان به هفت درجه کاهش خواهد یافت .
براساس گزارش هواشناسی در نیمه نخست سال جاری میزان بارش ها در این خطه شمال کشور در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود 20 درصد کم شد.

ایرنا

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه